Zázračný kameň šungit

Nedávno som v jednej, skutočne dobre zásobovanej ezoterickej predajni objavila zázračný kameň šungit. Čo je to šungit?

Šungity sú zvláštne poly minerálne uhlíkové horniny, ktoré boli pomenované podľa miesta výskytu – Ruskej dedinky Šuňga, ktorá leží na brehu Onežského jazera v Karélii, neďaleko hraníc s Fínskom. Tento kameň je starý dve miliardy rokov. Šungit je na pohľad nepriesvitný čierny kameň s kovovým leskom. Vyznačuje sa vysokou pevnosťou, hustotou, chemickou stabilitou, elektrickou vodivosťou a mimoriadne aktívnou sorpčnou a katalytickou schopnosťou. Nie je schopný grafitizácie, napriek tomu, že kameň má vzorec uhlíka, no s odlišnou štruktúrou.

Vynikajúce liečivé vlastnosti šungitu boli známe celé stáročia, no vďaka novým objavom vedcov, lekárov a liečiteľov sa stal šungit známym až v posledných rokoch. Jedna z mnohých legiend hovorí, že jeden z robotníkov z čias cára Petra I., ktorý v začiatkoch 18. storočia organizoval výrobu medi, trpel ťažkou chorobou. Na dne kaňonu, odkiaľ robotníci vozili kamenie do huty, bol náhodne objavený prameň, ktorého voda za niekoľko dní robotníka vyliečila. Všetkým svoj príbeh vyrozprával a táto zvesť sa dostala k samotnému cárovi a tento dal príkaz zázračnú vodu preskúmať. Výsledky výskumu predbehli všetky očakávania. Zistilo sa, že voda má skutočne veľkú liečivú silu proti chorobám srdca, pečene, chudokrvnosti, reumatizmu, vodnatieľke a mnohým ďalším neduhom vrátane tých psychických.

Bioenergetické, liečebné a očistné vlastnosti šungitu

Životné prostredie človeka ovplyvňuje množstvo faktorov, napríklad žiarenie Zeme, Slnka, Mesiaca a iných kozmických telies. Za patogénne žiarenie je považované každé žiarenie, ktoré škodlivo pôsobí na zdravie človeka. Miesto, kde nepriaznivé žiarenie vstupuje do Zeme, nazývame Geopatogénna zóna (GPZ). Ide o geoaktívne zóny či anomálie – zlomy, poklesy, rádioaktívne lokality, podzemné vody a pod. K prírodným patogénnym zónam sa pridali ďalšie zaťažujúce vplyvy a to technogénne, ktorý poznáme pod názvom elektrosmog. Je to zmes frekvencií všetkých pasiem, vysokovýkonných vysielačov, mobilných vysielačov a telefónov, vyžarovania silnoprúdových vedení a pod.

Tomuto pôsobeniu sme my ľudia vlastne vystavení neustále – v práci, doma, proste všade. Naša energetická sústava sa snaží s týmito negatívnymi vplyvmi vyrovnávať, no pokiaľ je jej zaťaženie dlhodobé a silné, môže to mať doslova zhubné následky na zdraví. Odstrániť alebo vyhnúť sa GPZ je pre človeka prakticky nemožné. Preto sú vyvíjané najrôznejšie druhy ochranných technológií, no najefektívnejšie sú tie, ktoré sú založené na rovnakom princípe, akým na nás žiarenie pôsobí, teda na úrovni energetických polí a ich vzájomných interakcií.

Túto náročnú podmienku ideálne spĺňa Šungitová pyramída. Napr. pyramídka o rozmeroch 4 x 4 cm má akčný ochranný rádius 1,6 m, 5 x 5 cm 2,8 m, 6 x 6 cm 3,8 m a fantasticky pohlcujú a zatieňujú elektromagnetické žiarenie napr. počítača, televízora, mikrovlnnej rúry v tom prípade, ak pyramídku položíme v blízkosti týchto prístrojov. Veľmi pozoruhodný bol experiment v jednom ruskom meste, kde umiestnili šungitové pyramídy na dvoch rušných križovatkách, známych vysokým počtom dopravných nehôd, ktoré boli situované v GPZ. Podľa oficiálnych štatistík sa počet nehôd po výstavbe pyramíd znížil až o 60 % . Niektorí renomovaní vedci dokonca tvrdia, že pyramidálne komplexy môžu byť použité na zoslabenie, či dokonca predchádzanie zemetrasení a iným ničivým prírodným katastrofám. Je len samozrejmosťou, že výstavba pyramidálnych kolosov je finančne nesmierne náročná.

