Vplyv rastlín na rozvoj človeka, časť 12.

Kvetiny patriace astrologickému znameniu Vodnár sú určite impozantné

Rastliny znamenia Vodnár

Kvetiny patriace ku Vodnárovi podnecujú ľudí, aby hľadali nové a netradičné postupy v riešení problémov vo všetkých oblastiach života. Dokonca umožňujú vidieť staré problémy novými očami. Ak vás nebaví pracovať podľa starých zavedených zvyklostí, ak chcete svoje okolie prekvapiť neopozeraným pohľadom, zasaďte si doma či v práci niektoré kvetiny znamenia Vodnár. Všetky sú akoby bielymi vranami medzi kvetinami, neobvyklé, originálne, osobité ako sám Vodnár.

Rastliny určené pre Vodnára

Maranta trojfarebná (červená rybia kosť), Pávia rastlina, Kalatea, Cinerária, Kalistemon, Vianočná hviezda prýštec), Africká žihľava, Reo, Podslnečník pásikovaný.

Maranta

Vplyv na vnútorné ovzdušie: Kvet je veľmi zvláštny, podobá sa na fúzaté zvieratko. Mal by byť umiestnený tam, kde sa často schádza hlučná spoločnosť výrazných a zaujímavých osobností, ktoré sa snažia ukázať svoju výnimočnosť. Prospeje i ľuďom, ktorí vedú bujarý a činorodý život. Kvet akoby vytváral v priestore pre každého spojovaciu chodbu, chrániacu pred konfliktami a spormi, pohlcuje energiu agresivity, hádok, konfliktov a všetkých negatív.

Vplyv na citové prežívanie: Listy kvetu sa na noc zdvíhajú a stáčajú. Pripomínajú ľudí s rukami zopnutými k modlitbe a teda upokojuje ovzdušie cez noc aby deň bol príjemný. Kvet by mal mať každý, čo trpí nespavosťou, večer sa začína preberať, je svieži a namiesto spánku sa chce venovať nejakej činnosti. Kvet na priamom slnku vädne. Maranta pôsobí na veľmi nezávislých a tvorivých jedincov, ktorí sa venujú mnohým aktivitám, no nevedia nájsť tú najvýhodnejšiu pre seba. Pomáha vzdialiť sa na čas od každodenných zvyklostí, v jej prítomnosti človek premýšľa, čo by chcel v živote dosiahnuť, v čom by sa chcel realizovať. Táto vlastnosť kvetiny prospieva všetkým trudnomyseľným, ktorí majú pocit, že žijú naprázdno a stratili všetku nádej na šťastnejší a zaujímavejší život. Umožní každému aby sa jeho vyjadrovanie stalo obratnejším aby ľudia lepšie nadväzovali kontakty medzi sebou, nachádzali spoločnú reč, čím sa ich komunikácia stáva príjemnejšou. Tiež urýchľuje proces výučby a štúdium pri nej sa stáva zábavnejším. Podnikateľom pomáha nájsť spôsob, ako čo najrýchlejšie zbohatnúť tak, aby človek prestal nariekať, že mu nič neprináša peniaze.

Vplyv na zdravie: Maranta chráni pred prechladnutím a pred každou nemocou, ktorá je spojená s nadmerným ochladením. Pomáha pri rozpúšťaní krvných zrazenín v cievach a celkovo zahrieva ľudský organizmus.

Reo

Vplyv na vnútorné ovzdušie: Kvet vyzerá veľmi zvláštne, listy sú žlto pruhované a lesklé, ich rub je nachovo zelený. Odborníci tvrdia, že človek by nemal potláčať svoje city, lebo narobia veľa škody. Neviditeľná agresivita a zloba človeka poškodzuje každú energiu priestoru, v ktorom sa dotyčný nachádza a tá potom ovplyvňuje aj nič netušiacich ľudí, negatívne sa odráža na ich psychike. Chvejúca sa atmosféra pôsobí deštrukčne, znižuje ochrannú vrstvu biopoľa človeka, zvyšuje ich zraniteľnosť. Práve Reo pomáha vyhnúť sa nepríjemným následkom skrytej agresie, ak si kvet zasadíte, začne vám pohlcovať a meniť energiu zloby, ktorú niekto starostlivo v sebe skrýva. Ochráni váš príbytok pred napätím a vaše biopole pred nebezpečným napadnutím.

