Vplyv jedla na psychofyzický život človeka, časť 11.

Ako na nás energeticky vplýva mäso zveriny? 

Zverina

Pod zverinou myslíme rôzne zvieratá, ktoré nie sú domestikované a s ktorými človek geneticky nemanipuloval.

Tieto chované zvieratá si udržiavajú mnoho zo svojho pôvodného charakteru, čo je vidieť najmä u bažanta, perličky a jeleňa. Hoci jej mäso je sezónnym jedlom, chovaná divina môže byť dostupná celoročne, no vyznačuje sa jemnejšou chuťou, energeticky nie je tak silná ako divoká zver z prírody a na človeka pôsobí trochu odlišne.

Ak vám vadí špecifická chuť diviny, mali by ste svoj postoj prehodnotiť, mäso má mať takúto chuť a patrí medzi najzdravšie mäso. Energeticky otepľuje a vplýva na strednú časť tela. Ak by ste mali obavy, či sa prenesie na človeka pri konzumácii mäsa divokej zveriny divokosť, vaše obavy sú zbytočné. Slovo „divoký“ v zmysle „agresívny a nebezpečný“ vôbec nezodpovedá kvalitám vysokej zveriny, hoci žije v prírode s divokými a dravými zvieratami. K zverine sa skôr hodí výraz slova „mierny a voľný.“ Ak je zviera prenasledované a potom ulovené, v krvi sa mu zvýši množstvo adrenalínu. V svalových bunkách sa môžu vyčerpať zásoby glykogénu ak zviera prežívalo pred zabitím stres. To môže ovplyvniť mäso, ktoré potom bude kyslejšie a zmení sa jeho chuť a štruktúra bude tuhšia.

Vysoká zver

Patrí do čeľade cicavcov s názvom jeleňovité, tu patrí aj los a mnoho ďalších druhov. Sú to zvieratá, ktoré od predhistorickej doby prežili prakticky nezmenené, okrem niektorých zmien veľkosti. Vysoká zver má bystrý čuch i sluch a jej jedinou obranou proti predátorom je rýchlosť, obratnosť a celkovo dokonalosť. Ľudia jedia zverinu už od predhistorickej doby a pre veľké skupiny ľudí bola dokonca hlavným jedlom.

Laň

Je samica jeleňa. Je plachá, rýchla, veľmi vnímavá, citlivá, ženská a prekrásna.

Samec jeleň má parohy, prejavuje pokojnú, rezervovanú mužnosť, je obozretný, hrdý a pripravený brániť svoju rodinu. Je i nesmierne mrštný, dokáže vyskočiť do výšky 2,4 metra a bežať aj rýchlosťou 40 km/h niekoľko kilometrov. S stredoveku sa mu prisudzovali čarovné schopnosti. Jeleň má skvelý zrak a stavba jeho oka sa prakticky od ľudského nelíši. Jedinečnou kvalitou vysokej zveri je to, že nemajú žlčník. Jeleň je štíhle ale svalnaté zviera a hovorí sa o ňom, že drží rekord medzi cicavcami vo vyprázdňovaní, priemerne sa vyprázdni až 13 krát za deň. Táto neuveriteľná schopnosť zbaviť sa nadmerného odpadu spôsobuje, že jelenie mäso je chudé. Je známe i afrodiziakálnou vlastnosťou, toto mäso ľudské telo využije úplne a po jeho strávení vylúči len veľmi malú časť alebo vôbec nič. V čínskej medicíne sú mleté alebo sušené jelenie parohy bežným liekom na neplodnosť a impotenciu.

Sob karibu

Je divoko žijúce zviera s priateľskou, poslušnou a spoločenskou povahou. Sob je známy tým, že s ľuďmi komunikuje natoľko, že ľudia ani nemusia zisťovať do ktorého stáda určitý sob patrí. Sob vie, ktoré stádo je jeho, hoci každé stádo má aj 100 kusov. Ak by sa aj od neho oddelil na nejaký čas, nájde cestu k nemu. Tieto zvieratá dosť migrujú a Laponci ich vždy nasledujú. Sob im dáva neobyčajne výživné a tučné mlieko, mäso, kosti na nástroje a nože, kožu na rukavice oblečenie a prikrývky.

U tohto druhu má parohy samec aj samica, sú zdatní plavci. Nadnáša ich jedinečne usporiadaná srsť, ktorá zadržiava vzduch a poskytuje jedinečnú izoláciu. Fyziológia soba je usporiadaná tak, aby dokázal stráviť lišajník, ktorý je pre neho dôležitým zdrojom potravy v zime. Lišajník je symbiózou medzi riasami a hubami.

Jelene a ostatné druhy z tejto čeľade nám dávajú silné, povzbudzujúce jedlo a preto pomáhajú tým, ktorým chýba dobrodružstvo a motivácia ale aj ľuďom trpiacim depresiou, zlou pamäťou a nedostatkom schopnosti jasne myslieť.

Los

Je silné, majestátne zviera a jeho mäso je energeticky silnejšie, než jelenie. V Škandinávii je bežným jedlom, často sa z neho pripravujú husté, krémové omáčky aby vyvážili suchú kvalitu losa. Toto mäso sa tradične aj marinuje v oleji, vínnom octe, vo víne a bylinkách, ale sa aj údi a suší.

Diviak a medveď

Toto pôsobivé zviera pokryté srsťou je v porovnaní s jeleňom naozaj divoké a nebezpečné. Mäso z divokého prasaťa má horúci a suchý vplyv. Energeticky veľmi povzbudzuje a stimuluje.

Čím je chovania zvieraťa extrémnejšie, tým väčšia zodpovednosť je spojená s jeho asimiláciou. Mäso z divokého prasaťa prospeje tomu človeku, ktorý si praje byť aktívny po všetkých stránkach.

Medvedie mäso je dobré pre chladné a severné podnebie, mäso medveďa produkuje najviac tepla zo všetkých druhov.

Zajac

Je menší, aktívnejší než domestikované druhy z králikární. Jeho mäso je tmavšie a chutí výraznejšie. Zajac je väčší než králik, jeho tmavé mäso má zverinovú chuť.

Pridaj komentár