Vzácna konjunkcia Jupiter – Urán

Konjunkcia Jupitera a Uránu je zriedkavá a intenzívna. Jupiter má obežnú dráhu 12 rokov a Urán 84 rokov. V konjunkcii sa planéty priblížia a spoja účinky, znamená to nový začiatok a smer, ktorý nás bude formovať ďalších 20 rokov.

Jupiter a Urán sa stretávajú každých 14 rokov, naposledy v r. 2011. Teraz sa neobvykle spoja v Býkovi. Je dobré zaspomínať si, čo ste prežívali v súkromnom živote a čo sa dialo v spoločnosti.

O planétach

Planéta Jupiter je priaznivá a prospešná planéta. Vďaka jeho silnému účinku v osobnom horoskope človek získava bohatstvo a prosperitu. Vládne financiám, obchodu, predaju, súdom, arbitrážam, zmluvám, náboženstvu, reklame, vydavateľstvu, lodiam, dlhým cestám a verejnému vyjadrovaniu názorov. Je planétou  expanzie, hojnosti, úspechu a bohatstva. Jupiter pomáha nadchnúť sa pre budúcnosť. Spojenie oboch planét prináša pokrok v oblasti technológií.

Urán je planéta slobody, originality a spontánnosti. Slabý Urán obmedzuje tvorivosť. Je planétou reforiem, zmien, nezávislosti, odhalenia, technológie, nových a nevyskúšaných vynálezov, sociálnych nepokojov a protestov. Riadi nečakanú udalosť, ktorá nastane bez varovania a každého zaskočí; odhaľuje všetko zlé, čo sa deje. Urán je planéta inovácií, zmien a prebudenia, je planétou budúcnosti, vládne technológiám a pokroku, dokonca môže viesť k novej revolúcii. Na osobnej úrovni  vyvoláva pocity slobody a autentickosti. Povzbudzuje porušiť pravidlá, uvoľňovať spoločenské normy a myslieť na seba.

Spojenie planét predpovedá cca 3 udalosti medzinárodného významu: súčasné politicko-ekonomicko-konfliktné a sociálne okolnosti dávajú kontext, ktorý podporuje výskyt určitého typu udalosti.

Jupiter a Urán sú v súlade s Mesiacom a s Marsom. Udalosti, ktoré priťahujú, budú prínosom pre ľudí i pre riešenie konfliktov. Jupiterove peniaze financujú budúcnosť ľudstva, ale minimum ľudí má veľa majetku a drvivá väčšina zas málo. Nespravodlivosť treba napraviť, pár privilegovaných robí všetko, aby sa tak nestalo.

Konjunkcia prináša finančnú reformu, menové úpravy, nespokojnosť so životnými nákladmi, obchodné dohody, neočakávané súdne rozhodnutia, reguláciu AI, krajinu získavajúcu nezávislosť, podpisovanie zmlúv, odhalenia u bankárov, finančníkov, sudcov a reformy tradičných nábožensko-cirkevných praktík.

Stretnutie Jupitera a Uránu v Býkovi

Jupiter a Urán v Býkovi poskytujú informácie o témach. Býk vládne peniazom, poľnohospodárstvu a životnému prostrediu. Uvidíme nové inovácie v poľnohospodárstve a v zásobovaní potravinami. Technológie a financie sa môžu viac zlúči, pozornosť sa zameria i na stav životného prostredia. 20. 4. len zasejeme semienko. Musíme počkať, kým veci dozrejú.

Špecifiká konjunkcie v domoch krajín

Konjunkcia v 1. dome predpovedá významné a prospešné udalosti ruskom, jeho zdravie a pohodu. Ukrajina, Turecko, Irán, Irak, Saudská Arábia, Sýria, Jemen a Somálsko majú tiež konjunkciu v 1.dome. Izrael, Egypt, Južná Afrika, Líbya, Sudán, Kongo, Etiópia a Taliansko majú konjunkciu v 2. dome (financie, banky). Európska únia, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Španielsko, Spojené kráľovstvo a Alžírsko majú konjunkciu v 3. dome (vzťahy so susedmi a doprava). Konjunkcia v 6. dome USA hovorí o hlavných udalostiach týkajúcich sa práce, detskej práce, jedla, stravy, lekárov, chorôb, drog, liekov, odborov a zakladania odborov. Kanada, Mexiko a Haiti majú konjunkciu v 8. dome. Nový Zéland má konjunkciu v 9. dome (obchod). Austrália má konjunkciu v 10. dome. Čína, Indonézia, Južná a Severná Kórea, Filipíny a Vietnam majú konjunkciu v 11. dome (parlament, legislatíva). India, Pakistan, Srí Lanka, Malajzia, Mjanmarsko, Thajsko a Afganistan majú konjunkciu v 12. dome (väznice, nemocnice, zločin a tajné operácie).

