Zázračný ľan

Olejovo-proteínová kúra z ľanového oleja a tvarohu nemeckej biochemičky Dr. Budwig postavila na nohy nejedného onkologicky chorého pacienta. Táto úžasná kombinácia dodáva telu nesmiernu energiu a regeneruje ho. Prečo?

Jeden z najdôležitejších a ďalekosiahlych medicínskych objavov dvadsiateho storočia urobila už v roku 1951 nemecká biochemička Dr. Johanna Budwig, patriaca medzi popredné európske autority v oblasti tukov a výživy. Táto drobná vitálna žena bola sedemkrát nominovaná na Nobelovu cenu, ktorú ale v rámci „vyšších záujmov farmaceutickej loby“ nikdy nedostala. Využívala svoju metódu na úspešnú liečbu pacientov s medznými prípadmi rakoviny a ľudí postihnutých vážnymi srdcovými chorobami, artritídou a ďalšími ochoreniami, potom, keď ich konvenčná lekárska veda označila za beznádejné prípady.

Použité metódy sú pritom jednoduché, že ich môže s dobrými výsledkami použiť ktorákoľvek žena v domácnosti, bez akéhokoľvek odborného zaškolenia. V skutočnosti sa ľudia s vážnymi chorobami, k úžasu konvenčných lekárov, vyliečia sami. Avšak, navzdory zdanlivej jednoduchosti zmienených objavov, Dr. Budwig odhalila nielen hlboké súvislosti prispievajúce k harmonickej činnosti ľudského tela, ale aj úzky vzťah človeka k samotnému kozmu.

Dr. Budwig starostlivo študovala vzorky krvi svojich pacientov a hľadala nejakú súvislosť medzi jej kvalitou u chorých a zdravých ľudí. Po preštudovaní tisícov krvných vzoriek objavila rozdiel, spočívajúci v tom, že zdraví ľudia majú v krvi vyšší obsah tukov rady omega-3 než chorí. Omega-3 patrí medzi základné mastné kyseliny, EFA, nevyhnutné pre správnu činnosť organizmu.

Začala hľadať najlepšiu cestu ako získať tuky omega-3, ktoré by sa vhodne rozpúšťali v ľudskom organizme, až nakoniec po mnohých experimentoch zistila, že najbohatším zdrojom tukov typu omega-3 sú drobnučké semienka ľanu. Avšak iba ľanový olej chránený pred teplom a oxidáciou, vyvolanou kyslíkom a svetlom, sa ukázal ako dostatočne neporušený, aby skutočne prospieval ľudskému zdraviu. Nesprávne získavané a skladované oleje rýchlo zožltnú, a potom ľudskému zdraviu naopak škodia.

Mizerná výživná hodnota

Po ďalšom výskume Dr. Budwig dospela k otrasnému záveru, že príčinou obrovskej väčšiny súčasných chronických ochorení je nesprávny spôsob hromadného spracovávania potravín a olejov a ich mizerná výživná hodnota, rovnako ako celosvetové používanie nebezpečných pesticídov, ktoré kontaminujú potravu a eliminujú elektróny, ktoré sú v nej obsiahnuté. Na základe týchto pozorovaní začala Dr. Budwig liečiť svojich pacientov podávaním stravy, ktorú tvorí kombinácia vysoko kvalitného ľanového oleja, bohatého na tuky omega-3 a tvarohu nebo jogurtu, obsahujúceho veľmi kvalitnú bielkovinu.

Dôvod k miešaniu oleja s proteínmi spočíva v tom, že ich kombinácia s olejom umožňuje rozpúšťanie tuku vo vode, takže je telom rýchlejšie absorbovaný. Takto upravený môže prestúpiť aj do najmenších kapilár, rozpustiť akýkoľvek nevhodný tuk a prečistiť žily a tepny. To okrem iného posilňuje srdce, likviduje tumory a lieči artritídu.

Znie to možno dosť prehnane, ale je to naozaj funkčné. Dr. Budwig často pracovala s na smrť chorými pacientmi, z ktorých niektorým, podľa názoru konvenčných odborníkov, zostávali už len hodiny života. Podávala im zmes oleja a proteínu a organickej potraviny. Kúru sprevádzalo cvičenie, pobyt na čerstvom vzduchu. K vyliečeniu „beznádejných prípadov“ využívala liečivej sily Slnka. Zlepšenie sa často dostavilo už behom niekoľkých dní. Recept je uvedený nižšie.

