Vplyv rastlín na rozvoj človeka, časť 5.

Potrebujete sa doma zbaviť napätia a častej výmeny názorov? Zadovážte si kvetiny patriace astrologickému znameniu Rak! 

Rastliny znamenia Rak

Všetky rastliny ovplyvňujúce toto znamenie potrebujú dostatok vlahy. Majú dužinaté stonky a listy, sú spojené s domovom a rodinou. Pokiaľ potrebujete vylepšiť energie v tejto sfére a ste iného astrologického znamenia, nasledovné kvetiny vám atmosféru príbytku pomôžu zharmonizovať.

Rastliny určené pre Raka: Puškvorec, Begónia železný kríž, Difenbachia mramorová, Fuksia záhradná, Aloe, Gastéria bradavičnatá, Kolopejka, Rozchodník, Agáva, Skalnica, Pieprovec kríčkový, Pupovica, Echevéria, Haworthia.

Všetky spomenuté rastliny pomáhajú ochraňovať psychické a fyzické zdravie Raka, zlepšujú atmosféru domova.

Fuksia záhradná

Vplyv na vnútorné ovzdušie: Fuksia je bojovník s konzervatívnym myslením, čistí energie myslenia, slov a citov ľudí, ktorí lipnú na svojich názoroch a tradíciách. Ak ktokoľvek u vás doma trpko reaguje na všetky zmeny, dodržiava takmer 100-ročné zvyky, odkladá ako syseľ staré veci, nemoderne sa oblieka, nehľadá nových priateľov, zadovážte fuksiu. Ľudia s týmito sklonmi nedovolia iným dýchať, všetci naokolo cítia stagnáciu, nevedia sa sústrediť na svoje myšlienky, neustále sú niečím rušení. Fuksia dokáže tieto energie nielen očistiť, ale i zmeniť, vytvára dobrú náladu aj v zime, keď jej opadajú niektoré listy.

Vplyv na citové prežívanie: V hlavičkách kvetiny je energia zameraná na tvorivosť človeka, pomáha mu stať sa činorodým, nájsť nové spôsoby riešenia starých problémov. Fuksia je skvelá pre toho, kto sa neustále stretáva s rovnakým problémom, neustálymi podobnými myšlienkami, kto sa nevie vymotať akoby zo začarovaného kruhu. Život nám takto ukazuje našu neschopnosť vidieť nový smer v riešení keďže postupujeme len podľa starých zvykov. Vtedy sa od nás očakáva nový a netradičný prístup. Pri fuksii skôr nájdeme nové obzory, staneme sa podnetnejší a určite i radostnejší. Kvet je výborný i do rodín s malými deťmi, rodičia nájdu správny spôsob výchovy, podporuje i originálne nápady, duchovný rast, lásku k iným. Pomáha i tam, kde ľudí už nič naokolo nezaujíma. Kvetina pomáha otvárať oči nad krásou pozemského života, priťahuje k nám správnych priateľov.

Vplyv na zdravie: Fuksia podporuje liečenie chronických nemocí tráviacej sústavy, je nápomocná aj pri problémoch so žlčníkom a prsníkmi.

Aloa stromčekovitá

Vplyv na vnútorné prostredie: Kvetina tiež vyrovnáva vnútornú energiu domáceho prostredia. Je vhodná tam, kde sú ľudia často chorí, pripútaní na lôžko, alebo pre ľudí s oslabenou imunitou. Ak je človek chorý, je oslabená i jeho aura. Kondícia človeka sa prejavuje i na stave okolitej atmosféry a tá môže zhoršenie zdravia. Aloa však spevňuje vnútornú energiu priestoru, zvyšuje odolnosť atmosféry čím nás chráni pred chorobou. V priestore, kde sa pestuje aloe, dokonca nepribúdajú nové ochorenia.

Vplyv na citové prežívanie:  Aloe pomáha človeku vyrovnať sa s problémami. Je vhodná najmä pre labilných ľudí, pre tých, čo často utekajú pred problémami a nevie sa nepríjemnostiam postaviť na odpor. S pomocou kvetiny ľahšie prekonáme osamelosť a je prospešná pre všetkých, ktorí majú nejakú slabinu strpčujúcu život.

Vplyv na zdravie: Vytrvalá aloa zvyšuje imunitu ľudského tela, utužuje naše telo, zvyšuje odolnosť voči mnohým chorobám, najmä tráviaceho traktu, prsníkov a žlčníka.