Vplyv na citové prežívanie: Kvet v človeku rozvíja schopnosť jasne a zrozumiteľne sa vyjadrovať a vedľa nej človeka  začnú napádať krásne a jasné myšlienky. Tiež podnecuje človeka k činnosti, ktorý potom dokáže premeniť svoje sny na skutočnosť. V jasných, bielych kvetoch rastliny sa nachádza tvorivá energia, ktorá chráni pred nečistými aktivitami, schopnými napáchať nedozerné škody. Pomôže každému, kto robí špinavú prácu. Kvet privedie na myšlienku o dôsledkoch svojho pôsobenia,  ale aj vytvára radostnú náladu. Kvety nás tiež čistia od neuspokojivých citov a pomáhajú v dobe zamilovanosti, dokážu zmierňovať žiarlivosť. Budete isto prekvapení, ale ak vás ktokoľvek začaroval čiernou mágiou práve vo vzťahovej oblasti tak, aby ste sa nemohli už do nikoho zamilovať, Reo ruší všetky milostné prekliatia.

Vplyv na zdravie: Energie kvetu zlepšujú stav cievnej sústavy a pomáhajú rozpúšťať krvné zrazeniny v cievach. Biele kvietky majú očisťovaciu schopnosť a chránia ľudské srdce pred všetkým nečistým a pred akoukoľvek chorobou.

Vianočná hviezda

Vplyv na vnútorné ovzdušie: Tento kvet je zaujímavý svojim farebným, hustým a nápaditým kvetenstvom, ktoré tvoria vlastne premenené listy, ktoré obklopujú nenápadné kvietky. Kvetina je vhodná v interiéri, v ktorom sa schádza veľká spoločnosť ľudí, vydychuje do ovzdušia radosť. V takom prostredí každá zábava prebieha v radostnom duchu a inšpiruje účastníkov  k spoločenským rozhovorom.

Vplyv na citové prežívanie: Vianočná hviezda je užitočná pre deti a dospievajúcich, pomáha utvárať ich osobnosť a mladý človek pri nej vie poznať lepšie sám seba. Táto vlastnosť kvetiny je prospešná aj dospelým, ktorí nemajú dostatočné sebavedomie, ich osobnosť sa začína rozvíjať tak, že v sebe odhalia výrazné a silné vlastnosti.

Vplyv na zdravie: Vianočná hviezda sleduje v ľudskom organizme procesy látkovej výmeny, chráni človeka pred obezitou, pred zmenou tkanív a ich starnutím. Celkovo pomáha upevňovať zdravie.

Podslnečník pásikovaný

Vplyv na vnútorné ovzdušie: Prírodný filter kvetiny v sebe zadrží všetko, čo leží na opačnom póle než svetlo. Mali by ho mať vo svojom príbytku všetci ľudia, pretože len málokto je spokojný so svojim životom. Všetci máme občas zlú náladu. Čierne myšlienky, či bolestné zážitky, ktoré priestor okolo nás zamorujú. Kvet dokáže meniť takéto energie na srdečnú, láskavú energiu radosti, lásky a tvorivého úsilia. Ak je niekomu smutno, Podslnečník zmení energiu smútku na energiu radosti. Je vhodný pre všetkých melancholikov a pesimistov, ktorí sú často nespokojní. Kvet svojim pôsobením pomôže zlepšiť náladu tak, že človek sa stáva veselčím a citovo vnímavejším.

Vplyv na citové prežívanie: Kvet pôsobí na človeka ako východ slnka, inšpiruje ospalých a lenivých ku tvorivej činnosti. Je určený pre tých, ktorým sa zdá ich život jednotvárny, koho neuspokojuje práca, pre tých, pre ktorých je práca len deprimujúcou činnosťou. Človek pri ňom rýchlo nachádza svoje svetlé stránky a na všetku svoju činnosť dostáva priaznivú odozvu. Pomáha aj všetkým samotárom, komu sa väčšina jeho známych zdá byť nesympatická, či kto pociťuje negatívny vplyv okolitých ľudí na svoju osobu. Podslnečník akoby zahaľoval človeka do slnečnej aury a poodhalil vlastnosti potrebné pre srdečný rozhovor, pre lásku k ľuďom. Prebúdza lásku k blížnym, preto je prospešný pre tých, ktorí v práci musia mnoho komunikovať so svojimi spolupracovníkmi. Ľudia v jeho okolí sa stávajú pozornejšími k sebe a zdvorilejší. Mal by byť postavený tam, kde často dochádza ku konfliktom, pretože naplňuje priestor svetlom a z prejavov ľudí miznú urážky, ponižujúce slová a zvýšený hlas. Kvet podporuje rozvoj fantázie a tvorivosti. Človek v jeho prítomností mení plány na realitu, posilňuje ľudské sebavedomie a ochotu k pomoci.

Vplyv na zdravie: Podslnečník zlepšuje stav cievnej sústavy a v jeho prítomnosti miznú mnohé ochorenia, hlavne nemoci krvi a srdca.

Pridaj komentár