Znamienkomantia

Čo to je? Ide o prastaré umenie predvídania budúcnosti a analýzu charakteru človeka na základe materských znamienok na jeho pokožke. Zo znamienok sa dá čítať podobne ako z dlane človeka či jeho astrologického horoskopu.

V mnohých častiach Zeme sa hneď po narodení dieťaťa zaznamenajú všetky jeho znamienka a ich umiestnenie, čo má veľký význam pre predpovedanie jeho budúcnosti. Ciele skúmania znamienok sa počas storočí menili – v stredoveku boli znamienka znakom čarodejníctva a ak boli u niekoho objavené, človeka vyzliekli, oholili a do znamienka pichali ihly. Ak vystrekla krv, osobu vyhlásili za normálnu a nechali ju na pokoji. Ak sa krv neobjavila, osobu označili za čarodejnicu a buď ju upálili alebo utopili. Znamienka sa sledujú i v súčasnosti, hlavne ich rast, farba, tvar pre predpovede rozvoja jeho zvláštnych schopností i potenciálu v budúcnosti.

Druhy znamienok

Tkanivo znamienka nie je rozhodujúcim faktorom, analýza sa robí pohľadom, nie dotykom a sledujeme najmä ich:

Tvar

Guľaté znamienko je prísľubom šťastia a dobrých vecí v živote, znamienko v tvare čiarky naznačuje isté prekážky a nezdary. Znamienko v tvare polmesiaca hovorí o dobrodružnom živote, v tvare šípky poukazuje na intenzívnu sexualitu a hranaté znamienko svedčí o sexualite, ktorá môže hraničiť až s úchylnosťou.

Veľkosť

Čím je znamienko väčšie, tým je väčší i jeho vplyv, ale ani vplyv malého znamienka nie je zanedbateľný. Malé znamienko sľubuje dobré veci, veľké zas nešťastie a pohromy. Netreba sa hneď ľakať. Napríklad malé znamienko znamená dobrú budúcnosť, ale má tvar čiarky, čo predstavuje isté prekážky – v tomto prípade malé znamienko neutralizuje tvar čiarky a budúcnosť tohto človeka bude ružová a silná.

Farba

Čím je farba znamienka bledšia, tým ružovejšia je budúcnosť jeho nositeľa i jeho povaha. Nasleduje analýza farby, ktorá na znamienku prevláda.

Ružová farba: charakterizuje dokonalého človeka, kvalitný intelekt, úspech v podnikaní, kariére a harmonický rodinný život. Títo ľudia majú vplyv na svoje okolie, ľahko si získajú i jeho náklonnosť. Darí sa im najmä v priemysle, v politike budú tiež úspešní a uznávaní. Tieto typy ľudí sú nesmierne vzácne. Nezabúdajme, že ak je aj znamienko ružové ale pritom veľké, jeho pozitívny vplyv je neutralizovaný.

Hnedá farba: je pozitívna, zaručuje úspech a prosperitu. Ich nositelia nie sú zaťažovaní namáhavou prácou, dobre zarábajú a vedia si zarobené prostriedky aj užiť. Milujú dobré jedlo, zábavu a cestovanie. Majú radi kvalitné a vkusné oblečenie, podobne si potrpia na luxus v domácnosti. Veľa sa venujú športu, aby boli v dobrej kondícii. Vážené postavenie často získajú už v mladosti, sú to podnikavé typy, vedia ako sa chovať v každej situácii. Sú čestní a nikdy neporušujú zákon, nenechajú sa zviesť z priamej cesty ani neinklinujú k nebezpečným dobrodružstvám. Títo ľudia sa učia v živote a v škole nemusia mať dobré známky, no i napriek tomu sa im darí. Sú bystrí, vyznajú sa v ľuďoch. Do vienka dostali vnímanie, chápanie, dobré analytické schopnosti. Reagujú jasne, zrozumiteľne, nerobia stres a svoje názory vedia vyjadriť jasne, zrozumiteľne a rozhodne.