Agáva americká

Vplyv na vnútorné ovzdušie: Mala by byť najmä v rodinách, kde sa partneri príliš často hádajú a deti pre ich spory trpia. Ak si rodičia nerozumejú medzi sebou, nie je porozumenie ani medzi potomkami. Kvetina čistí ovzdušie príbytku od energie rodinných konfliktov medzi rodičmi a deťmi. Atmosféru aj upokojuje a má výrazný udobrujúci charakter. V domoch, kde ju pestujú, je ovzdušie naplnené nehou, všetci sa cítia v bezpečí. Agáva dodáva domovu potrebné duševné teplo.

Vplyv na citové prežívanie: Agáva priamo pôsobí na nepríjemnosti, upokojuje človeka pri učení, energeticky zasahuje, ak má problémy v podnikaní, je popudlivý, nerozumie si s priateľmi, je agresívny, príliš citlivý napríklad aj kvôli neopätovanej láske.  Agáva pomáha človeku rozvíjať intuíciu, človek pri nej začne lepšie chápať súvislosti, začína tušiť ako sa veci okolo neho budú vyvíjať. Obchodníci, ktorí ju majú vo svojich priestoroch zistia, že im začína priať šťastie, stávajú sa predvídavými a tak sa vyhnú zbytočným problémom. Kvet nám pomáha, aby sme neostali stáť na jednom mieste, podporuje náš všestranný rozvoj. Je užitočná ak sme v prostredí, kde je všetko od základu odmietané, rozširuje životný obzor a hranice poznania. Agáva je určený všetkým samotárom alebo tým, čo sú sústredení len na jednu činnosť.

Vplyv na zdravie: Vlaha v agáve skvele pôsobí na nervovú sústavu, upokojuje nervy a prispieva k rýchlemu liečeniu nervových chorôb. Tiež zlepšuje proces látkovej výmeny, je nápomocná pri odvádzaní prebytočných tekutín z tela a rýchlo hojí podráždené telesné tkanivá a ochorenia krku. Bráni recidívam chorôb, priaznivo pôsobí na problémy so žlčníkom, trávením a s prsníkmi.

 Pieprovec

Vplyv na vnútorné ovzdušie: Všetky jeho druhy majú pestro sfarbené listy, kvet je priateľskej povahy, má schopnosť zmierňovať protiklady a osvedčil sa tam, kde ľudia zo zvyku a bez premýšľania robia všetko naopak, napriek dobrým radám ostatných. Takých ľudí je len veľmi ťažké pretvoriť, ale pomocou Pieprovca je možné zmierniť negatívny vplyv, ktorí títo ľudia vyžarujú. Túžba urobiť niečo, čo je v rozpore zo zdravým rozumom, v rozpore s osobnými želaniami, plnia energiu priestoru akoby dlhými vlásočnicami a časom sa zapletú tak, že vytvoria sieť. Hoci človek nevyvoláva napätie, energetická sieť potom bráni v pohybe všetkým naokolo neho a nastáva stagnácia sprevádzaná rôznymi úzkostnými stavmi. Pieprovec svojou energiou ničí takéto siete, udržuje atmosféru príbytku absolútne čistú. Ľudia v jeho blízkosti sa stávajú úprimnejšími, majú záujem o svojich blízkych a zotrvávajú v radostných pocitoch.

Vplyv na citové prežívanie: Pieprovec by mali mať tí, ktorí sa dostatočne rýchlo nedokážu preorientovať z jednej veci na druhú, ktorí bývajú po rozhovoroch dlhšie rozrušení, nevedia sa uvoľniť a vrátiť do reality. Prospieva i ľuďom, ktorí nadávajú, sťažujú sa, mlčky sa pohoršujú, neznesú oponentov a kritikov, keď v ich okolí niekto robí čosi inak, ako požaduje. Pri kvetine reagujeme pokojne i na nepríjemné prejavy v našom okolí, ona nám pomáha aj vymaniť sa z čiernych čiar života. Rýchlo pochopíme, ako máme reagovať a čo treba robiť.

Vplyv na zdravie: Energia kvetiny spája nezlučiteľné, prispieva k zrastaniu chirurgických stehov, odstraňuje podráždenie orgánov, ktorým vládne astrologické znamenie Raka – tráviaca sústava, žlčník a prsníky.

Pridaj komentár