Výber potravín a naša charakteristika

Voľba pokrmov a s nimi spojené chovanie pomôžu spoznať našu bolesť emočného zranenia

Slané jedlá, soľ: chceš sa pliesť do jednania iných, zle nesieš ak nemáš posledné slovo. Praješ si, aby bolo všetko podľa teba, myslíš si, že len ty máš pravdu, bojíš sa kontroly iných a si pod veľkým tlakom a máš problém vyjadriť sa. Hypertenziu v skutočnosti nevyvoláva soľ, ale emócie, ktoré ťa nútia jesť veľké množstvá soli.

Sladké jedlá, cukor: Chýba ti neha, si k sebe veľmi náročný, kladieš na seba vysoké požiadavky. Nevieš sa pochváliť, nepoznáš svoju hodnotu. Si presvedčený, že si zaslúžiš odmenu len ak urobíš čosi mimoriadne. Bojíš sa chovať sebecky, nevidíš čo dostávaš a preto si v tom, že ti čosi chýba. Dennú dávku cukru pokryjú 3 kusy ovocia.

Korenené jedlá, korenie: Trápi ťa nedostatok korenia života čo znamená, že nie si dostatočne obklopený krásou a fantáziou. Chýba ti vášeň – v láske, k práci, v živote. Nevšímaš si vlastné myšlienky, nevnímaš deje v duši. V živote ignoruješ krátke chvíle plné vášne a lásky.

Tučné potraviny: Cítiš k sebe odpor (k telu či duši), trápia ťa pocity viny. Chceš sa potrestať tým, že telu dávaš potraviny ťažko stráviteľné. Ak sa staráš viac o seba než o iných, si v tom, že si zaslúžiš trest.

Chrumkavé a tvrdé potraviny: Si príliš odmeraný a kladieš na seba veľké nároky. Si v tom, že tvoj život musí byť problémový a ťažký. Často si robíš zbytočné starosti, komplikuješ si život, hoci to nie je nutné. Myslíš si, že cieľ dosiahneš s vypätím všetkých síl. Hneváš sa na seba, lebo sa považuješ za veľmi poddajného či lenivého človeka. Iných často kritizuješ, si netrpezlivý a chýba ti tolerancia.

Mäkké potraviny: Chýba ti sila, podpora aby si si mohol vybudovať život podľa seba. Rátaš s tým, že ti iní ľudia pomôžu k šťastiu. Si presvedčený, že sám nezvládneš nič. Hneváš sa na seba za to, že si praješ šťastie a ľahký život. Myslíš si, že sa iné o teba nebudú zaujímať ak sa budeš chovať ako silná osobnosť.

Kofeín: Chýbajú ti v živote nové podnety a inšpirácia a teda nemáš ráno veľa dôvodov, aby si vstal s radosťou. Viac sa staráš o ciele a projekty iných, než o svoje.

Veľa chleba: Nikdy ho nemáš dosť. Myslíš si, že iní sa ti nevenujú, si závislý na ich prítomnosti, pozornosti, komplimentoch, uznaní a názore. To všetko je pre teba akási forma pomoci.

Informácie netreba brať doslovne, neplatia v každej chvíli a pri jednorazovom výbere jedla. Ak však rovnakú potravinu konzumujete viac krát v týždni, máte hneď návod, v čom by ste mali na sebe popracovať.

Typy chovania

Nezabúdajte, že na jedného človeka môže platiť aj viac typov chovania súčasne.

Ješ a piješ pomaly: Chceš sa dlho oddávať nejakému pôžitku či získať niečiu pozornosť. Máš strach zo samoty.

Ješ a piješ veľmi rýchlo: Pri jedle si myšlienkami niekde inde, lebo sa pokúšaš dohliadať na niekoho, niečo iné. Chceš mať pod kontrolou i čas. Bojíš sa, aby si iní o tebe nemysleli, že si veľmi pomalý, nezodpovedný a neprispôsobivý. Chceš vyhrávať a mať nad ostatnými navrch. Bojíš sa, že nebudeš na vrchole.

Ješ a piješ veľmi málo: Si v tom, že si nezasluhuješ materinskú lásku, ignoruješ vlastné potreby. Strach z toho, že ťa niekto bude milovať je oveľa silnejší než túžba byť milovaný. Keď málo ješ a piješ často to znamená, že v nejakej inej oblasti života sa ti čohosi dostáva až moc ale ty to nevnímaš. Neuvedomuješ si, že s týmto prebytkom možeš naložiť ako len ty chceš.

Ješ a piješ veľmi veľa: Nepoznáš svoje hranice. Iným ľuďom chceš splniť, dať veľa vecí, snažíš sa im pomáhať a zabúdaš na vlastné potreby. Bojíš sa, že nebudeš milovaný. Dávaš si rôzne tresty, lebo si sa prejedol. Keď veľa ješ a piješ, často to znamená, že v inej oblasti života sa ti niečoho nedostáva, alebo máš niečoho plné zuby, no nevidíš to. Všetko dôkladne rozhryzieš, máš chuť niekoho praštiť. Kontroluješ svoj hnev. Chceš aby sa splnili tvoje priania, no s nikým nechceš uzatvoriť dohodu. Chceš, aby sa všetko dialo ako ty chceš.. Hneváš sa na svoju citlivosť a zraniteľnosť. Ak to ukážeš svetu, hneváš sa i na seba.

Všetko rýchlo zhltneš a nič si nevychutnáš: Chceš aby ktosi z tvojho okolia zmizol, cítiš hnev na niekoho. Odmietaš vidieť dobré vlastnosti iného, zriekaš sa iného človeka. Bojíš sa, lebo si citlivý. Keď si nič nedokážeš vychutnať môže to znamenať, že si nedokážeš užívať život. Ak si ho aj chvíľku užívaš, rozhneváš sa na seba.

Pridaj komentár