Zlé sny vás liečia

Sny sú pre nás dodnes záhadou a človek pátra po ich význame už tisíce rokov. Správnu odpoveď však v snároch nehľadajte 

Najviac však zaujíma pôvod zlých snov, čo sa skrýva za nočnými morami, za snami plných hnevu, frustrácie, nepokoja, kedy sa človek zobúdza celý spotený a možno i s výkrikom a premknutý strachom.

Zlý sen lieči dušu

Hoci by ste chceli snívať len krásne sny, tie vašej duši nepomôžu. Práve zlé sny sú liekom na ubolenú dušu. Počas dňa nemáte čas neprestajne sa zaoberať starými emočnými zraneniami, ktoré majú svoje korene najčastejšie v detstve. Keď ste emočne zranení, váš mozog vybuduje prekážku, ktorá zabráni dookola spracovávať vašu bolesť preto, aby ste boli aktívni, produktívni a nezasekli sa na jednom bode. Prekážka nie je múr popierania, je to ochranná hradba. Hoci je vcelku zdravé a potrebné spracovávať ťažkosti v bdelom stave, nemalo by ísť o posadnutosť riešením.

Najoptimálnejší stav na spracovanie bolesti je v spánku. Počas neho emočné hradby miznú a duša prechádza očistným procesom a obnovou. Znamená to, že všetky vaše možné ťažkosti sa odhalia a prejavia vo vašich snoch. Ak k tomu nedôjde, frustrácia, strach, hnev, zrada, vina, poníženie, odmietnutie, krivda, odmietnutie, opustenie budú len rásť, kým neprerazia hradby čo ich držia na mieste a nepreniknú do bdelého života, kde vás môžu značne paralyzovať. Preto je vždy lepšie, ak sa ich zbavíte počas spánku vo forme snov. Táto špeciálna nočná očista vám pomáha čeliť problémom života bez toho, aby na vás zanechala jazvy.

Niektoré sny vo vás zostávajú, prilepia sa na vás nie na deň, ale na oveľa dlhší čas, možno i roky. Môžu vo vás vyvolávať zmätok. Môže sa vám snívať o rodine a o blízkych spôsobom, ktorý vo vás vyvoláva citový chaos. Aj keď je v bežnom živote v týchto veciach všetko v poriadku, takéto sny vo vás môžu vyvolať nepokoj. Ak ide o vzťah, v ktorom sú problémy, takéto sny môžu vyvolať staré zranenia a vy sa opäť ponoríte do bolestivých myšlienok. Zobudíte sa s pocitom, že ste urobili čosi zlé, že vás ktosi nepochopil alebo dôležité prepočul. Následne sa trápite rozlúštením významu sna a akousi vnútornou prázdnotou.

Nemajte obavy, toto všetko je zdravé. A ak dotyčnému zo sna v priebehu dňa zatelefonujete, spustí sa vo vás proces liečenia. Pocit prázdnoty vzniká vtedy, ak sa z vás vyplavia škodliviny spôsobené emočným zranením, alebo sa začali spúšťať, len sa vyprázdnil zásobník zlých pocitov. Hoci je to ťažko uveriteľné, zlé sny vás obnovujú a regenerujú. Pripomínajú, že vo vašom živote sú ľudia, miesta a veci, ktoré vyžadujú pozornosť ak sa chcete posunúť ďalej. Zlé sny nezatvárajú dvere radosti, pokoja či úspechu, práve naopak – otvárajú ich a spolu i vaše nové začiatky, hoci zatiaľ neviete, o aký začiatok ide. Neskôr pri pohľade nazad si uvedomíte, kam vás zlý sen priviedol.

Želajte si liečivé sny

Zvyčajne si prajete sladké sny, skôr by ste si mali popriať liečivé sny ak chcete ísť ďalej, napraviť si srdce, zbaviť sa všetkých škodlivých pocitov. Vtedy vaše sny nemusia byť krásne, príjemné a pestrofarebné. Vaše sny by mali byť v istom zmysle namáhavé ak chcete, aby sa vám v živote darilo dobre. Keby vaše sny boli len pozitívne, nikdy by ste sa z nich nechceli prebudiť.

Na svete sú aj zlí ľudia, vždy tu boli aj budú. Je možné, že životom prešli bez jedinej nočnej mory, čo naznačuje, aké vzdialené im je spracovávanie negatívnych zážitkov, bolesti či utrpenia. Takých jedincov bolesť v snoch netrápi v spánku, i ch život jej však je plný a preto ju potrebujú preniesť na ostatných.

Sú však aj súcitní, chápaví a štedrí ľudia, ktorým sa veľmi často snívajú ťažké sny, čo je omnoho lepšie. Títo jedinci sú naladení na celú škálu problémov iných ľudí a intenzívne ich vnímajú. Keď idú spať, mozog im umožní prežívať utrpenie v noci, aby počas dňa netrpeli. Potom sa im môže snívať o šikanovaných deťoch, o prírodných katastrofách alebo o vojne. Všetky tieto sny sú pre nich prospešné. Zobudia sa s pocitom, že to bol len sen a pokračujú v konaní dobra. Je to vždy lepšie, ako sa prebudiť z krásneho sna a potom počas dňa čeliť krutostiam života.

Rozhodne tým netvrdím, že ak máte pekné sny, ste zlý človek. Za všetkým je rovnováha a okrem nepekných snov si každý z vás zaslúži mať i dobré sny. Niekedy sny obsahujú aj predtuchy, správy alebo tvorivé inšpirácie. Občas sa snívajú i nepríjemné príbehy, v ktorých spracúvate emócie, no po prebudení si ich nepamätáte. Inokedy sa v snoch stretávate so svojimi drahými zomrelými.

Nezabúdajte vítať i problematické sny, môžu vám priniesť veľa dobra, kým sa vaše telo regeneruje počas spánku. Sny neznamenajú trest ani rozsudok, ale vždy vám môžu pomôcť na vašej ceste k dokonalosti duše.

Pridaj komentár