Šungitové pyramídky sa používajú aj k liečeniu viacerými spôsobmi, či už v jogínskej polohe pričom nasávame energiu z pyramídky (no nikdy nie po 19.oo hod, pretože by sme boli tak nabití energiou, že by sme mali bezsennú noc.) Ak pyramídku položíme na boľavé miesto nášho tela, pričom zaujmeme pozíciu podľa geomagnetického poľa Zeme (ležíme s hlavou situovanou na sever a nohami na juh a steny pyramídky musia byť orientované podľa svetových strán). Súpravu minipyramídiek môžeme umiestniť na akupresúrne body tela na 20 minút až 2 hodiny jeden krát denne.

Šungitová doštička nalepená priamo na mobilný telefón pomáha našej bioenergii čeliť vyžarovaniu mobilného telefónu. Šungitové žezlá sú určené k harmonizácii energetických prúdov mužskej a ženskej energie (jing-jang), harmonizácii energoinformačného poľa človeka, stimulácii nervovej a endokrinnej sústavy, k celkovej vitalizácii a posilneniu ľudského organizmu. Energia kameňa je inteligentná a pôsobí tam, kde to organizmus najviac potrebuje. Šungitové gule sú vhodné pre energetickú masáž dlaní a pôsobia cez akupresúrne body rúk.

Cvičenie s guľou nám pomáhajú uvoľniť sa, skľudniť, normalizujú spánok, používajú sa pri meditáciách a relaxáciách. Talizmany a amulety zo šungitu pomáhajú zbaviť sa urieknutia, uhranutia, zla a choroby. Svojho nositelia chránia, posilňujú a podporujú, pretože tento kameň harmonizuje, upokojuje nadmerné emócie, dodáva našej psychike pocit rovnováhy a pokoja. Je to kameň, ktorý do seba pohlcuje všetko negatívne, škodlivé a zlé. Súčasne sústreďuje, obnovuje a zmnožuje všetko dobré a užitočné, vyžaruje pozitívnu liečivú energiu, čím odstraňuje únavu, malátnosť a zvyšuje imunitu organizmu.

Ako amulet nám môže slúžiť neopracovaný kúsok šungitu v podobe prívesku, náramku, náhrdelníka, ale aj ako soška, figúrka a iné podobné výrobky. Uisťujem vás, že opracovaný šungit je veľmi príjemný na dotyk, je hodvábne hladký a estetický, ebenovo čierny, matne lesklý.

Veľmi obľúbené sú aj kyvadlá zo šungitu, dokonca sa o nich hovorí, že takého kyvadlo výrazne posilňuje telepatické a jasnovidecké schopnosti, ale aj intuíciu a vnímavosť. Šungit získal obľubu u priaznivcov spojenia s mimozemskými civilizáciami ako pomôcka k nadviazaniu kontaktu. Je totiž predpoklad, že šungit je mimozemského pôvodu a preto obsahuje kozmickú energiu a silu. Týmto kameňom prúdi z vesmíru čistá, uzdravujúca, harmonická a nekonečná energia. Stačí len vysloviť prosbu o pomoc, či uzdravenie. Výsledkom pôsobenia šungitu je i napriek tomu, že leží napr. v šuplíku to, že sa nám otvoria všetky čakry, no ako prvé tie, ktoré mali deficit energie. Každý, kto ho má v byte, či pri sebe, podstupuje trvalú harmonizáciu, kameň pôsobí aj cez steny, s ostatnými kameňmi sa neruší. Práve naopak – účinky iných kameňov sa znásobujú a nie je potrebné ich čistiť a nabíjať.

Pozoruhodné sú i dezinfekčné a detoxikačné účinky šungitu, vhodeného do kontaminovanej vody. No čitateľa bude skôr zaujímať liečivá šungitová voda.

Veľmi dobre vieme, že ľudské telo sa skladá zo 70 % vody. Kôra oboch mozgových hemisfér obsahuje 85 % vody a krv viac ako 80 %. Voda v tele zabezpečuje látkovú výmenu, udržiavanie telesnej teploty, vylučovanie odpadov, toxínov a ostatných produktov rozkladov. Dehydratácia organizmu je nebezpečnejšia ako nedostatok potravy. Ak pijeme málo tekutín, bývame viac unavení, prichádzajú choroby, no ale aj predčasné vrásky, starnutie a dokonca až smrť. Dôležite je nielen to, koľko pijeme, ale predovšetkým to, čo pijeme.

