Všeliek – smreková živicová masť

Smreková živicová masť je malý zázrak. Aj vedecké štúdie potvrdili jej liečivé účinky.  Smreková živica obsahuje zložky, ktoré liečia rôzne rany, vredy, opuchy, zápalové ložiská atď.

Ďalšie štúdie potvrdili, že smreková živica je vhodná na liečbu preležanín a zle hojacich sa rán či vredov. Okrem toho má dokázateľné antibakteriálne, antimykotické vlastnosti a podporuje rýchlejšiu regeneráciu pokožky. Používa sa pri poraneniach kože, pri liečbe vredov, proti opuchom, pri reume, ischiase, natiahnutých svaloch, pri bolestiach kĺbov, na podporu krvného obehu a pod.

Liečivé zložky

V mojej receptúre je okrem tatranskej smrekovej živice aj pravý včelí vosk a kôprový olej, ktorý obsahuje veľké množstvo nenasýtených mastných kyselín – až 72%. Ďalej obsahuje minerály, vitamíny A, C a E, železo a stopové prvky. Kôprový olej má spazmolytické účinky a podporuje krvný obeh a správnu činnosť srdcového svalu, upokojuje nervovú sústavu.

Včelí vosk síce nemá toľko účinkov na ľudské telo ako med, ale vďaka svojej konzistencii je výborným pomocníkom. Je cenný najmä pre ľudskú pokožku. Na koži skvele drží, a preto sa pridáva do mastí a iných telových výrobkov. Okrem toho, že pokožku výborne zjemní, pomáha aj na liečbu akné. Na koži vytvára jemný ochranný film, ktorý vďaka svojim antibakteriálnym účinkom priaznivo vplýva na podráždenú a popraskanú kožu. Výskumy ukázali, že je účinný aj proti viacerým baktériám, napr. voči kvasinke Candida albicans (pôvodca hubových infekcií – mykóz nôh, nechtov a pokožky).

Včelí vosk pôsobí výnimočne v kombinácii so smrekovou živicou a kôprovým olejom. Ich spolupôsobenie vzájomne zlepšuje účinky. Všetko sú to čisté prírodné produkty a spolu pôsobia antibakteriálne, protizápalovo a antifungicídne. Liečba zmesou týchto látok je vedcami dokázaná ako bezpečná, dobre tolerovaná a klinicky účinná.

Využitie

V zázraku nechýba ani vitamín €. Najradšej používam tento všeliek na chodidlá po sprche či pedikúre. Nohy si zaslúžia skvelú odmenu a určite by sme nemali na ne zabúdať. Výroba tejto masti mi samozrejme prevoňala celý byt vôňou lesa a kôpru. Pre predajne drogérií či rôznych kozmetických multilevelov som nanič klient, pretože bio pleťovú i telovú kozmetiku si dokážem hravo vyrobiť sama a viem, čo do nej dávam. Na to by nemal zabúdať nikto, kto sa snaží zdravo žiť.

mde

Pridaj komentár