Citujem z jednej z jej kníh: „Nezriedka vezmem veľmi chorého rakovinového pacienta z nemocnice, kde hovoria, že mu zostáva už len niekoľko dní alebo možno len pár hodín života, a väčšinou mám veľmi dobré výsledky. Úplne prvé, čo mi títo pacienti a ich rodinní príslušníci hovoria je, že v nemocnici už nemohli močiť alebo produkovať stolicu. Trpeli kašľom, bez toho aby byli schopní vykašlať hlien. Jednoducho všetko bolo zablokované. Veľmi ich povzbudilo, keď všetky tieto symptómy náhle zmizli. Dosiahli sme toho pomocou povrchovo aktívnych tukov s nadbytkom elektrónov, ktoré uviedli do chodu reaktiváciu životne dôležitých funkcií, takže sa pacienti bezprostredne potom začali cítiť omnoho lepšie.

Je zaujímavé položiť si otázku, ako je táto neočakávaná zmena vôbec možná. Má to čo robiť s reakčným modelom a charakteristickou činnosťou elektrónov, ku ktorým sa dostaneme neskôr. V posledných dvoch rokoch som sa tomu veľmi venovala. Jeden zástanca mojej práce žijúci v Paríži mi napísal, aké je úžasné, že som vypátrala, že pôvodným rodiskom elektrónov v semienkovom oleji je Slnko. V tom sú tie spojitosti!“

Medzi významné aspekty diela Dr. Budwig patrí objav, či skôr znovuobjavenie, úzkeho vzťahu ľudského tela k Slnku. Pri správnej rovnováhe tukov a proteínov má telo magnetické pole, doslova priťahujúce fotóny obsiahnuté v slnečných lúčoch a umožňuje tak vstup liečivým silám Slnka. Získame pocit zvýšenej všeobecnej pohody, ľahkosti, prílivu energie a zlepšenia krvného obehu. Vonku precítime liečivú silu Slnka, ktoré láska pokožku úplne inak než doposiaľ. Okrem toho som sa budeme po každom ďalšom týždni či štrnástich dňoch cítiť stále lepšie. Staré bolesti odídu, pleť sa výrazne zlepší a budeme schopní robiť svoju prácu omnoho lepšie.

Recepty

Olej z ľanových semienok a tvaroh

Zmes predpisovaná Dr. J. Budwig ako diéta pri rakovine, artritíde, roztrúsenej skleróze, lupienke, ekzémoch, akné, … Niekoľkokrát na Nobelovu cenu navrhnutá lekárka hovorí, že táto základná výživná kombinácia skutočne zaistí prevenciu a pomáha telu vyliečiť rakovinu!

Zmes Dr. Budwig

Do mixéru dajte: 1 hrnček nízkotučného tvarohu (obsahujúceho max. 2,5 % tuku !) alebo nízkotučného Cottage Cheese; 2 – 5 polievkových lyžíc / PL / oleja z ľanového semienka; 1 – 3 / PL / čerstvo rozomletých ľanových semienok (napr. v mlynčeku na kávu), dostatok vody, aby to bolo jemné a štipku kayenského korenia (chilli), trošku cesnaku, trošku červeného korenia, trošku šampanského vína. Všetko zmixujte na veľmi jemnú pastu. Jedzte to denne.

Ako prevencia a ušetrenie času stačí 2-3x denne zmiešať 1 PL ľanového oleja s 1 PL tvarohu či Cottage Cheese, príp. ochutiť nakrájaným ovocím.

Poznámka:

Prax aj výskum ukazujú, že efektívnejší je základný pomer tvarohu a oleja 1:3 (nie 1:4). Objem tuku v tvarohu má byť do 2,5 %.

