Ste tým, čo jete, časť 17.

Aké energetické kvality dáva človeku ovocie plazivých druhov? 

Patria k nim melóny, ktorých poznáme viac druhov – vodný melón, kantalup, cukrový melón a ďalšie druhy.

Pochádzajú z Perzie (okrem vodného melónu, ten pochádza z Afriky). Melóny rastú pomaly na zemi a sú príbuzné s tekvicou a uhorkou. V rámci svojho druhu sú veľmi spoločenské, majú sklon krížiť sa ak rastú spolu. Ak sa odlišné varianty nepestujú dostatočne ďaleko od seba, hmyz opelí peľom z jedného druhu a vytvorí nový druh.

Vodné melóny sa líšia od ostatných melónov tým, že ich družina zo steny semenníka. Energeticky majú schopnosť ovplyvňovať dolnú časť ľudského tela. Melóny obsahujú hodne vody a ovplyvňujú mäkké tkanivá v črevách, v močovom mechúri a v rozmnožovacích orgánoch. Údajne majú protizrážanlivé vlastnosti.

Melóny po dozretí nepadajú z výšky ani nemajú zložitý filtračný systém výživy ako ovocie na stromoch. K ovociu na stromoch sa výživa dostáva tak, že prechádza kmeňom, vetvami, stopkou a nakoniec sa dostane do samotného plodu. Melóny majú jediný dlhý kanálik, cez ktorý sú rýchlo zásobované vodou a ďalšími živinami, potrebnými k vývoju plodu.

Na rozdiel od ovocia rastúceho na stromoch sa melóny zväčšujú tak, ako väčší obsah vody spôsobuje plnenie tkaniva a buniek plodu. Preto je väčší ako iné druhy ovocia. Melóny môžu rásť rýchlejšie než 13 cm3 denne a sú tvorené viac ako 90% vodou. To vysvetľuje fakt, prečo majú melóny krátku vegetačnú dobu. Rastú v najteplejšom období roka a majú nenásytnú potrebu piť a skladovať vodu, aby vytvorila plod.

Keď je melón úplne zrelý, ľahko sa oddelí od stonky. Semená melónu nie sú zvyčajne konzumované, jedia ho tí, ktorí trvajú na tom, že najlepšie je jesť celozrnné jedlo. Jedáva sa dužina tohto ovocia a na rozdiel od ostatného ovocia melóny začínajú strácať svoju charakteristickú sladkú chuť tým viac, čám je bližšie dužina k šupke.

Ovocie rastúce na kríkoch

K tomuto druhu patrí malina a ostružina, ide o ovocie obvykle malé, sladké a trpké. Existujú stovky variant tohto ovocia vrátane jedlých i jedovatých typov. Plody tohto ovocia ovplyvňujú strednú časť tela – pečeň, žlčník, slezinu, pankreas a žalúdok.

Ovocie rastúce na kríkoch je rozmanité veľkosťou, niektoré je veľké (120 – 150 cm) a iné menšie. Všetky však majú podobný mechanizmus výživy svojich plodov. Ker sa skladá z mnohých vetví, niekedy sprevádzaných ochrannými tŕňmi, ktoré spôsobujú, že sú niektoré plody nedosiahnuteľné zvlášť pre malé deti. Napriek tomu je ovocie tohto druhu natoľko príťažlivé, najmä divoké druhy, že človek podstúpi bolesť z porezania či poškrabania spôsobených tŕňmi týchto rastlín, len aby získal dokonalý plod či skupinu nedosiahnuteľných plodov. Tenké a pevné stonky s vetvičkou dodávajú plodom koncentrovanú výživu. Výsledkom je ich charakteristická chuť.

Tieto drobné plody patria medzi najcharizmatickejšie ovocie a rovnaký účinok majú i na svojho konzumenta. Majú schopnosť pritiahnuť pozornosť a udržať si ju. Prejavujú silné kvality ženskej i mužskej povahy. Tieto drobné plody môžu byť ostýchavé a niektoré sa skrývajú za listy rastliny.

Plody so semenami na vonkajšej strane majú energetické vlastnosti, ktoré môžu pomáhať človeku vo vyjadrení svojho charakteru, introvertovi napríklad viac sa otvoriť či pridať farbu nevýraznému alebo nudnému človeku a pritiahnuť na seba pozornosť.  Fyzicky tlačia prebytok k povrchu tela. Jahody ako jedno z najobľúbenejších druhov ovocia na svete, maliny ako najvoňavejšie ovocie, ostružiny a pod. sú spájané so žihľavkou a kožnou vyrážkou. Mnoho potravín môže vyvolať žihľavku, ale v prípade ovocia rastúceho na kríkoch ide o prirodzenú tendenciu plodov pohybovať svojou energiou (a našou, keď ovocie zjeme) zo stredu na okraj.

Iné drobné plody ako čučoriedky majú podobnú charakteristiku napriek tomu, že nemajú semená na povrchu. Ľudia bývajú ohľadne čučoriedok vyberaví – buď nimi opovrhujú alebo sú pre nich jediným ovocím, ktoré skutočne majú radi. Čučoriedky sú jediným ovocím, ktoré upokoja napätie v orgánoch v strednej časti tela. Vzhľadom k mäkkej, šťavnatej štruktúre a osviežujúcej modrej farbe by nás to nemalo prekvapovať.

Čučoriedky sa v našej oblasti používajú ako liek na tráviace problémy. Čučoriedky a čierne ríbezle majú vysoký obsah liečivých látok, ktoré usmrcujú baktérie i patogénne vírusy.

Energetické vlastnosti ovocia môžu byť aplikované na bežné problémy. Ak človek má problém zadržiavania vody v podbrušku, ale chce jesť ovocie. Nebude to najlepšie pre jeho problém, ale ak si praje konzumovať ovocie, mal by si vybrať také, ktoré rastie na strome či kríku, určite nie melón.

Práve pre nadmernú tekutinu v bruchu nie je melón najlepšou voľbou, obsahuje veľa vody, ktorá by sa ďalej hromadila v bruchu. Dobrou voľbou bude ovocie s menším obsahom vody. Ale ak človek cíti pálenie a zovretie v bruchu, melón je vhodnou voľbou, lebo rezonuje s dolnou časťou tela, má rozširujúci, uvoľňujúci a osviežujúci vplyv.

Všímajme si, že jedlo – či už ovocie alebo zelenina a mäso vplýva na istú časť tela, to však nemusí znamenať, že je pre danú časť tela momentálne vhodné. Pozerajme i na to, ktorý účinok jedla bude na túto časť tela pôsobiť.

Ako u všetkých kategórií jedla má každé ovocie svoju jedinečnú charakteristiku. Dôležité je ovocie poznať, nakoľko by malo byť tradičnou súčasťou našej stravy.

Pridaj komentár