Ste tým, čo jete, časť 23.

Tajomstvo ukryté v morských riasach….

Sú to nekvitnúce vodné rastliny, ktoré sú ako jedlo jedinečné z mnohých dôvodov. Je ich približne 18 000 a na rozdiel od suchozemských nemajú korene, listy, kvety ani stonky. Ich základná štruktúra je veľmi však veľmi podobná.

Morské riasy majú namiesto koreňov príchytný orgán, stielku a rozmnožovacie bunky. Príchytný orgán slúži na iné účely než koreň rastlín, jeho základnou funkciou je pripevniť riasu. Neabsorbuje vodu a živiny ako rastlinný koreň. Každá časť riasy plní rovnakú úlohu ako jej iná časť. Riasy sú v mnohých smeroch protikladom zemských rastlín, sú v neustálom pohybe a hýbu sa s rytmom mora. Na rozdiel od vyčerpanej pôdy je more bohaté na minerály i keď sú oceány stále viac znečisťované ropnými škvrnami a priemyselným odpadom.

Tropické moria majú menej rias, sú i menšie. Chladnejšie moria obsahujú väčšie, dlhšie a rýchlejšie rastúce riasy. Rozmnožovanie rias prebieha fotofyntéza celou rastlinou a počas nej uvoľňujú riasy do vody veľké množstvo kyslíka a tak podporujú životný cyklus iných morských stvorení.

Morské riasy delíme na hnedé, červené, zelené a modrozelené, všetky absorbujú v rôznej miere svetlo inej farby a intenzity. Majú vysoký obsah chlorofylu a ich farbu určuje schopnosť doslova jesť svetlo. Zelené a modrozelené riasy absorbujú viac svetla kým hnedé a červené menej a vo forme kratších vĺn. Vysoký obsah chlorofylu a minerálov sú hlavným dôvodom prečo riasy v jedle silno povzbudzujú život. Tiež obsahujú fungicídne a protivírusové látky, hnedé riasy obsahujú aj kyselinu algovú a látku fucoidan, obe sú prirodzenou formou obrany imunity a chránia riasy pred baktériami a hubami. Fucoidan dokonca spomaľuje rast rakoviny. Morské riasy obsahujú aj zlúčeninu sodíka alginát sodný. Tvrdí sa o ňom, že viaže rádioaktívne prvky a dokonca ich odstraňuje z tela.

Riasy majú regeneračné schopnosti, sú bohatým zdrojom organickej zmesi pre poľnohospodárov a ak sa pridajú do pôdy ako hnojivo, semená rýchlejšie klíčia a lepšie vstrebávajú kyslík. Menia i neúrodné skalné pobrežia na úrodnú pôdu. Obsahujú veľké množstvo všetkých minerálov a stopových prvkov potrebných pre funkcie nervového a imunitného systému. Nedarí sa im v znečistených vodách.

Príprava morských rias

Väčšinu z nich dostaneme kúpiť v sušenej podobe. Možno ich piecť, drviť na prášok a dochucovať nimi jedlá. Namočením do vody sa zväčšujú a vracajú do života, uvoľňujú do vody látky, ktoré vodu sfarbia. Táto tekutina môže byť i jedovatá a zdraviu neprospieva, preto ju treba vyliať a riasy poriadne opláchnuť. Hnedé riasy by mali byť namočené dlhšie.

Možno ich upraviť aj tak, že pri ich varení použijeme olej. Tuhšie morské riasy obsahujú veľa vitamínu A a D, olej ich pomôže telu vstrebať. Bunky rias udržujú osmotickú rovnováhu, teda draslíkové ionty v bunke a sodíkové mimo nej.

Prínosy konzumácie rias

Keď zjete riasy, ihneď začnú vo vašom tele fungovať ako údržbár, ktorý čistí a posilňuje vnútorné prostredie tela. Ľahší a voľnejší odpad je rýchlo vylúčený, no s ťažkým odpadom a kovmi a hlboko a dlho skladovanými toxínmi je to zložitejšie. Riasy i tak pracujú na ich vylučovaní, no dokážu to len pri ich pravidelnej konzumácii. Počas tejto očisty prebieha niekoľko procesov.

Telo bez dostatku minerálov a stopových prvkov začína byť regenerované, mnohí z nás majú množstvo škodlivých baktérií a kvasiniek buď v črevách alebo v celom tele a aj ich riasy pomáhajú premôcť. Ľahšie toxíny idú von črevami a močovými cestami, no tie uložené hlbšie a dlho kladú odpor, objavia sa bolesti hlavy, dvíhanie žalúdku, nechuť do jedla a ďalšie symptómy.