Pri liečení je vhodné začať prvý týždeň alebo 10 dní s pomerom 1:1, a potom ďalší týždeň alebo 10 dní 1:2 a po rovnakej dobe dávku ustáliť na 1:3. Od začiatku užívania buďte čo najviac na slniečku, nie na priamom, ale skôr pod stromom. Z praxe totiž vyplýva, že vlnová dĺžka slnečného svetla prenikajúceho listami zafarbenými chlorofylom liečenie urýchľuje. („Koumáci“ už vymysleli „zelené“ lampy, ktoré majú viac-menej rovnakú vlnovú dĺžku ako slnečné svetlo po priechode lístím, a toto svetlo samo o sebe ľuďom dosť pomáha, aj keď vyliečenie zatiaľ nezaistí.) Pomer 1:1, 1:2 a 1:3 sa odporúča preto, že za posledných 50 rokov sa veľmi zmenilo zloženie stravy – k horšiemu.

Dnes jeme veľa svinstva – na spôsob margarínu (hydrodenated a transfatty acids)- ktorý je skoro vo všetkom, vrátane zmrzliny, nápojov atď. Takže je treba najskôr vytlačiť nečistoty nazbierané v tele a trochu vyrovnať rovnováhu, preto je treba použiť veľa omega-3. Vtip je totiž v tom, že omega-3 sú kľúčom k využitiu ďalších mastných kyselín v tele. Bez omega-3 sú ostatné mastné kyseliny k ničomu. Zo záverov posledných výskumov olejov a mastnôt zreteľne vyplýva, že k životu potrebný pomer mastných kyselín v nás je 1:1.

Flax oil ponúkaný za nekresťanské peniaze v želatínových tobolkách nie je k ničomu. Je ho málo a naviac – telo za neprítomnosti síry olej nerozloží na formu rozpustnú vo vode, takže skôr škodí než lieči.

Ľanovo – proteínová diéta

Túto diétu pôvodne zostavila Dr. J. Budwig už v roku 1951 a v roku 1990 ju znovu preskúmal MUDr. Dan C. Roehm, (onkológ a bývalý kardiológ), ktorý vo svojej správe napísal, že predstavuje ďaleko najúspešnejšiu protirakovinovú diétu na svete.

Dr. Budwig tvrdí, že jej diéta poskytuje ako prevenciu i liečbu a že nedostatok linolových kyselín (bežný pri našom spôsobe stravovania) je zodpovedný za produkciu oxydázy, ktorá indukuje rast rakovinových nádorov a je príčinou mnohých ďalších chronických ochorení. Prospešné fermenty sú ničené teplom alebo prehriatím zničenými tukmi potrave, nitrátmi užívanými ku konzervovaniu mäsa, atď.

Podľa teórie môže byť využitie kyslíka v organizmu stimulované proteínovou zmesou obsahujúcou síru, ktorá umožňuje rozpúšťanie tukov vo vode. Je obsiahnutá v syroch, orechoch, cibuľovitej a pórkovitej zelenine, ako napríklad v póre, pažítke, cibuli a cesnaku, ale najmä v tvarohu.

Fermenty bunečného dýchania sú tesne spojené s vysoko nenasýtenými mastnými kyselinami, ktoré sú potrebné k riadnemu okysličovaniu. Základným predpokladom je užívanie nerafinovaných, za studena lisovaných olejov s vysokým obsahom linolovej kyseliny, napríklad z ľanového semena, slnečnice, sóje, maku, vlašského orecha a obilia. Tieto oleje majú byť konzumované spoločne s potravinami obsahujúcimi vhodné proteíny, inak majú OPAČNÝ ÚČINOK a spôsobujú viac škody ako úžitku.

Tvaroh a ľanový olej

Najlepšou kombináciou je tvaroh (alebo cottage cheese) a ľanový olej spolu s ľanovým semenom, ktoré musí byť čerstvo rozomleté. Uhľohydráty obsahujú prírodný cukor, a preto sú napríklad datle, figy, hrušky, jablka a hrozno do tejto diéty taktiež zahrnuté. Prospešný je tiež nerafinovaný prírodný med. Väčšina prípravkov obsahujúcich syntetický vitamín A nestojí za nič, pretože v nich sú produkty oxidácie, ale karotén, provitamín A (z mrkvy), je veľmi dobre stráviteľný. Blahodarne pôsobí i vitamín B z podmaslia, jogurtu a prírodného kvasu.

Človek potrebuje denne asi 120 g tvarohu, dobre zmiešaného s 40 g ľanového oleja a 30 g mlieka v mixéri alebo šľahači. Zmes možno osladiť medom alebo inou prírodnou príchuťou. Môže sa pridať i čerstvé ovocie. Každé ráno sa majú vypiť 2 plné lyžice čerstvo zomletého ľanového oleje vo vlažnom podmaslí alebo jogurte.

