Zelená mágia

Zelená mágia je čarovná cesta súvisiaca s mocou pochádzajúcou z bylín, stromov a všetkého, čo rastie vo voľnej prírode 

Návrat a záujem o zelené čarodejníctvo sa v poslednej dobe dostáva znovu do popredia, pretože podporuje duchovnú rovnováhu človeka ale i jeho povedomie o prírode.

Tajomstvo zelenej mágie

Definícia zelenej mágie je ukrytá v samotnom názve. Ide o všetky druhy rituálov súvisiacich s bylinami, korienkami a stromami, ktoré majú človeku priniesť životnú rovnováhu. Ide o silu prírody odvodenú od flóry.

Zoznámte sa s pätnástimi najsilnejšími zázrakmi prírody:

 1. Jablko pre lásku

Jablko sa spája s Afroditou, bohyňou lásky a krásy. Je to jej posvätné ovocie. Aby ste dosiahli, že váš vzťah bude plodný a zmysluplný, rozrežte jablko na polovicu. Potom spolu so svojím milovaným zjedzte každý polovičku jablka. Semienka neskôr zakopte do úrodnej pôdy.

 1. Mandle ukážu cestu

Toto chutné jadierko súvisí s ohňom a silou prebudenia. Ak hľadáte niečo, čo ste stratili, alebo chcete posilniť svoju intuíciu, noste so sebou vo vrecku niekoľko mandlí

 1. Borovica proti chorobám

Jedným z najsilnejších pasívnych spôsobov proti chorobe a negativite je umiestnenie vetvičky borovice nad vašou posteľou. V skutočnosti je borovica spojená s ohňom a nesmrteľnosťou a účinne odpudzuje negatívne zdroje energie.

 1. Cukor ako magnet

Ak chcete čokoľvek potrebné pritiahnuť do svojho života, páľte cukor na drevenom uhlí v kadidelnici a vizualizujte si to, čo chcete pritiahnuť. Opakujte si v mysli afirmáciu vašej túžby, dôležité je, aby ste boli plne sústredení a vaše myšlienky nesmú byť rozlietané.

 1. Požehnanie bazalky

Táto obľúbená bylina vám môže pomôcť v mnohých aspektoch vášho života. Dokonca aj pasívne tak, že 2 – 3 hrnčeky bazalky rozsypete okolo okien alebo dverí. Bazalka priťahuje silu Slnka, posilňuje všetky želania, prosperitu i lásku.

 1. Orgován proti duchom

Voňavý orgován v blízkosti vášho príbytku je výhrou. Nepozvaní duchovia sa mu zďaleka vyhýbajú. Jediné, čo musíte urobiť, je umiestniť konáriky orgovánu vo váze do čo najväčšieho počtu miestností vášho príbytku. Keď strácajú svoju silu, vymeňte ich za čerstvé.

 

 1. Šalát a spánok

Možno to znie trochu čudne, ale veľa čarodejníkov vie, že to funguje. Stačí len chvíľku trieť list hlávkového šalátu na čele v oblasti tretieho oka na  privolanie spánku.

 1. Bavlna a počasie

Chumáče bavlny vyzerajú ako mraky a ich pálenie pomôže prilákať mraky a dážď. Toto je vlastne jedna z najstarších foriem súcitnej mágie.

 1. Nové korenie a myseľ

Nové korenie urýchľuje všetky želania. Staré vedmy to využili na ten účel, aby priniesli uzdravenie a prosperitu. Jediné, čo musíte urobiť, je vypáliť nové korenie na drevenom uhlíku v kadidelnici a pritom sústredene myslieť na svoje želanie

 1. Slnko v pomarančoch

Je úžasné, čo môže robiť tento plod. Pomarančová kôra je jedným z najsilnejších aspektov zelenej mágie. Vedmy ich zvyčajne dávajú na okná alebo dokonca na dvere, aby do svojho príbytku pozvali energiu Slnka. To môže pritiahnuť zdravie, prosperitu a šťastie v dome a do rodiny.

 1. Mäta proti parazitom

Mágia miluje mätu. Rozmazanie mentolu (alebo jeho pálenie na drevenom uhlí) sa používa na neutralizáciu energetického parazita a na podporu uzdravenia psychických rán, ktoré zanechal. Postupne nadíde pocit vitality a eufórie.

 1. Chilli paprička proti prekliatiu

Ak máte pocit, že je na vás alebo na vašom dome prekliatie, rozsypte kajenskú papriku na podlahu počas ubúdajúceho mesiaca a nechajte pôsobiť cez noc. Prvá vec, ktorú ráno musíte urobiť je to, že ju zmetiete a rituál opakujte nasledujúcich 6 nocí (celkovo 7).

 1. Harmanček a čistota

Po očistení vášho domova kajenskou paprikou v noci pokropte harmančekom podlahu a nechajte cez noc pôsobiť. Rovnako vám poslúži aj pravý harmančekový éterický olej (pozor, umelé vône nemajú žiaden magický účinok). Ráno podlahy dôkladne umyte a rituál opakujte ešte 6 krát.

 1. Tymián a odvaha

Tymian je bylinkou odvahy. Stačí, ak zjete štipku tymiánu predtým, než začnete dôležitý pohovor, schôdzku či jednanie alebo ak potrebujete zvýšiť sebavedomie. Odpudíte strach a tymián dokáže pomôcť bojovať aj proti nočným morám.

 1. Káva a zákazníci

Tieto vonné bôby sú známe tým, že prebúdzajú energiu miesta. Vedmy rady používajú kávové zrná pre ich silu na aktiváciu vôle a prilákanie šťastia. Pálenie kávy na drevenom uhlíku pomáha odstrániť negatívu a urieknutie, súčasne k vám pozýva  zákazníkov a prosperitu.

Dôležité je, aby ste predtým, než začnete pracovať zo zelenou mágiou, aktivovali silu bylinky či plodu. Vyskúšajte sami tieto tipy a nespoliehajte sa na iných. Bez práce predsa nie sú koláče…..

Pridaj komentár