Tablety na chudnutie ničia pečeň

V plytkej honbe za štíhlou líniou množstvo ľudí v snahe oklamať telo a samých seba často siahne po doplnkoch výživy na chudnutie. Nechcú si pripustiť, že podľahli reklame a silným marketingovým ťahom 

Tieto výživové doplnky sa často šíria ako mor viacúrovňovým pyramídovým systémom. Peniaze zarábajú nielen predajom výrobkov, ale aj získavaním ďalších ľudí na ich predaj. Fámy o zázračných produktoch sa síria neuveriteľne rýchlo a čo je dosť znepokojujúce najmä v prípadoch, ak sa informácie nezakladajú na pravde.

Každý liek má vedľajšie účinky

Veľká väčšina chorôb z poškodenia tkaniva pečene vzniká v dôsledku užívania liekov. Pritom poškodenia pečene vyvolané určitými druhmi potravinových doplnkov bývajú ešte vážnejšie, zvyšujú potrebu transplantácií, ale môžu viesť aj k zvýšenej miere úmrtí. Každý pacient, ktorý musí nevyhnutne užívať lieky predpísané lekárom, by tiež mal dbať na to, aby sa súčasne staral o zdravie pečene a pomohol jej bylinkami.

Podozrivé štúdie

Predajcovia viacúrovňového marketingu ponúkajúci výrobky, ktoré následne vyvolávajú toxické reakcie v tele sa odvolávajú na vedecké štúdie, ktoré majú podporiť ich pozitívne účinky na zdravie. Pri následnom posudzovaní zdravotnými inštitúciami sa zistilo, že veľmi často bývajú účelovo vytvárané pre potreby marketingu a prezentované takým spôsobom, aby potenciálnych zákazníkov nepravdivo informovali. Tí, čo takéto štúdie robia, veľmi často zataja zdroje financovania. Ak si ktosi dá námahu a zahrá sa na detektíva, veľmi rýchlo odhalí sieť konfliktu záujmov. U nás, v malej krajine by si ľudia mali dať pozor najmä na to, kto ponúka rizikové výrobky. Často sa to deje prostredníctvom sociálnych sietí, predajca uvedie len svoje telefónne číslo fyzickej osoby a maximálne poskytne skomolený preklad cielenej reklamy. To je bežná prax predajcov produktov, o ktoré v zahraničí už nikto nemá záujem. Zákazníci zistili neúčinnosť výrobkov a že jednoducho naleteli, výrobok potom putuje inam.

Podozrivé štúdie sú tie isté, na ktoré sa výrobcovia odvolávajú, aby preukázali bezchybnosť svojich produktov. Často sa stáva, že štúdie, ktoré tvrdia, že ich výrobok je zdravý pre každého. Lenže produkt vyskúšalo len 30 ľudí a ďalších 10 ľudí dostalo placebo. Vzhľadom na veľmi nízky počet osôb, ktorí produkt skúšali sa môže stať, že ak pri pokuse zomrie 1-2% účastníkov, nikto sa nikdy nedozvie, prečo. Stalo sa, že istý prípravok na chudnutie vyskúšalo len 35 ľudí. Z trhu ho stiahli okamžite, ako boli zaznamenané úmrtia na infarkt, mozgovú príhodu, poškodenia pečene a kŕčov.

Korporácie nikdy tento boj o zákazníkove peniaze nevzdajú a budú na trh posúvať nové a nové produkty so starým zložením. Objavili sa dokonca aj cukríky na chudnutie, kde sa prezentuje vláknina a strata pocitu hladu. Ľudské telo sa nedá oklamať, jeho vnútro rozozná vlákninu zo zeleniny a ovocia od tej umelej. V tomto prípade sa nedá predpokladať, ako sa začne správať a či to v konečnom dôsledku neskončí autoimunitným ochorením.

Zdravá strava a pohyb

Jedine tieto dva faktory dokážu s ľudským telom robiť zázraky. Organizmus sa zbaví toxínov, myseľ sa tiež prejasní a následne človek nerobí ani nesprávne rozhodnutia. Emócie tiež dostáva pod kontrolu. Tým sa jeho život zlepší po mnohých stránkach a žiadna iná skratka neexistuje.

Investujte do zdravej stravy, vyhraďte si čas na pohybové aktivity a držte sa kvalitných prírodných rastlinných potravín. Ušetríte tak nielen peniaze, ale najmä to najcennejšie – svoje zdravie.

Pridaj komentár