Význam konjunkcie Jupiter a Urán

V osobnej rovine planéty povzbudzujú meniť myšlienky o úspechu a bohatstve. Máme tendenciu spájať účel a úspech s kariérnou cestou. Kým kariéra hrá veľkú časť nášho života a hodnota, ktorú jej prikladáme sa mení.

Urán žiada oslobodiť sa od spoločenských noriem a nerobiť veci len preto, že ich  robia iní. Núti myslieť za seba a nasledovať svoje povolanie. Pripomína vlastnú jedinečnosť plánov, ktoré sa nemusia zhodovať s tým, čo hovorí spoločnosť. Je pravdepodobné, že pocítime šťastie v niečom, čo zvyčajne nerobíme.

Urán zvykne prekvapiť nečakanými správami, alebo myšlienkami. Ak otvoríme myseľ a srdce zmenám, uvidíme veci z novej perspektívy. Urán je aj rozptýlená, nestála energia, môžeme cítiť nestabilitu. Jeho silná energia je spojená i so seizmickou aktivitou. Môže otriasť pôdou pod nohami i bez zemetrasenia.

Či to pocítime hneď, alebo za nejaký čas, konjunkcia zmení spôsob fungovania v spoločnosti, zmení naše hodnoty. Tvoríme novú cestu vpred a k tomu planéty vyzývajú.

Horoskop konjunkcie

Baran: Finančná situácia sa môže zlepšiť. Nie je to len o hotovosti; ide o to, ako vidíte hodnotu. Možno sa vám začnú viac páčiť ekologické veci. A ak sa zaujímate o akcie, je správny čas preskúmať nové investície do technológií alebo vedy.

Býk: Pripravte sa na veľké zmeny. Máte pocit, že sa viac dostávate do svojej jedinečnej atmosféry. Môže to znamenať vyskúšanie nových vecí alebo väčšiu zmenu imidžu (výraznejšia farba vlasov, svetlejší šatník).

Blíženci: V poslednej dobe sa vám dejú zvláštne veci. Dostávate znamenia. Musíte sa zbaviť starých, negatívnych myšlienok. Môžete prísť niekoľko šokujúcich objavov o svojom živote a svete okolo. Majte po ruke poznámkový blok.

Rak: Vystúpte zo svojej ulity. Prichádza k vám viac zábavy a spoločenských chvíľ. Je čas stretnúť sa s inými ľuďmi. Spoznáte jedinečných a slobodomyseľných ľudí. Inšpirujú vás pripojiť sa ku skupinám, ktoré robia veci inovatívnym spôsobom.

Lev: Kariérne zaznamenáte úspech. Teraz je všetko o vašej práci, kariére a ako vás vidia ostatní. Viete rýchlo dôjsť do cieľa. Ak vás práca neuspokojuje, je čas na zmenu. Môžete začať vlastný biznis alebo ísť za niečím viac v súlade s tým, čo naozaj chcete.

Panna: Konjunkcia je o objavovaní nezvyčajných miest, spoznávaní nového. Môžete zmeniť spôsob, akým vidíte veci. Ak chcete, absolvujte kurzy, ktoré otvárajú myseľ. Je čas rozšíriť svoju myseľ a prijať nové presvedčenia.

Váhy: Konjunkcia trochu zatrasie vašimi vzťahmi. Ak máte vážny vzťah, potrebuje viac vzrušenia alebo slobody. Skúste vo vzťahu a láske niečo iné, nové, doprajte si viac slobody. Vystúpte zo svojej komfortnej zóny, hoci len kúsok sa posuňte.

Škorpión: V poslednej dobe ste sa naučili veľa o vzťahoch. Chápete, že nie všetky vzťahy sú navždy. Ak vám niekto nepomáha rásť, je čas ísť ďalej. Aby ste boli najlepšou verziou seba samého, potrebujete iba seba, otvorenú myseľ a srdce.

Strelec: Niekedy je zmena v každodennej rutine dobrá vec. Konjunkcia je o otrase vecami vo vašom každodennom živote. Možno hľadáte novú prácu alebo zdravšiu rutinu. Nech je to čokoľvek, mali by ste to uskutočniť.

Kozorožec: Uvoľnite sa. Prichádza niekoľko vzrušujúcich zmien v láske a kreativite. Je čas zabávať sa a byť hravý. Vyskúšanie nového koníčka alebo niečoho kreatívneho môže viesť k skutočne skvelým objavom.

Vodnár: Ste zvyknutí rebelovať. Konjunkcia vás môže postrčiť ešte viac. Je o liečení starých blokov a vytváraní vlastnej cesty životom. Vyskúšajte terapiu alebo čítanie, ktoré vám pomôže na to všetko prísť.

Ryby: Myšlienky vás zavedú na inú cestu. Môžete dostať nové zaujímavé nápady, ktoré vás prekvapia. Je to o zdieľaní nových myšlienok s ľuďmi, ktorí myslia jedinečným spôsobom, rovnako ako vy.