Spln mesiaca 1.8.2023 a jeho vplyv na horoskop

Superspln Mesiaca 1. augusta zároveň začína aj nový kalendárny mesiac. Hviezdne znamenie leva je synonymom celebrít, pôvabu, zábavy a extravagancie. Možno sa ocitnete v hlavnej úlohe života. Tento spln je extra silný a jeho účinky budú zväčšené a určite nie jemné. Je tu čas prebudenia sa k potrebe iných alebo k odpovedi na humanitárne impulzy.

Spln Mesiaca je časom uvoľnenia a odhalení, je najlepšie byť pripravený na dramatické závery, ktoré lunácia so sebou nesie. Uvidíte romantické zvraty, finančné otrasy a emočné prelomy či už súkromnom živote alebo v správach. Spln má aj podpis retrográdnej Venuše. Kým udalosti sa môžu spočiatku prezentovať ako prekvapivé či dokonca náročné, august ponúka príležitosť preorientovať sa na svoje ciele. Dôverujte procesu, nechoďte hlavou proti múru, netlačte na pílu.

Mesiac vo Vodnárovi stojí proti Slnku v Levovi, preto sa treba zamerať na úlohy, ktoré zohrávate v medziľudských o vzťahoch. Živíte vnútorného Leva, čo znamená oddávať sa potrebe vystupovať, baviť sa a byť videný.  Alebo sa vyhýbate žiare reflektorov, pretože sa bojíte nepochopenia, odmietnutia alebo viny z pútania pozornosti. Tento pocit je umocnený tým, že Saturn, vládca Splnu je v opozícii s komunikačným Merkúrom a zistenia počas tohto obdobia môžu byť kritické i drsné, preto sa môžete cítiť odmietnutí či trochu výstrední.

Tento Spln najviac ovplyvní zrodencov v astrologických znameniach Býk, Lev, Škorpión a Vodnár.

Horoskop Splnu

Baran: pozornosť sústreďte na priateľstvá. Žiada sa úprimnosť a odvaha byť sám sebou, kráčať za svojím cieľom a nesnažiť sa za každú cenu zapadnúť len preto, aby ste neboli sami.

Býk: témou je kariéra a čas zožať odmenu za všetko vynaložené úsilie. Možno postúpite, pripíšete si zásluhy za víťazstvá a priznáte chyby. Za úspech sa neplatí dokonalosťou, je to uznanie vašej práce.

Blíženci: pointou sú vaše sny. Spln zväčšuje spôsoby, akými ste bagatelizovali svoje sny, aby ste uľahčili život iným. Musíte viesť priamy, ťažší rozhovor s ostatnými a nežiť podľa pravidiel iných ľudí.

Rak: témou sú karmické väzby. Problémy dôvery, zraniteľnosti a toho, čo dlžíte iným (a čo oni vám). Buďte úprimní. Odpustenie nie je o vymazaní minulosti, ale o schopnosti ísť vpred, oslobodení od toho, čo vám bráni žiť autenticky

Lev: pozornosť je zameraná na vás. Budete mimoriadne citliví v láske, romantike i v manželstve. Budete kritizovaní aj vy sami kritizujete. Zvážte, či je spätná väzba spravodlivá alebo je znamením, že niečo a niekto musí dať v zmysle zachovania rovnováhy.

Panna: témou je domov, na ktorom vám záleží. Spln sa pýta, kedy už poviete dosť! Dosiahli ste kritický bod, kedy musíte presunúť zodpovednosť, či všetko musíte robiť len vy.  Ak nie, je čas na nevyhnutné rozhovory s ľuďmi, ktorí vás zneužívajú.

Váhy: ústrednou témou je sexuálny život. Môže to znamenať nepríjemný rozhovor s milencom, vaše potreby musia byť známe a jasné teraz. Čo zanedbáva v láske váš partner? Ste v stereotype? Témy kreativity a plodnosti sú v popredí. Uistite sa, že neobetujete svoje túžby kvôli tomu, aby bol partner spokojný a vy nie.

Škorpión: témou je váš domov, možno jeho zmena. Otázka je, ako to chcete zvládnuť, ako sa pohnete vpred. Nemôžete kontrolovať udalosti, ako iní ľudia reagujú alebo sa správajú. Ak ste sa vyhýbali konfrontácii, ak ste boli ticho, keď ste vyzvaní odpovedať, teraz je čas vyjadriť sa.

Strelec: prioritou je osobné vyznanie. Bremeno spojené s tým vám pripadalo ťažké. Je čas to zverejniť, hoci to znie zdrvujúco, zastrašujúco, nie ste si istí, ako to prijmú iní. Vyberte, s kým chcete zdieľať život a potom oslňte svojím šarmom.

Kozorožec: témou sú peniaze. Hovorte o zvýšení príjmu, diskusia bude však tvrdá.  Hovoriť o tom nie je pohodlné, ale ani pracovať za menej. Nájdite odvahu žiadať o viac peňazí, Spln vám pripomenie vašu hodnotu a prestať hrať príliš bezpečne,

Vodnár: pozornosť sa upriamuje na vás, čo nie je príjemné. Spln vás nájde v kritickom bode, kde sa už nedá viac predstierať či hrať, už to ide na úkor vašich osobných hodnôt. Osloboďte sa od bremena, ktoré od vás očakávajú iní. Plňte si vlastné ideály.

Ryby: témou sú vaše slepé uhly. Posledné obdobie vám ukázalo prípady, keď vám vaše myšlienky a činy prekážali v živote. Teraz môžete opúšťať opakujúce sa vzorce a presvedčenia, ktoré vás brzdili. Je čas starostlivosti o seba, zaslúžite si oddych a pauzu.