Zelená mágia jari

Jar sa spája s prebudením života v prírode. Je to nádherné obdobie, kedy naokolo všetko rastie a kvitne, nabíjame sa novou energiou. S jarou sa začína nová éra  v našich životoch a môžeme ho podporiť rôznymi rituálmi s darmi prírody.

Zelená mágia jari ponúka druhy kúziel súvisiacich s bylinkami, koreňmi a stromami a je najvhodnejšia na jar. Mnohé dary prírody vám umožnia zlepšiť si život.

 1. Jablko pre lásku

Jablko je spojené s Afroditou, bohyňou lásky a krásy. Je jej posvätné ovocie. Aby bol váš vzťah plodný a zmysluplný, rozrežte jablko na polovicu. Potom spolu s partnerom zjedzte každý polovicu jablka. Semienka si ponechajte a neskôr ich vložte do úrodnej pôdy.

 1. Mandle ukážu cestu

Chutná mandľa súvisí s ohňom a silou prebudenia. Ak hľadáte niečo, čo ste stratili, alebo chcete byť osvietení, noste so sebou vo vrecku hrsť mandlí.

 1. Borovica proti chorobám

Jedným z najsilnejších pasívnych kúziel proti chorobe a negativite je umiestnenie vetvičky borovice nad vašu posteľ. Borovica spojená s ohňom a nesmrteľnosťou, odvracia aj negatívne energie.

 1. Sila príťažlivosti cukru

Ak chcete do svojho života niečo pozvať, stačí spáliť cukor nad plameňom a zároveň premýšľať, čo chcete prilákať. Vaša vizualizácia musí byť jasná a konkrétna.

 1. Požehnania bazalky

Rozmanité požehnanie bazalky vám môže pomôcť mnohými spôsobmi. Aj pasívne –  stačí položiť 2-3 kvetináče s bazalkou okolo okien či dverí. Bazalka priťahuje silu Slnka, čím zvyšuje všetky požehnania, prosperitu a lásku.

 1. Orgován proti nezvaným duchom

Orgován pomáha vyhnať i nahnevaných duchov. Jediné, čo musíte urobiť je umiestniť pár vetvičiek orgovánu do viacerých miestností príbytku. Keď zvädnú, vymeňte ich za čerstvé.

 1. Spánok a šalát

Možno to vyzerá vtipne, ale čarodejnice vedia, že to funguje. Stačí si potrieť čelo, oblasť tretieho oka listom šalátu, aby ste navodili kvalitný spánok.

 1. Magická bavlna

Kvety bavlny vyzerajú ako oblaky. Ich spaľovanie vám pomôže prilákať oblaky a dážď najmä v oblastiach, ktoré trpia suchom. Ide o formu sympatickej mágie.

 1. Nové korenie ako urýchľovač

Nové korenie urýchľuje všetky želania. Čarodejnice ho používali na liečenie a prosperitu, iné aj na prilákanie lásky. Všetko, čo musíte urobiť, je spáliť nové korenie na drevenom uhlí a pomyslieť si na svoje prianie.

 1. Pomaranče a slnko

Pomarančová kôra je jedným z najsilnejších zelených kúziel. Čarodejnice zvyčajne dávajú pomaranče na parapety okien, alebo ich zavesia na dvere, aby pozvali energiu Slnka do príbytku. To prináša uzdravenie, prosperitu, šťastie v dome a rodine.

 1. Mäta proti energetickým parazitom

Čarodejnice milujú mätu piepornú. Pálenie mäty na drevenom uhlí sa používa na neutralizáciu energetických parazitov a na podporu hojenia psychických rán, ktoré po nich zostali. Postupne pocítite nárast vitality a eufórie.

 1. Chilli korenie proti kliatbam

Ak máte pocit, že na vás alebo domov bola uvalená kliatba, posypte podlahu kajenským korením počas ubúdajúceho mesiaca a cez noc odíďte. Najprv ráno chilli upracte a opakujte celkovo 7 nocí po sebe.

 1. Posvätný harmanček

Potom, ako dôkladne upracete svoj príbytok chilli korením, rozložte v noci kvety harmančeka na podlahu, najlepšie počas dorastajúceho mesiaca a odíďte z miestnosti. Najprv to ráno vyčistite a opakujte celkom 7 nocí po sebe.

 1. Tymián a odvaha

Tymián je bylina odvahy. Stačí zjesť štipku tymiánu predtým, ako pôjdete na pohovor, na veľmi dôležité jednanie či rande alebo ak si potrebujete zvýšiť sebavedomie. Štipka tymiánu pomôže aj v boji s nočnými morami.

 1. Káva a klientela

Voňavé kávové zrnká prebúdzajú energiu miesta. Čarodejnice používajú kávové zrná pre svoju silu na aktiváciu vôle a prilákanie šťastia. Spálenie kávy pomáha odstrániť negativitu, urieknutie a zároveň priláka viac zákazníkov a prosperitu.