Vplyv rastlín na rozvoj človeka, časť 6.

Nachádzajú sa vo vašom okolí ťažkopádnejší, zádumčiví alebo nebodaj leniví spolubývajúci? Kvetiny astrologického znamenia Lev dokážu eliminovať mnohé negatívne ľudské vlastnosti

Rastliny znamenia Lev

Lev je obdarovaný množstvom krásne kvitnúcich kvetín, sú však náročnejšie na pestovanie. V rastlinách znamenia Lev je množstvo prospešných vlastností, dokonca majú dve jedinečné schopnosti, ktoré môžu využívať i ľudia narodení v iných astrologických znameniach. Každá kvetina patriaca pod znamenie Lev pomáha dosiahnuť tvorivé úspechy a šťastie v láske.

Rastliny určené pre Leva: Kália, Amarant belladonna, Akalyfa – mačací chvostík, Kamélia japonská, Gardénia jazmínová, Netýkavka sultánska, Pelargónia kráľovská, Čínska ruža.

Akalyfa – mačací chvostík

Vplyv na vnútorné ovzdušie: je to náročná kvetina, potrebuje vyššiu vlhkosť vzduchu a zalievanie, slnečnú polohu. Mali by ju mať pesimisti alebo tí, ktorých radosť trvá len krátko a ľahko prepadajú smútku. Kvet pohlcuje smútok, nešťastné nálady, čelí pesimizmu, prestupuje ovzdušie svetlom radosti. Aj keď nekvitne, človek sa vedľa neho cíti príjemne. Kvet má ešte jednu zaujímavú silu, jeho listy majú schopnosť čistiť atmosféru od energií lenivosti, prílišnej citlivosti, nerozhodnosti, ťažkopádnosti, pasivity a pomalosti. Všetky tieto energie sa časom môžu stať aj príčinou chronických chorôb obyvateľov domácností s opísanými negatívami. Rastlinka mení ovzdušie na svieže, ľudia v jej blízkosti sa stávajú odolnejší proti záťaži a praktickí pri riešení problémov.

Vplyv na citové prežívanie: Kvety Akalyfy spájajú v sebe princípy jing jang, sú nápomocné racionálne zmýšľajúcim typom, takým, ktorí nevyužívajú veľmi svoju intuíciu, ale aj tým, ktorí sa snažia situáciu prežiť, ale nie sú schopní logicky uvažovať. Kvet môže pomôcť rozvinúť citlivosť, nežnosť a podnikateľské schopnosti žien. Ak žena cíti chýbajúcu oporu, kvet jej ju pomáha nájsť. Dodá jej sebadôveru, bude viac samostatná a odhalí v sebe sily, o ktorých ani netušila. Rýchlejšie prekoná i príliv negatívnych emócií, stane sa odvážnejšou, podnikavejšou a statočnejšou. Chladných mužov kvetina povzbudzuje k prejavom srdečnosti. Je vhodná pre tých, ktorí nemajú ideálnu povahu, pomôže človeku správne rozvinúť jeho schopnosti. Na každého človeka pôsobí kvet inak, no vie si poradiť i s domýšľavosťou a nedovolí ísť nikomu do krajností, ale naučí aj skromnosti a dobre hospodáriť. Zmenšuje ľudskú pýchu, učí vidieť protiklady a vážiť si ich. Časom každého privedie na zlatú, strednú cestu.

Vplyv na zdravie: Mačací chvostík je hrejivá rastlina, mali by si ju zadovážiť tí, čo sa obávajú nachladnutia, komu je často zima alebo má alergiu na chlad. Pomáha harmonizovať ovzdušie aj pacientom so srdcovými chorobami ale kvetina má široké spektrum účinkov na ľudský organizmus, uvádza do súladu činnosť všetkých orgánov a sústav. Prebýva v nej energia dňa.

Kália  

Vplyv na vnútorné ovzdušie: tvar listov Kálie je srdcovitý a sú naplnené teplom. Jej žltý kvet je akoby obklopený bielym závojom. Žltá je farbou inšpirácie, radosti, tvorivosti a biela farbou čistoty. Kália môže slúžiť ako ochranca domáceho šťastia a je vhodná tam, kde si ľudia svoje šťastie nevážia, kde žijú popudliví ľudia, ktorí trpko reagujú na nepochopenie ostatných. Snažíme sa, aby nám iní rozumeli a v týchto rozhovoroch mrháme zrnká svojho šťastia, teplo srdca. Kália ich však zachytáva a zachováva cenné perličky, z ktorých sa skladá naše šťastie. Vďaka nej ovzdušie príbytku zvoní radosťou, zvyšuje človeku odolnosť proti citovému vyčerpaniu, stresom, depresii, skľúčenosti, ktoré vznikajú v dôsledku nepochopenia inými ľuďmi. Pri Kálii sa každý cíti šťastnejšie.

