Vplyv rastlín na rozvoj človeka, časť 4.

Harmonizujúce kvetiny astrologického znamenia Blíženci šíria do okolia zaujímavé energie. Pozrime sa bližšie, čo všetko dokážu

Rastliny znamenia Blíženci

Blížencom vládne nestály Merkúr, planéta vzdušného živlu im darovala popínavé rastliny a kvetiny s bohatými, menšími a užšími listami. Pomôžu im najmä zlepšiť fyzickú a psychickú kondíciu a vyčistiť ovzdušie príbytkov. Rastlinky pre Blížencov ako znamenie základného vzdelania sú vhodné aj do škôl a rodín žiakov ako talizman študijných úspechov a rýchleho vstrebávania informácií.

 

Rastliny určené pre Blížencov: Asparágusy, Papradiny, Brečtan, Kanársky ďatllovník, Kokosovník, Tradeskancia, Zelenec chocholatý, Zebrina, Palmy s perovitými listami.

Samozrejme, všetky spomenuté rastliny sú vhodné aj pre iné astrologické znamenia, ktoré potrebujú práve energiou týchto kvetín zharmonizovať svoje pracovné a domáce prostredie.

Asparágus perovitý

Vplyv na vnútorné ovzdušie: Je nenáročný na vlhkosť vzduchu, podobný papradine. Má schopnosť čistiť atmosféru od energie myšlienok, slov a citov ľudí podobných pováh. Vhodný je najmä pre tých, čo mávajú veľa návštev ľudí, ktorí iné hovoria a na iné myslia, často menia svoje názory, nededia dodržať slovo. Pomáha aj neposedným, hyperaktívnym ľuďom, ktorí iným bránia v sústredení sa a utrieďovaní myšlienok. Ak sa neustále niekam ponáhľate, máte veľa práce, začnite pestovať Asparágus perovitý.

Vplyv na citové prežívanie: Asparágus perovitý má schopnosť zmierňovať napätie, pomôže človeku kvalitne sa sústrediť na prácu aj ak sa pracuje v hlučnom prostredí. Asparágus pomáha človeku rýchlo sa učiť, naučiť sa hovoriť jasne, stručne a výstižne. Je vhodný i pre zádumčivých a starších ľudí, zmierňuje konzervatívne názory, zmierňuje citové napätie, zbavuje komplexov, zlepšuje náladu a komunikáciu.

Vplyv na zdravie: Asparágus perovitý zmierňuje problémy chronických ochorení, udržuje optimálnu hmotnosť, má vplyv na kostrovú, svalovú sústavu a pokožku. Stačí jedna táto kvetinka v byte na to, aby sa človek udržal ohybný a s elastickou pokožkou. Nápomocný je aj pri rôznych prieduškových ochoreniach.

Papradie

Vplyv na vnútorné ovzdušie: Papradie má skvelý vplyv na správnu mieru, potrebuje hodne vlahy. Očisťuje priestor od rôznych mentálnych energií, vyvažuje nerozhodnosť a chaos. Je vhodná pre maximalistov a tých, čo radi zveličujú, čo vidia vo všetkom problém, pre ľudí, ktorí ľahko strácajú rovnováhu. Papradie nastolí v priestore duch spolupráce, organizovanosti a poriadku. Ľudia v jeho blízkosti sršia porozumením a ústretovosťou.

Vplyv na citové prežívanie: Papradie pomáha tým, čo majú veľa neuskutočniteľných želaní a snaží sa ich dosiahnuť rýchlo, Človek pri ňom začne prehodnocovať priania a vyvíja potrebnú aktivitu na dosiahnutie podstatného. Rastlinka pomáha k sústredeniu sa. Zjednocuje city a myšlienky ľudí, znižuje prehnanú citlivosť. Je vhodná pre intelektuálov, ale aj pre hlučných a drzejších ľudí – tu dokonca vie zjemniť a očistiť ich slovník od vulgarizmov tak, že začnú byť priateľskejší, pokojnejší a prispôsobivejší.

