Tajný zdroj vašej sily

Odhalí vám ju astrológia živlu, pod ktorý spadá vaše znamenie. Podľa múdrosti starého poznania sú 4 prvky, na ktorých bol náš svet postavený. Starovekí mudrci vedeli, že ide o živel Zeme, Vody, Vzduchu, Ohňa a piaty prvok Éter (duch) ich vyvažuje 

Povaha tieňového prvku

Každý prvok zodpovedá jednému smeru kompasu. Zem severu, Vzduch východu, Oheň juhu a Voda západu. Moderná fyzika dokázala, že pre všetko čo je, má zároveň svoj protipól (hmota a antihmota, jin a jang).

Rovnako má každý prvok živlu svoje tieňové dvojča. Tento tieň je v skutočnosti súčasťou elementu a vždy tu  bol. Väčšina to odmieta vidieť a zameriava sa iba na to, čo je ľahké pochopiť. Tieňový prvok je tiež dôležitý a len ak sa naučíte ako ho prijať, dokážete zachytiť samotnú podstatu každého prvku a zároveň sa napojíte na zdroj svojej sily.

Blíženci, Váhy, Vodnár – Zabudnutie

Kľúčovým prvkom týchto znamení je Vzduch. Tento symbol je energetická matrica, s ktorou všetci dýchame a denne s ňou interagujeme. Vzduch je intelekt, to, čo z nás robí ľudí, našu logiku a naše myšlienky. To nás prinútilo napredovať. Myslite na hmotu. Vzduch ukazuje, že myšlienky, spomienky a skúsenosti nás robia tým, kým sme. Filtrujeme čo žijeme, porovnávame so spomienkami a ako sme v minulosti reagovali na podobné situácie.

Tieňovým prvkom týchto znamení je zabudnutie. Boja sa, že keď stratia kontrolu nad spomienkami, prestanú byť tým kým sú, reagujú ako niekto iný. To však vždy nie je iba zlé. Zabudnutie ide ruka v ruke so vzduchom, táto kvalita ich môže skutočne oslobodiť, žiť bez predsudkov. Zapamätanie je občas nevyhnutné, ale len ak sa naučíte pustiť minulosť, môžete sa pohnúť ďalej a dobyť viac cieľov. Život nemá žiadne pravidlá a čo sa stalo, nie je isté, že sa stane zas. To, čo vám ublížilo, môže byť už vašim spojencom. Môžete úspešne pracovať so vzormi myslenia, a ak myseľ oslobodíte pomocou zabudnutia, dosiahnete svoj najpravdivejší potenciál.

Spomienky môžu zanechávať otvorené rany. Nikto nie je dokonalý. Urobili ste veľa chýb. Môžete byť opäť oklamaní. Iste sú chvíle, na ktoré chcete zabudnúť, pretože zvlnenie ich následkov je stále zrejmé. Môžete však použiť Zabudnutie na zastavenie poškodenia a na začatie procesu hojenia. Pustite minulosť.

Baran, Lev, Strelec – Temnota

Kľúčovým prvkom týchto znamení je Oheň, ktorý nielen produkuje teplo, vyžaruje aj svetlo. Vo všetkých tradíciách je začiatok stvorenia iniciovaný „iskrou“ života, zdrojom svetla. Oheň predstavuje život sám. Svetlo je existencia. Okamžik ožívania a poznania, že sme.

Temnotou je neprítomnosť Ohňa, zatmenie svetla. Energia slnka či mesiaca v čase zatmenia sa neznižuje, len sa mení, čo dáva šancu prekonať prekážky a ísť ďalej. Rovnako i Temnota je strach z neexistencie. Niektorí sa obávajú, že smrť je situáciou zničenia ich osobnosti a ega. Ak stratia svoju vieru, potom to robí nervózny, násilný či prehnaný ohnivý charakter.

Slnko stále vychádza a zapadá. Svetlo a Tma sú vždy spolu, ako sviečka vždy vytvoria tieň. Nebojte sa svojho neobľúbeného Ja. Ste človek, robíte chyby a bohužiaľ niekomu neraz ublížite. Kľúčom je odpustenie. Musíme prekonať tento strach a prijať, že smrteľný život raz skončí. Napriek tomu nestratíte svoju existenciu, iba sa meníte na čosi iné. Ste živá alchymistická reakcia a skutočný koniec neexistuje. To je najväčšia ilúzia života.

Býk, Panna Kozorožec – Chaos

Kľúčovým prvkom týchto znamení je Zem. Všetko, čo vedia a uvedomujú si je, že „život vyžaduje úsilie“. Berú ako samozrejmosť, že sa od nich žiada, aby sa stále  snažili tvoriť lepšiu budúcnosť. Obmedzujú seba, svoje vášne či dokonca obetujú  svoje inštinkty, aby vytvorili stabilitu. Sú to zvyčajne tvrdí pracanti, ktorí otročia pre kariéru alebo zarábajú na materiálne veci. Idú podľa svojich plánov, cieľov a ak sú veci mimo plánu, v ich živote zavládne chaos.

Ich tieňovým prvkom je Chaos. Potrebujú prijať svoje vášne a inštinkty, ktoré sú zrejme silnejšie než všetky ostatné príznaky a teda prijať práve Chaos. Sú úplne vystrašení, že čelia svojim najhlbším túžbam. Musia vedieť, že iba ak prijmú chaos, budú slobodní a určite si vybudujú plodnú budúcnosť. Chaos je ich nepriateľom, neveria v seba samého a často si vyberajú to bezpečné a nie to, čo im skutočne vyhovuje.

Pamätajte, že Chaos má tiež rozkaz, hoci si to myseľ neuvedomuje. Budete šťastní, len ak zostanete verní svojmu srdcu. Nebojte sa svojich snov a objavíte nekonečné možnosti vášho chaosu. Tak ste schopní vyhrať bez ohľadu na to, o čo pôjde.

Rak, Škorpión, Ryby – Prázdnota

Kľúčovým prvkom týchto znamení je Voda. More a rieky sú spojené, v alchýmii Voda symbolizuje empatiu, čo je kľúčové tajomstvo, ktoré pomôže porozumieť ľuďom týchto znamení. Čo vedia, je výsledkom toho, čo cítili od začiatku svojho života, ich obavy, sklamania, sny a nádeje. Pocity nie sú ľahké, sú však kľúčom k otvoreniu najsilnejších brán kúziel, priamo spojené s astrálnym telom. Emócie môžu aj otráviť auru, vytvoriť silové pole čistej negativity priťahujúcej smolu a neustále utrpenie.

Tieňový prvok týchto znamení zverokruhu je Prázdnota. V prázdnote nič nereaguje. Emócie nemajú zvlnený efekt, žiarenie či moc. Čo človek cíti, nemôže byť „oznámené“. Je to ako dutá škrupina, kde nič nie je. Musíte pochopiť, že Prázdnota je veľmi dôležitá, ak chcete získať moc nad svojimi emóciami.

Prázdnota umožní dosiahnuť rovnováhu medzi dramatickou stránkou pocitov a pravou mieru. Ak ste v objatí Prázdnoty, môže pôsobiť ako nevodič pre pocity, uviesť zdroje vašich reakcií a ďalej analyzovať pocity. To umožní získať kontrolu nad pocitmi a tak posilniť váš magický potenciál.

Pridaj komentár