Uvedená diéta je indikovaná pre všetky druhy chronických ochorení, najmä pri srdcových chorobách, koronárnej trombóze, poruchách žlčníka, pri cukrovke, artritíde, zhubnom nádore atď. Zlepší sa i oslabený sluch a zrak. Je to ideálna výživa pre deti a mladistvých. Navrhuje sa doplniť túto diétu o fermenty kyseliny mliečnej

Všeobecné pravidlá

Pacient prvý deň neužíva žiadnu inú stravu – len 250 ml ľanového oleja s medom a čerstvo lisované ovocné šťavy (neprisladzovať!). V prípade veľmi chorého človeka sa môže prvý deň namiesto šťavy pridať šampanské, zmiešané s ľanovým olejom a medom. Šampanské je totiž ľahko absorbovateľné má tu dôležitú úlohu.

1) CUKOR JE ABSOLÚTNE ZAKÁZANÝ. K osladeniu iných čerstvo lisovaných štiav môžeme pridať hroznovú šťavu.

2) MEDZI ĎALŠIE ZAKÁZANÉ PRODUKTY PATRÍ:

– všetky živočíšne tuky

-všetky šalátové omáčky a majonézy

-všetky druhy čerstvého mäsa (môže obsahovať chemikálie a hormóny)

-maslo

-umelý jedlý tuk

-konzervované mäso a údeniny (konzervačné prostriedky blokujú látkovú výmenu vyvolávanú ľanovým olejom)

3) Z ČERSTVO LISOVANÝCH ŠTIAV SÚ VHODNÉ:

– mrkva, zeler, jablko, červená repa

4) TRIKRÁT DENNE TEPLÝ ČAJ

Teplý čaj je dôležitý! Vhodná je mäta pieporná, šípkový nebo hroznový čaj; sladiť podľa chuti medom. Je dobré vypiť jeden hrnček čierneho čaju predpoludním.

Denné menu

Pred raňajkami vypite pohár kyslého mlieka alebo šťavu z kyslej kapusty.

Raňajky

Musli (z bežných obilnín) poliate 2 polievkovými lyžicami (30 ml) ľanového oleja a medu. Čerstvé ovocie podľa ročného obdobia- bobule, čerešne, marhule, broskyňa, nastrúhané jablká. Obmeňujte príchuť každý deň. Jedzte akékoľvek orechy okrem arašidov! Pite bylinné čaje podľa chuti alebo čierny čaj.

Jedna 120 g porcia SPREAD (dávka na deň! – pozri návod dole).

Je vhodné zjesť ju len tak ako puding alebo pridávať do ďalších denných jedál.

Desiata (o 10,00 h.)

Vypite pohár čerstvej mrkvovej šťavy alebo jablčného, zelerového muštu či šťavy z červenej repy, zmiešanej s jablčným muštom.

OBED

Surový šalát s majonézou z jogurtu a ľanového oleja (pozri návod nižšie). K tomu zeleninové šaláty; jedzte nastrúhanú repu, mrkvu, kaleráby, reďkvičky, kyslú kapustu, karfiol. Pre chuť možno pridať posyp z jemne nastrúhaného chrenu, nadrobno nakrájanou pažítku alebo petržlen.

VARENÉ JEDLÁ: Môžeme podávať v pare varenú zeleninu, zemiaky, obilniny, ryžu, pohánku, proso a pod. K tomu pridávajme alebo SPREAD nebo MAYO -pre chuť a zvýšenie dávky ľanového leja. Tiež zmes SPREAD so zemiakmi je veľmi zdravé jedlo. Pridajte kmín, pažítku, petržlen alebo iné byliny.

Dezert

Zmes čerstvého ovocia, no iného ako sme mali na raňajky so SPREAD, No teraz namiesto medu použijeme citrónový krém, vanilku alebo vhodné bobule (egreš ríbezle a pod.)

Olovrant: (o 16,00 h.)

Vypite malý pohár vína (bez impregnačných prostriedkov) nebo šampanského či čerstvú ovocnú šťavu zmiešanú s 1-2 polievkovými lyžicami v mede zaliatych ľanových semien.

Večera: -(najskôr o 18,00 h.)

