Vrásky – čo s nimi?

Vrásky sú jasným a neklamným znakom charakteru človeka.

Fyziognómia je umenie čítania z ľudskej tváre. Vďaka umiestneniu na tvári a typu vrások na prvý pohľad bez slov sa dozviete takmer všetko o človeku a najmä to, čo by rečami chcel pred vami zatajiť.  Vrásky dostatočne odhalia aj emočné hĺbky a výšky osoby.

U šťastných a zábavných ľudí sa vrásky objavujú na očiach a ústach. U fajčiarov vznikajú okolo úst. Keď sa okolo očí začnú vytvárať vrásky, ide o človeka, ktorý je  značne zvedavý, ale iným veľmi nedôveruje. Všíma si maličkosti a často je rozrušený.

U ľudí, ktorí veľa myslia, sa vrásky tvoria na čele, najmä zvisle medzi obočím. Vrásky, ktoré vychádzajú z kútikov úst ako slnečné lúče, hovoria o tom, že človek je  opatrný.

Malé vodorovné vrásky nad obočím znamenajú, že osoba je veľmi dobrá, aj dobre vychovaná. Ak sú na čele veľké vrásky, znamenajú praktického a šikovného človeka. Vrásky, ktoré idú od úst až po konček nosa, poukazujú na vrtošivého človeka a vrásky pod spodnou perou môžu dokonca naznačovať chorobu.

Odstráňte vrásky bylinkami

Plastických chirurgov a dermatológov si bežný človek vzhľadom na ich cenník nemôže dovoliť. Aplikácia botulotoxínu je tiež veľmi diskutabilná zo zdravotného hľadiska. Vpichovanie kyseliny hyalurónovej má pomerne krátky účinok a v konečnom dôsledku tiež zaťaží peňaženku.

  • Starý, ale osvedčený prostriedok proti vráskam si dokážete poľahky vyrobiť aj sami. Potrebujete na to zmes z byliniek – z lipového kvetu, petržlenu a malinových listov. Z každej bylinky odoberte lyžičku a zmes krátko povarte v 300 ml vody. Zápar nechajte vychladnúť a potom ho vložte do formy na kocky ľadu a nechajte všetko dobre zmraziť. Denne si dôkladne vyčistenú pleť jemne masírujte tvár bylinkovou kockou ľadu. Potom na pleť naneste kvalitný krém.
  • Vďačnou alternatívou je i nasledujúci recept: Vezmite 30 g včelieho vosku, lyžicu medu a šťavu z malej cibule. Zmes zahrejte a dôkladne naneste na vyčistenú pleť, nechajte pôsobiť 15 minút. Potom tvár umyte vlažnou vodou a ošetrite kvalitným, najlepšie prírodným krémom.

Nezabúdajte, že starnutie je prirodzený proces, ktorý možno len spomaliť (napríklad aj tvárovou gymnastikou). Nemožno však zabúdať ani na zdravú stravu, dostatočný pohyb, čistú hlavu a najmä vďačnosť. Večná mladosť neexistuje, to len súčasná doba vnucuje mladosť a iné prevrátené hodnoty ako vstupenku do raja plného možností. Bohužiaľ sme si prestali vážiť múdrosť staroby a zabúdame, že toto privilégium sa mnohým neujde.

Krémy na pultoch obchodov vám mladosť nevrátia, sú plné chémie. Preto si už roky vyrábam pleťové krémy sama, z tých najkvalitnejších ingrediencií.