Smoothie nie je pre každého

Smoothie sú chutné, ale môžu byť pre vás paradoxne zlé. Majú vysoký obsah cukru a keďže sú tekutiny, získate príjem kalórií bez pocitu sýtosti. To neveští nič dobré, ak je vaším konečným cieľom schudnúť.

Vo východnej medicíne sú smoothies považované za škodlivé pre tráviaci systém. Netreba sa im však nevyhnutne vyhýbať ak ich konzumujete s mierou.

Surové, studené jedlá, napr. hlúbová zelenina (brokolica či kapusta) sú ťažšie stráviteľné, a môžu oslabiť tráviaci oheň. Prirodzene „studené“ potraviny musí telo zohriať na izbovú teplotu, než sa môže stráviť a spotrebujete viac energie.

Smoothies vynechávajú prvý a dôležitý krok v tráviacom procese – žuvanie. Žuvaním sliny začnú proces rozkladu jedla a signalizujú tráviacemu traktu, že jedlo je na ceste. Preto by sa nemali používať ako častá náhrada jedla.

5 tipov zníženia príjmu smoothie

  1. Zakončite deň hrejivými tonikmi

Veľa ľudí zamieňa 1 – 2 dve (aj tri) jedlá za smoothies. Konzumáciou množstva ovocia a zeleniny v jednom smoothie sa nakrátko zasýtite a vyhnete sa konzumácii iných nezdravých jedál na raňajky, obed či večeru.

Ak si miešate smoothie s ľadom, prijímate viac studených tekutín a surových potravín, ktoré si vyžadujú veľa energie na trávenie. To je pre žalúdok veľa na ráno.  Ak radi začínate či končíte deň niečím zdravým a osviežujúcim, skúste radšej smoothie vymeniť za teplé tonikum. Ráno zmiešajte citrón, teplú vodu a zázvor. Vo večerných hodinách experimentujte a skúste pridať zázvor, aromatické horčiny, bylinky (rozmarín, šalvia, mäta) a niečo kyslé (pomarančový džús, jablčný ocot, kombucha).

Kyslosť je skvelá a zlepšuje trávenie. Horčiny signalizujú telu, aby produkovalo tráviace šťavy, dodajú nával chuti a každá z bylín má svoje zdravotné výhody.

  1. Na obed teplá polievka

Teplá polievka je pre telo ľahšie stráviteľná. Namiesto toho, aby ste si zeleninovú polievku dali do studeného smoothie, pridajte ich do lahodnej polievky. Polievka minestrone, miso, z fazule bôbovice, vývar z kostí, kuracia rezancová, zeleninové a rajčinové polievky sú zdravé, sýte a nie je ťažké si ich uvariť doma. Do týchto polievok môžete pridať toľko bielkovín, byliniek a zeleniny koľko chcete a nahradíte nimi bežné smoothie.

  1. Bylinné čaje na zvýšenie energie

Smoothies nahradíte i bylinnými čajmi, bohatými na živiny, ako je čaj matcha alebo yerba maté. Sú nabité antioxidantmi a kofeínom, čo z nich robí skvelé doplnky na pitie pred, počas alebo po jedle.

  1. Ak musíte mať smoothie, robte to inak

Ak smoothies milujete a neviete sa ich vzdať, v lete nedávajte do nich ľad, ale vodu či kokosovú vodu. Pridajte hrejivé bylinky, podporujúce trávenie, ako zázvor, kurkuma, vanilka, škorica, muškátový oriešok, klinček či kardamóm. Všetky mrazené potraviny alebo zeleninu pred mixovaním rozmrazte. Skúste pridať varené prísady, ako tekvica alebo maslová tekvica. Popíjajte smoothie, aby vám vydržalo dlhšie, než aby ste si ho vypili naraz a rýchlo.

  1. Vyvážte Smoothies teplými jedlami

Opäť platí, že ak trváte na smoothies, skúste obmedziť ich príjem len na pár krát týždenne a vyvážte ich teplým jedlom. Ak jete teplé raňajky, zapite ich smoothie izbovej teploty. Skúste obmedziť ľadové smoothie na 2 – 3x týždenne.

Smoothie by nemali nahradiť väčšinu vašich jedál. Experimentujte s polievkami a teplými tonikmi. Umiernenosť je kľúčová, skúste aj iné alternatívy. Všetkého veľa škodí.