Pripravte si teplé jedlo z pohánky z pohanky, ovsené alebo sójové koláče. Krupica z pohánky je úplne najlepšia a môže byť aj v zeleninovej polievke, alebo v tuhej forme ako koláč s bylinnou omáčkou.

Sladkým omáčkam a polievkam môžeme vždy dodať oveľa viac liečivej sily pridaním SPREAD. K dosladeniu môžeme použiť iba čistý prírodný med alebo hroznovú šťavu či cukor.

ŽIADNY BIELY ANI HNEDÝ CUKOR! Používajme vždy len čerstvé lisované šťavy, nie džúsy z obchodu, v ktorých sú často konzervačné látky a cukor. Všetko musí byť prírodného charakteru, ešte lepšie v biokvalite!

Príprava „spread“

Do mixéra alebo šľahača dáme 250 ml ľanového oleja, pridáme 450 g tvarohu (POZNÁMKA: pôvodný preklad odporúčal tvaroh s viac ako 10%tným podielom tuku, odborníci tvrdia, že má byť nízkotučný, aj vzhľadom na to, že táto diéta striktne zakazuje príjem živočíšnych tukov) a 4 polievkové lyžice (60 ml) medu. Mixujte a pridávajte len toľko nízkotučného mlieka alebo vidy, aby sa obsah dokonale zmiešal.

Päť minút prípravy do pudingovej hutnosti má za následok, že budete cítiť žiadnu chuť oleja (a na nádobe mixéra by nemal byť viditeľný žiadny mastný prstenec pri vyplachovaní. Alternatívne možno namiesto tvarohu použiť jogurt, v pomere 30 g jogurtu na jednu polievkovú lyžicu (15 ml) ľanového oleja a medu. Všetko zmiešame ako v predchádzajúcom prípade.

Ako si pripraviť „MAYO“ (majonézu)

Zmiešajte 2 polievkové lyžice (30 ml) ľanového oleja, 2 polievkové lyžice (30 ml) mlieka a 2 polievkové lyžice (30 ml) jogurtu. Potom pridajte 2 polievkové lyžice (30 ml) citrónovej šťavy (alebo jablčného octu) a 1 kávovú lyžičku (2,5g) horčice a čerstvé nasekané bylinky podľa chuti napríklad majoránku alebo kôpor.

Potom pridajte 2 alebo 3 plátky najlepšie doma naloženej zeleniny (pri kúpe v obchode dajte pozor na konzervačné prísady!) a štipku bylinných solí. (Táto majonéza s väčším množstvom horčice a niekoľkými rozmixovanými banánmi je veľmi pikantná!)

Upozornenia na záver

Ľanový olej sa rýchlo skazí pri prístupe kyslíku, tepla a svetla. Preto sa používa v maliarstve. Zažlklý olej je však zdraviu škodlivý, a preto MUSÍ byť vyrobený olej balený pod dusíkom v nepriesvitných nádobách a chladený po dobu než sa spotrebuje. Musí sa užívať tak čerstvý ihneď po otvorení fľašky.

Možno tiež použiť ľanové semená, ktoré musia byť rozdrvené v mixéri alebo rozomleté v mlynčeku na kávu. Tu však potrebujete trikrát väčšie množstvo semien, aby ste získali ekvivalentné množstvo oleja. Semená sú vysoko kalorické, takže niekto môže ľahko pribrať na váhe. Semená majú tiež vysoký obsah rozpustnej vlákniny, takže spoločne s kvapalinou majú sklon vytvoriť tuhnúci „rôsol“. Čerstvo rozdrvené pridané do muesli a ihneď konzumované majú vynikajúcu chuť.

Tento spôsob liečenia som doporučila mnohým svojim klientom. Mnohí z nich mali vážne zdravotné problémy. Už po mesiaci striktnej liečby dosiahli vynikajúce výsledky, ktoré si zároveň overili cez klasickú medicínu a biochemické rozbory. Klientka s výsledkami Cyto 3 po mesiaci zišla na Cyto 1,5, čo je obrovský úspech, pretože sa vyhla chemoterapii a s ňou súvisiacimi problémami.

 

UPOZORNENIE

Všetky zhora uvedené údaje slúžia len pre informáciu a poučenie. V žiadnom prípade nie sú mienené ako návod, nahradzujúci akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom.

Pridaj komentár