Načervenalá farba: ich nositelia sú intelektuáli, ich cieľom je výskum a štúdium. Nezapájajú sa radi do bežných činností a finančných záležitostí, to nechávajú svojim kolegom či partnerom. Nie sú spoločenskí a ani sa nesnažia zblížiť s ľuďmi vo svojom okolí. Ich blízkymi priateľmi sú len ich kolegovia, s nimi jednajú s úctou a uznaním, pokiaľ prichádzajú s dobrými a novými nápadmi. Ku podriadeným už takí zhovievaví nie sú, pretože zvyčajne nezodpovedajú ich vysokým a pedantným nárokom. Vytrvalí a trpezliví však u nich obstoja. Nemajú prirodzene priateľskú povahu, nepotrebujú srdečné rozhovory a svoju dušu iným neodhaľujú. Sú skôr uzatvorení a väčšinou o všetkom rozhodujú sami.

Čierna farba: je to najproblematickejší typ znamienka, ktorý hovorí, že tento človek nemá ľahký život. Jeho nositelia majú zložitú povahu, zvyčajne prežili komplikované detstvo, v zdraví im tiež nie je čo závidieť a zvyknú ich trápiť i finančné problémy. Nie sú veľmi obľúbení, medzi ostatnými si pripadajú cudzí a nezvyknú mávať ani dobré vzťahy so svojimi partnermi. Nie sú ani dobrým príkladom svojim deťom, často trpia rôznymi závislosťami a sú zatrpknutí. Nedokážu si priznať zodpovednosť za svoje životné neúspechy a radi z nich obviňujú iných. Chýba im súdnosť a zle odhadujú ľudí okolo seba. Ľahko podľahnú každému, kto je k nim vľúdny. Ich nedostatok sebadôvery spôsobuje, že odmietajú všetku kritiku.

Chĺpky na znamienku

Čím je znamienko chlpatejšie, tým viac škody človeku spôsobuje, najmä v oblasti financií a majetku. Znamienka bez chĺpkov sú považované za šťastné znamenie a ďalšia analýza sa venuje dĺžke chĺpkov.

Dlhé chĺpky: svedčia o tom, že osoba nemá šťastie vo financiách, skôr majú sklon prísť o peniaze pre nesprávne a riskantné investovanie. Sú nerozvážni, snažia sa rýchlo zbohatnúť a nie sú ochotní investovať čas a námahu do slušného živobytia. Dokážu investovať posledný cent do pochybných fondov a podnikov v nádeji, že rýchlo zarobia. Držia si odstup od šikovných ľudí v tomto smere. Sú nespoľahliví, neústupčiví a ich výsledkom snaženia je fakt, že sú až po uši v problémoch doma i v práci. Aj v rodine sľubujú nesplniteľné, rýchlo vykĺznu z každej zodpovednosti a ich partner musí pracovať za dvoch, aby uživil rodinu. Svoje deti pritom veľmi milujú, no nevedia ich uživiť v dôsledku čoho sa cítia frustrovane.

Krátke chĺpky: hovoria o úspešných investíciách a vedú k zaujímavým ziskom. Ľudia s takýmito znamienkami si môžu byť istí bohatstvom a solídnym zdrojom príjmov, dlhodobou ekonomickou stabilitou. Sú vypočítaví, veľmi dobre si premyslia detaily obchodných zámerov. Preverujú si všetko a ponuky prijmú až potom ak sú si istí, že im nehrozí žiadne riziko. Sú to seriózni ľudia, pre ktorých sú peniaze otázkou života a smrti. Celý svoj život si dôkladne plánujú a už od mladosti usilujú o finančnú nezávislosť. Nikdy nejednajú unáhlene a nespia na vavrínoch. Svoj majetok neustále zhodnocujú a aj životných partnerov si vyberajú podľa ich postavenia a zabezpečenia. Ich život je vďaka tomu pohodlný s vysokou úrovňou ale s peniazmi napriek tomu zaobchádzajú opatrne a prezieravo, nikdy neutrácajú na zbytočnosti. Nie sú to lakomci ani prehnaní konzumenti ale za každých okolností si potrpia na kvalitu.

Pridaj komentár