Vplyv na citové prežívanie: Kália prospieva tomu, kto sa cíti zraniteľný v citoch či v tvorbe. Človek sa napríklad obáva, že sa ktosi bude posmievať jeho citom, urazí ho, skritizuje jeho prácu. Kália ľudské srdce pred podobnými problémami ochraňuje, človek sa stáva silnejším, sebaistejším, prestáva sa báť posmeškov a kritiky. Je vhodná i pre ľudí s veľkou obrazotvornosťou, no svoje tvorivé zámery sa nesnažia realizovať, pretože si neveria. Biely závoj Kálie ochráni naše tvorivé plány pred zničením. Kvet je vhodný i pre toho, kto nie je spokojný sám so sebou ani so svojou prácou, pomáha i pred predčasnými sklamaniami. Pomáha pracovať a tvoriť človeku  nezávisle na okolnostiach, nevšímať si názory iných ani vlastné pochybnosti. Kalu potrebujú nevýreční a nepresvedčiví ľudia s monotónnou rečou, umožní im totiž nájsť v sebe rečnícke schopnosti tak, aby ich slová doleteli k srdciam poslucháčov.

Vplyv na zdravie: Ochranný účinok Kálie sa rozširuje na celý organizmus, pomáha pri liečbe nemocí srdca ale chráni aj pred výskytom nových chorôb a pred šírením a zhoršovaním tých, čo už človek má.

Čínska ruža

Vplyv na vnútorné ovzdušie: Táto ruža v dome je ako hnací motor, ktorý napĺňa atmosféru energiou činorodosti. Pestujte ju tam, kde sú ľudia unavení životom či pohodlní s cieľom užívať si a vyhýbať sa akejkoľvek práci. Ruža pohlcuje mdlú energiu lenivosti a mení ju na tvorivú energiu. Tam, kde je, doslova človeka núti vstať z gauča a začať čosi robiť. Je prospešná aj v dome, kde sa ľudia snažia určovať zákony pomocou sily, búrlivých hádok či ruvačiek. Okúzľujúca ruža neutralizuje energiu agresívneho diktátora.

Vplyv na citové prežívanie: Pomocou jemného pôsobenia ruže môže človek zmeniť vzťah ku každodenným starostiam, začne byť iniciatívny a hľadať nové riešenia. Ruža robí život človeka príťažlivejším a pestrejším, môže byť dobrým pomocníkom pre toho, kto sa chce stať rozhodnejším a rozvinúť svoju vôľu. Mužom pomáha byť skutočnými mužmi a ženám k nezávislosti. Týmito schopnosťami disponujú prevažne červené ruže. Žlté sú vhodné pre vedúcich pracovníkov a manažérov. Prispievajú k rozvoju organizačných schopností človeka, ale sú skvelé i pre nesústredených a menej prispôsobivých, ktorí chodia neskoro do práce, na schôdzky a často si nevedia spomenúť na to, čo chceli robiť. Biela ruža pomáha tam, kde sebectvo prevláda nad ušľachtilosťou, komu je cudzia láska, kto nevidí zmysel života v tvorivej práci a nevie nič o inšpirácii. Biela ruža prebúdza najlepšie vlastnosti – láskavosť, ušľachtilosť, lásku a tvorivosť.

Vplyv na zdravie: Zásluhou svojho ohnivého a silného charakteru ruža povzbudzuje činnosť srdca, preto by ju mali pestovať ľudia s oslabeným srdcom a nízkym krvným tlakom.

Kamélia

Vplyv na vnútorné prostredie: Mali by ich pestovať nároční ľudia, ale aj tí, ktorí ľahko strácajú nadšenie ak všetko nie je podľa ich predstáv a rýchlo ich vedia ovplyvniť vonkajšie okolnosti. Zdá sa, že toto nie je zvlášť negatívna vlastnosť, ale ak vezmeme do úvahy energetiku priestoru, ľudia tohto typu produkujú okolo seba nepríjemnú a dráždivú energiu, ktorá ľahko skazí náladu ostatným. Čím dlhšie je takáto energia v ovzduší, tým silnie hrozba náhlych záchvatov zádumčivosti a následne nepríjemných myšlienok a nálad. Kamélia však energiu vstrebáva, nedovolí jej splynúť s ovzduším. Pri nej sa ľudia stávajú zdvorilejšími, ohľaduplnejšími a sú dobrosrdeční.

Vplyv na citové prežívanie: Kamélii neprospieva vyššia teplota, darí sa jej v chladnejšom prostredí. Je užitočná pre zamilovaného človeka ale aj keď je niekto citovo rozrušený, či lieta v oblakoch. Pomáha neupadať do krajností a nestratiť hlavu pre lásku. Zároveň nedáva človeku zabúdať na dôležité veci a predovšetkým na jeho zodpovednosť. Je stvorená pre tých, ktorí sa ľahko nechajú uniesť, alebo zabúdajú na svet pohrúžení do svojich myšlienok a citov. Byť nadšený a zabudnúť na skutočný čas je síce príjemné, ale takéto zahltenie môže spôsobovať problémy a konflikty v rodine, ak nie dokonca tragédie. Kamélia svojou energiou účinne upozorňuje na nevyhnutné zákonitosti, ktoré je nutné dodržiavať. Povzbudzuje človeka k aktivite, tvorivosti a citlivosti. Pomáha realistickejšie vyhodnocovať skutočnosť ak človek príliš  často ulieta v nadšení.

Vplyv na zdravie: Kamélia, ktorá uprednostňuje tienisté stanovište je schopná znižovať telesnú teplotu. Je citlivá na zmenu miesta a preto pomáha ľuďom, ktorí musia často cestovať, skôr sa potom prispôsobia zmene a adaptujú sa na nove podmienky. Najväčší úžitok však prináša srdcu a chráni ho pred mnohými nemocami.

Pridaj komentár