Turbulentný rok dreveného Draka

Drevený drak riadi obdobie od 10. 2. 2024 do 28. 1. 2025. Jeho prvok je Zem, rok Drevo a kombinácia sľubuje kontroverznú a turbulentnú dobu. Drak sa spája so znamením Barana a planétou Mars. Hoci dáva potrebnú energiu, treba ju nasmerovať iba kreatívnym smerom. Roku vládne prísny Saturn, ktorý zlepšuje život, ale na úkor obmedzení a tvrdých lekcií. Iba zničením starého príde nové. Hlavným smerom r. 2024 je rast, sebarozvoj, objavovanie talentov.

Drak patrí prvku Zem, je základom pohybu zvoleným smerom. Preferuje zodpovednosť, prísnosť, racionalizmus, stabilitu. Dominanciu má Drevo, zodpovedá za dynamický vývoj a zmeny. Jej výsledkom je nestabilita, ťažkostí, napätie, ale i cieľavedomosť, vnútorná sila a pokrok. Drakovi vládne mužský Yang. Určuje aktivitu, vyššiu emocionalitu a zmeny. Numerologicky r. 2024 patrí číslu 8 – symbolu harmónie, energie vesmíru, nekonečna, jednoty hmoty a ducha. Farbou roka je zelená, zodpovedná za blaho, obnovu, bohatstvo a hojnosť.

Drak sľubuje obdobie bohaté na udalosti a príležitosti, priaznivý na profesionálny rozvoj, kariéru, vzdelávanie, tvorivú realizáciu. Preferuje tých, ktorí jasne vedia, čo chcú, nešetrí námahou a nezastavuje sa pri ťažkostiach. Zmeny sú priaznivé, otvorené vyhliadky, prispievajú k rastu blahobytu. Šance draka nemožno odmietnuť. Zbytočne neriskujte, sú možné vážne finančné šoky. Je tu obdobie intenzívnej práce, tvorba silných väzieb a emočná nestabilita. Drak nesie šťastie tým, ktorí sa vedia udržať pod kontrolou, nezastavia sa na polceste, vedia prijať zmeny a rozvíjať sa.

Láska a rodina

Drak vplýva na vášeň a živé pocity najväčšou silou. Prvý polrok praje romantike, rande a dvoreniu. Páry si môžu užívať harmóniu, stabilitu vzťahov. I tento stav môže byť bolestný, ak chýba vášeň a novosť v komunikácii. Na jeseň sú možné zásadné zmeny. Single môžu stretnúť spriaznenú dušu, vzťahy budú stabilné, dlhodobé.

Všetci budeme čeliť nevyhnutným konfliktom s milovanou osobou. Pomôže flexibilita, počúvať želania partnera a schopnosť kompromisov. Hlavným dôvodom hádok bude práca jedného z partnerov, neschopnosť rovnováhy medzi prácu a rodinu. Ak nevenujete dostatok pozornosti blízkym, situácia môže viesť k rozchodom. Rok praje manželstvám a v stabilných zväzkoch prinesie materiálne blaho. Hoci je vzťah v slepej uličke, Drak dá šancu všetko napraviť alebo úplne ukončiť vzťah.

Práca a kariéra

Rok Draka sa spája s obdobím ekonomického rastu a rozvoja. Prídu nové šance biznisu a kariérnemu rastu. Venujte maximálnu pozornosť kariére, rozvoju zručností, novej špecializácie a štúdiu, investície sa veľmi rýchlo vrátia. Cení sa tvrdá práca a nové nápady, je tu možnosť povýšenia či sľubnej zmeny práce. Nie je možné odmietnuť tieto ponuky. Všetky sľubujú úspech, hoci spojený s dočasnými ťažkosťami. Pozor na vzťahy s kolegami, je tu riziko klebiet neprajníkov a ich činy môžu poškodiť vašu reputáciu.

Podnikateľom prídu šance rozvoja aktivít a nových smerov, pozor na pochybné príležitosti. Je tu riziko kontaktov bezohľadných partnerov a hrozba strát. Všetky informácie podrobte dôkladným analýzam, ľahké zárobky sú nepriaznivé. Úspech vie priniesť propagácia a je možný len s jasným plánovaním aktivít a dobre premyslenou stratégiou. Vytrvalosť vedie k pozitívnemu výsledku, najdôležitejšie je vyhnúť sa zhonu a unáhleným rozhodnutiam. Drak dá potrebnú energiu na realizáciu, dôležitý je i čas na oddych, ktorým predídete vyhoreniu.

Financie

Financiám rok praje, no nečakajte okamžité obohatenie. Úspech závisí od vynaloženého úsilia. Investovanie do osvedčených schém prinesie stabilitu. Odmietnite ponuky rýchlych zárobkov, je tu riziko podvodníkov. Je tiež lepšie nepožičiavať a odkladať si peniaze na ďalšie investície. Neodmietnite pomoc kolegom, spolupráca pomôže stabilizovať financie. Je veľká šanca nájsť vplyvných mecenášov, sponzorov pripravených pomôcť sľubným projektom.

Najpriaznivejšie sú investície do vlastného rozvoja. Začnú sa vyplácať v druhej polovici roka, nešetrite na vzdelávaní, kurzoch a školeniach zručností. Častejšie počúvajte intuíciu a neriaďte sa iba logikou. Vedľajšia činnosť sa môže stať zdrojom príjmu: brigáda, hobby. Vyskúšajte viac smerov, jeden z nich zrejme prinesie dobré peniaze. Pozor dajte najmä na veľké nákupy. Kupujte len to potrebné. Výdavky na odpad spôsobia dieru v rozpočte a sú prekážkou realizácie dobrých nápadov.