Napr. čistá teplá voda posúva jedlo do dolnej časti žalúdka, uhasí smäd, vyplavuje škodlivé soli, preplachuje tráviaci trakt a obličky súčasne. Pomáha pri kataroch, očných chorobách, zápche a iných neduhoch. Svojmu organizmu preukážete veľkú službu, keď ráno na lačno vypijete pohár teplej vody.

Aktivácia pitnej vody pomocou šungitu

Na dno čistej 3-litrovej zaváracej fľaše položíme šungit (pyramídku 4 x 4 cm, či 5 x 5 cm) a zalejeme chladnou vodou. Nádobu nezakrývame a necháme pôsobiť 48 až 72 hodín. Tento čas je potrebné dodržať, pretože po ňom sa už energetická hodnota vody znižuje, teda voda nadobúda svoju pôvodnú štruktúru. Vodu prelejeme a používame max. 3 dni a v žiadnom prípade ju neodkladáme do chladničky. Pijeme 3x denne v množstve 0,1 až 0,15 l. Snažme sa vodu pripravovať (nabíjať) priebežne a môžeme ju piť aj dlhodobo.

Šungitová voda je účinná pri anémii, rôznych alergiách, bronchiálnej astme, dyspepsii, cukrovke, gastritídach, kardiovaskulárnych chorobách, chorobách pečene, pankreasu, obličiek, žalúdka, zápale žlčníka, žlčníkových kameňoch, oslabení imunity, syndróme chronickej únavy a pod. Šungit vlastne vodu dezinikuje a čistí, absorbuje a odstraňuje z nej ťažké kovy, železité prísady, organické zlúčeniny a mikróby. Obohacuje vodu stopovými prvkami, mení jej energeticko-informačnú štruktúru, nabíja a aktivuje. Táto voda sa okrem vnútorného použitia využíva v kozmetike na omladenie pleti a pokožky, vlasov (znižuje ich vypadávanie, upevňuje ich korienky a tým zabraňuje plešateniu a zbavuje vlasy lupín), nechtov, výplachy hrdla, nosa, pri kožných chorobách ale aj popáleninách.

Pri každodennom umývaní sa šungitovou vodou nám tento postup môže pomôcť navždy sa zbaviť akné a iných kožných zápalov, ale aj odlupujúcej sa kože. Obklady zo šungitovej vody pomáhajú urýchľovať hojenie rán, otlakov a odrenín. Pomocou obkladov sa lieči artritída, artróza a kŕčové žily. Nie prevarenú, ale len ľahko prihriatu vodu, v ktorej bol šungit ponorený 3 dni používame ako kloktadlo pri krčných ochoreniach, nádche, zápale ďasien, zubov, parodontóze a tonzilitíde.

Vodu smelo môžeme používať na prípravu pokrmov pri varení.

Veľmi zdravé sú i šungitové kúpele. Voda vo vani by mala mať teplotu 36 – 38 stupňov a ponoríme do nej valček so šungitovým štrkom (asi 300 gramov). Kúpeľ má trvať 10- 15 minút a nie častejšie ako každý druhý deň. Kúpeľ skľudňuje, odstraňuje stres a normalizuje spánok. Po prvých kúpeľoch si všimneme dobre hojace sa drobné trhlinky a ranky a po pravidelných procedúrach sa urovnávajú vážnejšie problémy – hoja sa pooperačné jazvy, miznú ekzémy a plesne. Šungit raz za mesiac ponoríme na 2 – 3 hodiny do soľného roztoku a potom dôkladne umyť pod tečúcou vodou.

Ak pridáte šungit do akvária, určite prospeje rybičkám, budú menej náchylné k rôznym chorobám a nech vás neprekvapuje, že voda ostane čistá omnoho dlhšie ako bez pôsobenia šungitu. Ak dáte na dno kvetináčov kúsok šungitového štrku, kvetinky sa vám určite odvďačia svojou krásou a šungit pridaný do vázy predlžuje životnosť rezaných kvetín. Na tieto účely stačí šungit, ktorý sme predtým dlhodobo používali napr. do kúpeľa, či nabíjanie vody.

Je večnou pravdou, že matka Príroda je studnicou zázrakov pre nás ľudí a preto by sme sa mali k nej aj náležite správať. Zvyknem tvrdiť, že jedine v nej nájdeme prostriedok na všetky problémy, ktoré sme si vytvorili sami či už nesprávnymi názormi, myšlienkami nedôvery, strachu a pod. Šungit som vopred vyskúšala, je úžasný a vrele vám ho odporúčam.

Pridaj komentár