Ich energetická charakteristika je typická pre všetky druhy – prispôsobivosť, pružnosť, regenerácia, ochladzovanie, odstraňovanie toxínov a rovnováha vnútorného prostredia. Majú vysoký obsah minerálov, stopových prvkov, železa jódu a bielkovín. Na telo majú chladný a suchý účinok.

Hnedé riasy – tu patrí hijiki, kombu, wakame, alaria, arame (obvykle sa používajú japonské mená) a palma morská.

Hijiki – má tuhé vetvy a vetvičky, podobá sa kríku. Pri namočení absorbuje vodu a rozšíri sa 4 násobne, vtedy sa podobá cestovinám. Vyžaduje dlhšie namočenie, dôkladné opláchnutie i varenie. Posilňuje črevá a pomáha vstrebávať jedlá.

Kombu – je dlhá a plochá, môže dorásť až 450 m. Je pružná, ohybná, hladká, pevná, odolná a schopná vydržať i drsnejšie, hlbšie more. Podporuje najmä rozmnožovací systém a funkciu obličiek a nadobličiek.

Wakame – je jemná a vrúbkovaná, podporuje najmä pečeň a nervový systém. Prispieva k fyzickej a duševnej pružnosti.

Alaria – je tuhšia forma wakame s podobnou charakteristikou.

Arame – je rozvetvená s dlhými príveskami. Pretože je tuhá, rozrezáva sa na drobné prúžky. Je nevysoká so slabšou chuťou a uvoľňujúcou povahou, ktorá podporuje najmä orgány v strednej časti tela  – slezina, pankreas a žalúdok.

Morská palma – je robustná a rebrovitá, podobná palme. Rastie na skalách pozdĺž pobreží. Ak je aj strhnutá vlnami vyrastie na rovnakom mieste cez rozmnožovacie bunky nová riasa. Vydrží viac útrap a preto pomáha posilňovať fyzickú a duševnú odolnosť a podporuje aj funkciu žliaz.

Dulse – je mäkká a chutná s vysokým obsahom železa a slanšou chuťou. Podporuje zvlášť srdce a slezinu. Je najstráviteľnejšia a najvstrebateľnejšia zo všetkých rias.

Agar – má trubkovité a bodavé listy a rastie v hlbokých vodách. Spracováva sa do vločiek, prášku či vláken a možno ním zahusťovať polievky i iné jedlá. Telo ochladzuje a premazáva trávenie. Užitočný je i pre cievy a tepny.

Puchratka kučeravá – obsahuje karagén, emulgátor a stabilizátor s rôznym využitím. Upokojuje žalúdok a prispieva k zdravým a lesklým vlasom.

Nori – chutná riasa, rastie na plytčinách a je najobľúbenejšia z rias. Jej plátky sa používajú na suši. Stimuluje srdce a cirkuláciu, pomáha na krátke a rýchle zvýšenie energie. Je užitočná i pri únave či lenivosti.

Skrytý program rias

O nutričných vlastnostiach rias sme sa v minulosti hojne dočítali, málo sa však vie o ich kvalite, energetických účinkoch a celkových vlastnostiach. Ich prínos v tomto smere je omnoho výraznejší.

Starodávne riasy sú najstaršou rastlinou na planéte a rezonujú nielen s našou krvou a lymfou ale so všetkým, čo má súvis s našou biologickou a duševnou minulosťou. Tieto prispôsobivé a flexibilné rastliny podporujú odhaľovanie nahromadených zážitkov a problémov, ktoré sa vzťahujú k temnejšej, skrytej minulosti. Na svetlo sa často dostávajú negatívne spomienky a vynára sa nový a osviežujúci spôsob vnímania i hodnotenia minulých problémov či konfliktov.

Pre mnohých to môže byť ťažší proces ale pri pravidelnej konzumácii rias sa súčasne ponúka odvážny a veľmi účinný prístup pre nebojácnych jedincov ochotných postaviť sa problémom z minulosti. Riasy pomôžu priviesť hlboké emočné a duševné problémy na povrch, kde sme nútení im čeliť.

K ich ďalším vlastnostiam patrí vytrvalosť a pružnosť. Ten kto ich začne pravidelne jesť, už si nebude vedieť predstaviť deň bez nich. Účelom rias je už po miliardu rokov tvoriť, povzbudzovať a podnecovať život na Zemi. Ak ich jete, konzumujete aj komplexný liečivý program, ktorý sa stáva vašou súčasťou.

Pridaj komentár