Venujte pohľad svojim nohám

Ruku na srdce – nohy si všimneme až vtedy ak nás rozbolia, no určite by sme si ich mali všímať viac……

Farba nôh

Hoci si myslíme, že nohy majú rovnakú farbu ako zvyšok nášho tela, môžu byť na nich rôzne odtiene.

Červené oblasti

Signalizujú, v akej rovine nesiete v sebe hnev. Ak máte napríklad červené päty, táto časť sa vzťahuje k rodine, spoločnosti a k práci. Preto je veľmi pravdepodobné, že k niektorej z uvedených sfér pociťujete hnev. Na hneve nie je nič zlé, škodí nám len vtedy ak ho v sebe dusíme a nevyjadríme ho. Aj násilnícke výbuchy zlosti sú dôsledkom nevyjadreného hnevu. Tieto pocity potom vybuchnú ako vriaci kotol často pri malej nepohode. Je to rovnako nebezpečné ak potláčate nesúhlas. Nájdenie odvahy vyjadriť čas od času v pokoji to, čo vás štve je určite efektívnejšou cestou ako sa uistiť, že v sebe nedržíte problémy. Jedným zo spôsobov ako možno vyjadriť čo cítite je aj veta: „Mám dojem, že na mňa útočíš a poviem ti prečo.“ Často sa obávate vyjadriť ako sa cítite, aby ste druhých ľudí neurazili. Namiesto toho sa však dopúšťate priestupku voči ostatným práve tým, že im o svojich pocitoch nehovoríte.

Žlté oblasti

Žlté škvrny alebo celé žlté nohy prezrádzajú, že ste sa prejedli istej situácie alebo osoby. To závisí od toho, kde sa žlté škvrny nachádzajú. Ak sa tiahnu po celej nohe, môže to znamenať, že máte dosť svojho života ako takého. Často sa nachádzajú na mozoľoch (otlakoch), čo poukazuje na to, že nie ste spokojní s bariérou, ktorú ste si vybudovali okolo vlastných pocitov. Ak je človeku umožnené vyjadriť svoje pocity, žlté škvrny často zmiznú.

Biele oblasti

Ak máte nohy biele je načase, aby ste si urobili voľno! Ste vyčerpaní a uťahaní. Zjavne vás vyčerpávajú životné situácie a udalosti. Dajte si nohy na stôl a tešte sa napríklad z kytice kvetov. Starajte sa viac o seba.

Modré oblasti

Ste unavení bolesťou vo svojom živote? Cítite sa zranení a ubití ľuďmi či situáciami, ktoré sa vo vašom živote vyskytujú? Kedykoľvek sa cítite zranení, zakúšate bolesť a potrebujete pokoj. Ste schopní dopriať si čas aby ste si vytvorili pohodlie? Nemusíte trpieť. Stojte si za svojím. Ak vás život zraňuje, čo môžete urobiť preto aby ste to zmenili?

Uznávam, je to dosť otázok, všetky si však položte a úprimne na ne odpovedzte. Dovoľte svojmu životu, aby sa o vás staral, nemusíte denne všetkými silami zasahovať do jeho chodu, to vám prináša neustály boj a následne stratu síl. Prestaňte bojovať!

Asymetrické nohy

Značnú časť života trávime hľadaním rovnováhy. Nohy, ktoré sa u jediného človeka značne líšia vo veľkosti, pravdepodobne nepatria osobe, ktorá má mužské a ženské aspekty svojej osobnosti v rovnováhe.

Hormonálna nerovnováha, hoci len v maternici môže spôsobiť, že sa narodí dieťa, ktoré bude mať jednu nohu väčšiu než druhú. Znie to absurdne, no možno nie až tak zvláštne. Prenatálna nerovnováha vedie často k nevyváženosti v živote. Ak nohy odrážajú stav nášho tela a emócií a ak sú v nerovnováhe (veľkosť) potom môžeme logicky povedať, že sme ako osobnosť nevyvážení. To by mohlo viesť k žiarlivému správaniu. Väčšia z nôh vo svojom strachu hľadá vedenie či kontrolu nad menšou nohou. Pravá strana tela je mužská a ľavá ženská. Ľavá strana je aj prítomnosť, pravá minulosť. Ktorá časť vášho ja je slabšia a ktorá silnejšia? Skloňte pohľad k nohám a dostanete správnu odpoveď. Zistíte, ktoré vaše aspekty sú dominantné

Väčšina ľudí má mierne väčšie znaky na pravej strane (od pŕs cez ruky a dolné končatiny až po chodidlá). Nič divné, žijeme v spoločnosti v ktorej tradične dominujú muži. Usilujeme sa o dosiahnutie cieľov, ženieme sa za nimi a potom sa ich snažíme zbaviť namiesto toho, aby sme sa s nimi zžili, boli vnímaví a prajní.

Nohy reprezentujú minulosť a prítomnosť. Menšia ľavá noha signalizuje umiernenosť. Ste obmedzení buď svojou ženskou podstatou alebo svojou prítomnosťou. Ak máte pravú nohu menšiu, zrejme ste boli umiernenejší v minulosti alebo dostatočne nevyjadrujete svoju mužskú podstatu a ráznosť. Nerovnováha mužských a ženských aspektov sa odráža aj v medziľudských vzťahoch.

Pridaj komentár