Všetko, čo sa nám deje ovplyvňujeme vlastnými myšlienkami

Nepriazeň osudu si tvoríme sami, ako to teda ukončiť? 

Určite si mnohí z nás často kladú otázky: „Prečo sa ku mne osud otáča chrbtom? Prečo práve ja? Prečo ja nemám peniaze, prácu, partnera, priateľov, šťastie, zdravie, úspech? Prečo práve mňa stretáva jedna pohroma za druhou? Atď., a pod., ako pokazený gramofón. Ak sa nám chvíľku začne aj dariť, už sme plní strachu, kedy toto celkom pozitívne obdobie skončí.

Realita nie je len to, čo sa nám na prvý pohľad javí. Nie všetko, čo pokladáme za reálne skutočne realitou aj je. Dokonca väčšina vedcov zo strachu, aby neprišli o svoju vedeckú reputáciu jednoducho prehliada fakt, že život nie je tým, čím predstierame, že je. Dokonca ani priestor a čas nie sú tým, čím sa javia. V skutočnosti sú len veľmi presvedčivou optickou ilúziou a preto je najvyšší čas nahradiť svoje doterajšie chápanie prírodných zákonov novým, presnejším poňatím reality. Podľa tohto poňatia je hmotný svet tvorený vedomím.

Jedine my ľudia samo dopredu rozhodujeme, čo chceme prežiť a vyberáme si, aký svet chceme okolo seba vidieť. Problémom vnímania našej reality je obrovský balvan, ktorý vlečieme. Ak chceme zmeniť svoj mizerný život k lepšiemu, stačí sa zbaviť svojho nevraživého postoja voči svetu a zapracovať na tom aby sme videli a očakávali odlišnú realitu ako doteraz. Zatiaľ je to tak, že všetku svoju pozornosť a čas smerujeme na veci, ktoré vo svojom živote nechceme. Nie je to nič iné, len nesprávny, chorý zvyk, ktorý vieme s vynaložením istého úsilia zmeniť.

Naša myseľ neustále preosieva možnosti a vyberá si informácie, ktoré vidíme a ktorým veríme. Z pohodlnosti si volíme len to, čo už poznáme – to, pre čo sme sa rozhodli už skôr. Naše zmysly nevnímajú skutočný svet ale len jeho silno zredukovanú verziu skonštruovanú mozgom. To ostatné prechádzame bez povšimnutia. Keď sa náš mozog rozhodne aké informácie vpustí, vytvorí spojenia – niečo ako dráhy medzi nervovými bunkami. Človek má v priemere 100 miliárd nervových buniek a v každom mozgu vzniká rozdielna sieť. Ak si zvykne využívať isté dráhy, tie ostatné ostávajú nepovšimnuté. Niečo podobné, akoby donekonečna používal staré cesty a nechcel vidieť nové. Naša myseľ sa v súčasnosti zameriava len na veci, ktoré si neželáme a pozitívnym zámerom sa venujeme len minimálne. Drvivá väčšina myšlienok patrí problémom, ktoré by sme radi zo svojho života odstránili a tak venujeme takmer všetku svoju energiu rovnakým problémom – nedostatku peňazí, problémovým vzťahom a nepriazni osudu, ktorý nám neustále hádže polená pod nohy – všetko chybné nastavenie sveta.

Tieto dráhy sa v našom mozgu začínajú tvoriť veľmi skoro. Hneď po narodení máme množstvo možností, napríklad jazyk. Mozog si vytvorí nervové dráhy, ktoré odpovedajú zvukom, ktoré vníma a zvuky ostatných jazykov odsunie vedľa. Príkladom môže byť aj sen, v ktorom ste sa videli ako preberáte tučnú výhru. Zrazu zazvonil budík a sen sa rozplynul. Vďaka nervovým zakončeniam sa naša myseľ vracia k udalostiam, ktoré sa už udiali a kŕčovito sa držíme poskrúcaných ilúzií. V dôsledku toho sme nešťastní a neustále upíname svoju vieru na pohromu, ktorú sme si vykonštruovali. Záleží len na tom, čo žijeme. Napríklad sme sa dozvedeli o znižovaní počtu zamestnancov v práci a v duchu nerozmýšľame o ničom inom, ako o obrovskom probléme, z čoho budeme žiť, splácať hypotéku, živiť rodinu, ak budeme bez práce. Nemyslíme na nič iné, len na to, čo budeme robiť, keď sa ocitneme na mizine. V snahe o dostatok financií sa zaoberáme faktom, že bohatí nie sme a vopred sme urobili rozhodnutie, že budeme bez peňazí. Alebo z iného súdka – máme problémy v partnerskom vzťahu, neustále zlé skúsenosti a stretávame len problémových partnerov. Zoznámime sa s niekým novým, celkom zaujímavým človekom a už kŕmime priestor okolo seba pochybnosťami „nemám šťastie na partnera, nie je možné, aby mi konečne prišiel do cesty normálny.“ Takto si časom doslova naprogramujeme ďalší skrachovaný vzťah. Kto má na tom podiel? Osud? Boh? Ani náhodou! Vykonštruovali ste si to podľa minulých negatívnych skúseností, nič nové, šťastné ste jednoducho do svojho života nevpustili. Naša myseľ má skutočne neobyčajnú moc.

Udalosti nadobúdajú tvar na základe nášho pozorovania. Nevyžaduje to žiadnu vieru, potrebujeme len predstavivosť. Ak má niečo v našej mysli úplne jasnú podobu, potom to k nám určite dôjde. Naučiť sa meniť energiu je rovnako dôležité ako vedieť písať a čítať. Všetko začína zámerom, silou ktorá je za všetkým. Je to energia, palivo, náboj, ktorý nastaví rezonančné pole a vysiela vlny pravdepodobnosti do poľa potenciálnych možností, ktoré je plné nekonečných možností. Čím viac sa na svoj zámer sústredíme, tým viac ho posilníme. Stačí, ak sa oslobodíme od naučeného myšlienkového otroctva. Svoju myseľ dokážeme oslobodiť len my sami, stačí, aby sme nevenovali viac energiu deštrukčným myšlienkam, vôbec nemusíme meniť svoje správanie, zmeniť je nutné len myseľ a jej doterajšie presvedčenia.

Je náročné ovládnuť svoju myseľ s vedomím, že to budeme musieť robiť neustále. Ak si však určíme istú časovú hranicu, k požadovanej zmene sa dostaneme pomerne  ľahko. Prevažná väčšina prvých pokusov zmeny doterajšieho života by mali mať termín 48 hodín, čo sa dá ľahko zvládnuť. Práve vďaka termínom sa máme o čo oprieť a dostávame zároveň možnosť presvedčiť sa na vlastnej koži, že možné je všetko, plne sa na to zamerať a nič iné nevnímať.

Ako a čo všetko si môžeme do svojho života reálne priviesť, je nevyhnutné správne naprogramovať. Každému klientovi na konzultácii rada poskytnem návod práce, ako si do života zhmotniť všetko potrebné.

 

Pridaj komentár