Zanesenie a otrava čreva – príčina vzniku chorôb

Zárukou zdravého čreva a tým aj zdravia človeka je jedine vyvážená a prirodzená strava 

Mnoho ľudí si myslí, že ak majú stolicu pravidelne každé ráno, ich črevá sú v poriadku. Bohužiaľ nie je tomu tak. Výsledkom nespočetných útokov na črevo sú zápaly črevnej steny. Tie prebiehajú spočiatku subakútne – nemajú akútny začiatok ani chronický priebeh a neobjavia sa priame symptómy. Zápal črevnej sliznice znamená zlé alebo chybné vstrebávanie. Cez lymfu alebo krvný obeh sa do tela dostávajú látky, ktoré tam nemajú čo robiť. To je najčastejšou príčinou alergie.

K tej dochádza vtedy, ak sa črevná sliznica zapáli. Hromadením vody (opuchy) sa sliznica zdurí a mnohé látky, ktoré majú byť v krvi, skončia v lymfe. Telo ich môže vylučovať už len pokožkou a preto sa objavia tak dobre známe vyrážky. Toto je pravá príčina neurodermitídy, väčšiny ekzémov a skoro všetkých kožných problémov. Najčastejším spúšťačom sú jedy všetkého druhu a v prvom rade celkom určite antibiotiká.

Ak je sliznica čreva zapálená, postupne sa zmení. Po roky trvajúcich zápaloch sa objavia prvé vredy a polypy. Nakoniec sa človek diví, keď sa v stolici objaví krv a lekár mu povie strašnú diagnózu. K tomu však vôbec nemusí dôjsť ak si uvedomíme, že jedine my zodpovedáme za vznik svojej choroby.

Pomaly a isto sa vytráca kultúra stravovania a stále viac sa nastoľuje diktát peňazí. V minulosti sme veľmi nechodili jedávať do reštaurácií, alebo len zriedka. A nikdy by si v reštaurácii neboli dovolili ponúknuť jedlo, ktoré by sami neuvarili. Ráno o 5:00 hod sa v reštauračnej kuchyni začala čistiť zelenina, omáčky sa pomaly zahusťovali na miernom plameni, obed bol na poludnie hotový a svet bol v poriadku.

Dnes všade ponúkajú hotové jedlá a polotovary. Kto sa stravuje v reštauráciách s rýchlym občerstvením, sám je vinný. Male poctivé reštaurácie už nedokážu prežiť pri veľkom priemysle hotových jedál. V ponuke sú hotové omáčky a pokrmy stačí ohriať v mikrovlnke. Používané polotovary sú plné chémie, emulgátorov, stabilizátorov, konzervantov, farbív, ochucovadiel a vôní. Vieme vôbec, koľko chémie  takto telu dodáme? Chemické látky vyvolávajú mikrozápaly črevnej sliznice hoci to vôbec spočiatku necítime.

Malý kvíz k osteoporóze

Aj keď táto choroba patrí do kategórie pohybového ústrojenstva, jej príčina sa dá ľahko pochopiť.

Čo urobí lekár, ak máme akútny alergický záchvat? Vstrekne nám do žily kalcium. Telo kalcium potrebuje aby upokojilo nadmerné reakcie imunitného systému, teda alergický záchvat. Ale naše kosti sa skladajú z väčšej časti z vápnika….. Už vám došla tá hrúza? Viete prečo toľko ľudí trpí osteoporózou? Je totiž vyvolávaná latentným alergickým podráždením črevnej sliznice.

Pre vznik osteoporózy existujú ešte aj iné známe príčiny. Prv sa za jej príčinu považoval nedostatok pohybu. Vtedy sa ešte nemerala hustota kostí. Ďalšou príčinou je stála alergická situácia v tenkom čreve. To aby mohlo pracovať, a zásobovať telo živinami, potrebuje obrovské množstvo vápnika. Kravské mlieko nám ho nedáva, ale nás oň pripravuje. Týmto faktom možno vysvetliť nárast osteoporózy v posledných desaťročiach.

Telo potrebuje vápnik k mnohým pochodom. Ak ho nemá dostatok v strave, odoberá ho z kostí a tie sa stávajú krehké a lámavé. Inou príčinou je aj neuvážené zaobchádzanie s kortizónom. Nezbavuje nás len imunity, ale vo veľkej miere narúša i kostnú hmotu.

Na liečenie osteoporózy niektorí terapeuti predpisujú estrogény, čím zvyšujú hladinu kyseliny v tele a preukázateľne zväčšujú nebezpečenstvo vzniku trombóz (infarkt, mozgová mŕtvica a rakoviny, najmä prsníka) Ide o zisk a ekonomika je prednejšia než zdravie.

Druhá príčina alergií a zanesení tkanív

Ťažko stráviteľné či nestráviteľné zvyšky potravy majú tendenciu ukladať sa v hrubom čreve, tvoria tam skladisko, kde to hnije a kvasí. Tieto skládky sa časom zahusťujú a sťažujú prácu čreva až sa vytvorí silná krusta. Uprostred nej je priechodný otvor, preto je možné denne chodiť na wc v presvedčení, že črevo je v poriadku.

Tieto stvrdnuté výkaly pozostávajú z väčšej časti zo živočíšnych bielkovín a pre hnilobné jedy sú veľmi nebezpečné najmä pre pečeň. Zaťažujú celé telo i imunitný systém. Črevo vylučuje jedy a dochádza k otrave krvi a k toxikóze tela. Dnes je chronické kvasenie a hnitie v čreve skoro pravidlom. Podporujú to denaturované potraviny a nesprávne stravovanie. V čreve je množstvo stolice až niekoľko kg a môže sa tam držať desaťročia. Nie je div, že sa ozývajú rôzne symptómy chorôb. Na všetky má klasická medicína nejakú tabletku. Tá však doslova svojim kyslým úderom zasahuje črevo a človek sa ocitá v bludnom kruhu.

Ak chceme z neho vyjsť, neostáva nič iné len sa začať správne stravovať. Ako? To je individuálna záležitosť každého človeka a k tomu slúži Stravovací program, ktorý si stačí objednať. Vo vašej strave nájdete kľúč k zdraviu, nikde inde nie.

Pridaj komentár