Strašiak nielen mládeže – akné

Výskyt akné sa často zvaľuje na hormóny, príčina tejto nepeknej ozdoby tváre však tkvie inde 

Hlavný vinník streptokok

Fakt, že akné sa začína prejavovať u dospievajúcej mládeže je nesporný a preto ho medicína mylne pripisuje hormónom. V období puberty je imunitný systém oslabený, lymfocyty sú v najhoršej kondícii, čo umožňuje streptokoku (nesmierne prispôsobivej baktérii) nenápadne uniknúť z pečene do lymfatického systému. Hoci sa lymfocyty veľmi snažia, mnohé baktérie im uniknú a namieria do podkožného tkaniva. Aj počas menštruačného cyklu je imunitný systém rovnako oslabený, preto sa aknózne cysty môžu objavovať pred menštruáciou, počas nej i po nej. Ak ľudia postihnutí akné nekonzumujú liečivé potraviny, bylinky, nevyhýbajú sa spúšťačom, stávajú sa náchylnými na akné. Ak by sa akné objavovalo len na skrytej časti tela a nie na tvári a v jej okolí (krk, línia vlasov, chrbát, hrudník, ramená), 95% postihnutých by ho vôbec neriešili.

Ako vzniká akné

Lymfatický systém je obľúbenou spleťou ciest streptokoka aby prenikol do podkožného tkaniva, kde veselo hoduje. Tkanivo pod kožou je obľúbeným miestom pre jedy a nadbytočné tukové bunky. Mliečne výrobky si tiež práve tam nájdu cestu a dodávajú streptokoku množstvo jeho obľúbenej potravy. Rovnakým zdrojom sú vajcia z omelety, tuky z kuraciny. Antibiotiká z krmiva hydiny na zničenie streptokoka na farmách, antibiotiká z verejného vodovodu sú hotovým rajom pre túto baktériu, ktorá si volí cestu najmenšieho odporu a vyberie sa cez oslabenú lymfu. Zvolená cesta je miesto, kde vznikne nepekná vyrážka. Kým sa vyvinie, streptokok čuší, pochutnáva si na dobrotách a pomaly si raz cestu cez podkožný tuk. Nakoniec sa dostane do spodnej vrstvy dermy a imunitný systém kože začne hromadiť kožný maz, ktorý funguje ako pohyblivý piesok a chce odradiť baktériu. Tá má veľa energie, je vitálna a kožný maz ju nedokáže zastaviť. Imunitný systém už pracuje na plné obrátky, produkuje ešte viac mazu, lebo nechce, aby ste boli zjazvení. Nezdolný streptokok boj vyhráva, prekoná útok lymfocytov tesne pod epidermou. Vyštverá sa do vonkajšej vrstvy pokožky a cystické akné už zdobí telo.

Niekedy je akné len dočasné a mierne, v tých extrémnych má však devastačné následky. To záleží od toho, koľko kmeňov baktérie človek má, aké množstvo toxínov (ťažkých kovov) ho vyživuje, koľko antibiotík ste v minulosti užívali, aký typ adrenalínu vás denne zaplavuje, aký vplyv majú na vás pesticídy ale najmä to, ako sa stravujete.

Sporná liečba

Ak sa akné lieči antibiotikami, pečeň ich musí vstrebávať, čo oslabuje jej vlastný imunitný systém a umožňuje viacerým bandám streptokokov, aby sa ukrývali v starých haldách odpadu, medzi starými uloženými antibiotikami. Telu trvá asi rok, kým vylúči odpad z antibiotík, záleží na častosti ich užívania. Streptokok sa na týchto antibiotikách priživuje a tento proces sa dokola opakuje. Počas života sa do tela ľahko môžu dostať rôzne druhy streptokokových baktérií a to aj intímnym kontaktom, jedlom v reštaurácii, na toaletách a pod. Streptokok okrem toho zbožňuje mlieko, syr, maslo a pšenicu.

Skutočná liečba

Riešením je budovanie silných imunitných systémov tela tak sa ochránite nielen pred akné ale aj inými chorobami súvisiacimi so streptokovými baktériami. Najdôležitejším miestom, ktoré je nevyhnutné začať riešiť je pečeň. Pri dostatočnej disciplíne urobíte z nej prostredie, kde sa baktérii nebude dariť a dosiahnete omnoho lepšie výsledky v ochrane pokožky ako používaním tej najlepšej kozmetiky, krémov, mydla, zázračných tabletiek  či výrobkov proti škvrnám.

Lymfocyty, na ktoré sa môžete spoľahnúť po vyhubení streptokoka budú prosperovať vďaka vitamínom a minerálom z ovocia a zeleniny, z vhodných byliniek a korenín. Pomôže vám divozel, ďatelina, huba čaga, kurkumín, mačací pazúr, medovka, jód, pŕhľava, spirulina, vitamín B12, vitamín C, voduľka kanadská, zelený jačmeň a zinok. Zo stravy by ste mali vylúčiť lepok, hydinu, tuky, kukuricu, vajcia, fermentované potraviny (kyslé uhorky, kečup), alkohol, čokoládu, kyselinu citrónovú, umelé príchute a sladidlá, glutamán, sóju, mäsové výrobky, ryby z chovu, spracovaný repný cukor a sladené nápoje.

Vyhýbajte sa stresovým situáciám, strachu, hnevu a prehnaným emočným reakciám. Paradoxom je, že nevhodná a škodlivá strava posilňuje všetky spomenuté negatívne  emočné reakcie vrátane strachu a hnevu. Vnútorný pokoj vám dá dostatočný nadhľad a nebudete viac potrebovať riešiť a reagovať na situácie, ktoré sa vás priamo netýkajú.

Pridaj komentár