Zdravie

Drak je spojený s intenzívnou prácou, preto môže byť hlavným problémom prepracovanosť, nezabúdajte na odpočinok. Skvelým riešením je joga, dýchacie a meditačné praktiky, relaxačné procedúry. Intenzívny fyzický tréning nie je veľmi vhodný. Jogging, chôdza, plávanie a základné cvičenia udržia správnu energetickú rovnováhu.

Drevený Drak praje opusteniu zlých návykov a prechod na zdravý životný štýl. Sledujte si kvalitu spánku a výživy. Nadváha sa môže stať problémom, nespavosť vedie k apatii, depresii a celkovému zrúteniu. Posilňujte imunitu. Druhá polovica roka nesie riziko chronických chorôb, nezanedbávajte preventívne prehliadky. Je tu aj vysoké riziko rôznych zranení.

Drak je sľubný pre všetky znamenia. Vysoké ciele, odvážne nápady sa dajú preniesť do reality s vytrvalosťou a obetavosťou. Úspechu praje nápaditosť, neštandardný prístup, podnikavosť a schopnosť vidieť problém z rôznych uhlov.  Otvorenosť a spoločenskosť pomôže dosiahnuť ciele, neodmietajte pomoc iných. Mnoho šancí si vyžiada pozornosť, pripravte sa na zmenu.

Živel drevo

Zrodenci prvku Dreva, ako aj Tigre a Zajace chcú zaujať vedúce pozície vo všetkom, čo sa ich týka. Tento prístup je priaznivý pre realizáciu plánov a preukazuje ich zručnosti. Ťažkosti neúprosne nasledujú po úspechu, občas príde túžba opustiť všetko. V žiadnom prípade neprestávajte. Vyhliadky sú zaujímavé, neodmietajte ziskové ponuky. Intuícia pomôže, pridajte logiku a kalkuláciu. Priaznivý čas na vyriešenie starých problémov, obnovenie stratených väzieb.

Živel Oheň

Ohnivý element, vrátane znamení Hada a Koňa si musia vopred naplánovať aktivity a prísne dodržte zvolenú stratégiu. Dôslednosť je všetkým, neponáhľajte sa a nechcite  nemožné. Príde veľa šancí zlepšiť si úroveň či cestovanie. Neodmietajte služobné cesty, sťahovanie, sťahovanie na iné pracovisko. Získate veľa nových a užitočných známych. Osudové stretnutie, vytvorenie silného a sľubného romantického vzťahu nie je vylúčené. Rozširujte si vedomosti a zručnosti.

Živel Zem

Narodení v roku Byvola, Draka, Kozy a Psa, i predstavitelia živlu Zem nesmú podľahnúť ťažkostiam, rozhodne realizujte plány. Pozornosť Draka si zaslúžia len vysoké ciele. Prehodnoťte život, neuspokojte sa s tým, čo máte. Ťažkosti sú východiskom pre nové šance. Ochota prijať zmeny a rozhodné kroky vedú k úspechu, ovplyvneným medziľudskými vzťahmi. Dodržujte diplomatickú líniu správania s oponentmi, berte do úvahy ich záujmy. Optimizmus, aktivita a racionálny prístup otvoria všetky dvere.

Živel Kov

Opustite svoju zónu pohodlia. To platí aj pre znamenia Opice a Kohúta. Obdobie je plné nových známostí, kariérnych pohybov, dynamiky. Je vysoká šanca povýšenia či zmeny perspektívnej práce. Drak dá príležitosť realizovať tvorivý potenciál. Ak máte talent, nastal čas ukázať ho. To sľubuje dobré vyhliadky v nových smeroch, uznanie, finančný úspech. Ste v roku plnenia snov.

Živel Voda

Prvok Voda ako aj Prasa a Potkan sa nemusia obávať. Prichádza obdobie stability, zmeny sú jednoduché a bez následkov. Miera stresu je malá, no nepreťažujte sa. Drak umožní splniť staré túžby, realizovať zložitý plán, no žiada úprimnosť, maximálnu otvorenosť a čitateľnosť. Nie všetky prostriedky dosiahnutia cieľov sú dobré, je tu i hrozba pokazenia reputácie. Talent je výrazným plusom pri výbere činnosti, oplatí sa staviť na kreatívne povolania.

A čo 12-ročné cykly

12-ročný cyklus obsahuje 5 magických prvkov: 1 premenlivý rok, 2 karmické roky, 2 antikarmické roky a 7 pracovných rokov.

Samotní zrodenci v roku Draka nemusia mať výborný rok, je to pre nich často skúška osudu, nájdu svoje klady a zápory a usporiadajú si život. Energia roka vám otvorí oči. Znamenie Zajac vchádza do magického 1. karmického roka, Potkan a Opica sa majú maximálne prezentovať, Had má kráčať po vychodených cestách a nehľadať nové cesty, Pes sa má viac venovať súkromiu a rodine, Ovca má rok ťažkej práce, Kohúť vchádza do magického 2. antikarmického roka a Prasa do 1. antikarmického roka. Čo je ich hlavnou témou, bližšie vysvetľujem v konzultáciách.

Slovo na záver

Zelený drevený drak je silné a náročné znamenie. Aby ste získali jeho priazeň, musíte tvrdo pracovať, pristupovať ku všetkému kreatívne a vkusne. Drak miluje svetlé dekorácie, červenú, zelenú, striebornú a zlatú farbu, drevené šperky a doplnky v interiéri. Takéto prvky naplnia atmosféru orientálnym tajomstvom, pritiahnu veľa šťastia do domu.