Vplyv na zdravie: Papradie má v sebe zakomponovaný vyrovnaný charakter a svojou prítomnosťou v prostredí je schopné uviesť do vzájomného súladu činnosť priedušiek, priedušnice, ramien, rúk a prstov.

Brečtan

Vplyv na vnútorné ovzdušie: Je odolnou rastlinkou s vytrvalou, silnou a samostatnou povahou čistí energie slov a myšlienok slabých, nerozhodných a ovplyvniteľných ľudí. Ak ste často v spoločností ľudí, ktorí bez pomoci neurobia ani krok, či každú svoju myšlienku predostrú iným, neustále pýtajú pomoc a podporu, pestujte brečtan. Osoby s nízkym sebavedomím vytvárajú v miestnosti škodlivé, ostrejšie chuchvalce energie a bránia iným v práci, myslení, vytvárajú nečakané situácie a dokonca i nespavosť. Brečtan toto všetko skvele neutralizuje a zbavuje nepríjemných následkov chuchvalcov energií.

Vplyv na citové prežívanie: Brečtan pomáha, ak nám je ťažko na duši, ak sme na niekom citovo závislí, ak sa chceme zbaviť rôznych komplexov, či prestať fajčiť, piť alkohol a zbaviť sa obžerstva.

Vplyv na zdravie: Brečtan je jedinečný na psychické i emočné zdravie človeka. Mierni priebeh ochorení spojených s pľúcami, prieduškami, kosťami prstov rúk. Má skvelé účinky na medzirebrovú neuralgiu, tiaž v hrudníku a pri rekonvalescencii polámaných rebier.

Tradeskancia

Vplyv na vnútorné prostredie: Všetky druhy tejto rastlinky čistia priestor od energií myšlienok, citov a slov tých, čo sa nevedia radovať a závidia iným úspech. Rastlina neutralizuje rozkladný účinok energie závistlivcov a nedopustí aby sa táto zlostná energia vliala do ovzdušia a pričinila sa o nečakané, prudké reakcie, zhoršenie nálady ľudí v priestore.

Vplyv na citové prežívanie: Tradeskancia dáva pocit radosti, rozvíja humor človeka, pomáha riešiť všetky problémy s úsmevom či robiť hocijakú prácu s radosťou. Ak si už nepamätáte, kedy ste sa naposledy schuti zasmiali, zadovážte si Tradeskanciu.

Vplyv na zdravie: Tento kvietok zahrieva organizmus, vládne prieduškám, ramenám a pažiam. Chráni svojou energiou pred zápalom pľúc, zápalom priedušiek a pred mnohými nervovými ochoreniami.

Palmy s perovitými listami (Datľová a Kokosová)

Vplyv na vnútorné ovzdušie: Palmy sú optimistické rastliny, so silným charakterom a čistiacou schopnosťou energií pesimizmu, melanchólie a prehnanej citlivosti. Ak ste medzi tými, čo stále smútia, nevedia nájsť zmysel života či začať hocijakú činnosť, obdarujte sa palmou. Inak by ste v prítomnosti tohto typu ľudí zaspali postojačky, alebo totálne utlmili činnosť svojich orgánov. Pri palme budete svieži a čulí od samého rána do neskorého večera. Do spálne si ju určite nedávajte.

Vplyv na citové prežívanie: Datľovú či kokosovú palmu by mali mať ľudia nespoločenskí a ľahkomyseľní, tí, ktorých heslom je „pre maličkosť sa svet nezrúti.“ Palma prospieva tomu, kto je nedôsledný v práci, kto viac hovorí ako koná. Dáva človeku množstvo nápadov a ľahkosť mysle, správne vyjadrovanie sa. Podporuje vytrvalosť a trpezlivosť, v dôsledku čoho človek v živote dokončí všetko rozpracované.

Vplyv na zdravie: Energia palmy chráni ľudí pred šírením chorôb pľúc, priedušiek a rúk. Ak napríklad už ochorieme na zápal priedušiek, kokosová či datľová palma zabránia, aby nemoc prerástla do chronickej podoby. Predchádza reumatickému rastu kostného tkaniva prstových kĺbov a bráni ukladaniu tukov od kľúčnej kosti po zápästia.

Pridaj komentár