Zbavte sa negatívnych energií – praktické rady

Niekedy sa ocitáme v situácii, kedy sa cítime úplne vyšťavení. Môže to mať množstvo príčin. Nemali by sme to brať na ľahkú váhu a ani sa odovzdane zmieriť s týmto stavom ale radšej sa pokúsiť z toho vyjsť 

Vezmite pohár s vodou, dajte si ho na dlaň a druhou rukou pohár prikryte. Predstavujte si pritom ako vodu nabíjate svojou energiou. Potom touto vodou pokropte seba alebo váš príbytok. Pomáha i práca so sviečkami, môžete použiť čiernu alebo červenú sviečku, upevnite ju do pohára a do neho nalejte trochu vody. Zatemnite byt a predstavte si, že ho pečatíte a chránite. Pri tejto vizualizácii by ste sa mali dívať priamo do plameňa sviečky. Tým sústreďujete a pálite všetko zlé. Nechajte sviečku dohorieť, kým ju neuhasí voda v pohári. Po tomto rituáli by sa voda mala vyliať von a sviečka zakopať.

Ak na vás častejšie sadá negatívna energia a pod ich vplyvom trpíte, môžete sa chrániť trvalo. Na to je potrebné použiť niektoré predmety:

* do rohov miestností alebo pod posteľ dajte kovové perá, špirály, kryštály, jantár. Negatívne energie odvádza i pružina z obyčajného pera.

* do každej miestnosti môžete dať misku s cukrom alebo so soľou

* po celom príbytku rozmiestnite hroty horských kryštálov

* svoj príbytok môžete dať do svetla pomocou vizualizácie

* byt môžete očistiť aj symbolickým zametaním

* pod posteľ môžete dať papier alebo sklo s mystickými symbolmi

Už odpradávna sa ako mystické symboly používa sviečka, krieda, trojuholník, štvorec, pentagram, anjelské symboly, anjelské pečate, hviezdy, špirály a ležatá osmička ako znak nekonečna. Ak ste dospeli k podozreniu, že vás niečo negatívne zaťažuje alebo že vás ovplyvňujú cudzie energie, mali by ste sa očistiť. Negatívnych vplyvov vás určite zbaví:

* akákoľvek kresťanská či šamanská modlitba

* šamanská práca so živlami alebo šamanská regresná terapia

* biela mágia a jej rituály

* prikladanie rúk v oblasti čakier

* používanie najrôznejších predmetov (soľ, voda, cukor, uhlie, rastliny, kamene, amulety, farby)

* vlastný postoj (zmeniť negatívne na pozitívne)

* meditácia, práca s karmou, odpustenie.

Predpokladom úspechu je poznanie, že naše telo sa dokáže regenerovať a harmonizovať i samo. Základným princípom – prenášaním životnej energie – sa aktivuje samoliečiaci proces a liečenie sa urýchľuje do takej miery, že je to podobné zázraku. Nesprávnou výživou, stresom, deštruktívnymi myšlienkami či nahromadenými emóciami sa naopak energetické telo ušpiní a poškodí. Preto ochorenie zasiahne i fyzické telo.

Špeciálne čistenie

Praktizujeme ho pri hádkach, chorobách, nervozite, strachu a podobných ťažkých energiách nasledovne:

* misky s octom a gáfrom (v pomere 1:2) neutralizujú posadnutosť a temné energie

* cesnaková voda viaže všetko negatívne

* po 3 noci rozložte po príbytku čerstvý cesnak a potom ho spáľte

* priestor môžete očistiť vykurovaním pomocou levandule alebo bodliaku. Dym nechajte pôsobiť 20 minút a potom vyvetrajte

*rozostavte v miestnosti cez noc poháre s vodou a ráno vodu vylejte na ulicu

* kúty miestností môžete očistiť aj nožom. Ťahajte nôž vo vzduchu v kúte zhora nadol

* nábytok sa symbolicky omyje svätenou vodou alebo octom a potom 3x urobte kruh čiernou sviečkou v smere hodinových ručičiek

Aby ste sa i sami energeticky zharmonizovali, urobte toto cvičenie: Postavte sa rovno s mierne rozkročenými nohami a zopnite ruky ako pri modlitbe. Zopnuté ruky držte pred bruchom a ťahajte ich nahor k prsiam. Vyrovnáte si základnú koreňovú čakru.

Pridaj komentár