Sme tým, čo jeme, časť 2.

Máte radi morské plody? Ak áno, pozrite sa, čo všetko vám energeticky odovzdávajú….

Kôrovce

Do tejto skupiny patria homáre, kraby, krevety a raky. Tieto primitívne článkonožce poli prvé živočíchy s končatinami. Každý má 5 párov nôh, každá končatina 3 kĺby a je pripojená k trupu. Všetci majú pevnú vonkajšiu kostru (exoskelet) vytvorenú s chitínu, ktorý je kombináciou bielkoviny a vápnika.

Exoskelet nerastie súčasne zo zvyšnými časťami zvieraťa, je jednoliaty a kôrovce ho zvliekajú, doslova sa z neho vylomia a potom ho skonzumujú, aby z neho vstrebali vápnik. Homár, kreveta a rak buď lezú po morskom dne dopredu alebo sa pohybujú vzad pomocou prudkého pohybu chvosta. Kôrovce niekedy mali zlú povesť za obsah sterolov (cholesterol). Trochu sa nachádza v nich, ukázalo sa však že neškodí a dokonca je prospešný.

Morské plody sú už dlho považované za jedlo podporujúce činnosť mozgu – stimulujú mentálnu energiu, dvíhajú nám náladu a zvyšujú duševnú výkonnosť. Kôrovce sa skladajú takmer z čistej bielkoviny, ktorá môže nášmu telu dodať veľkú dávku aminokyseliny tyrozín – potrebná pre vytvorenie dopamínu a noradrenalínu, ktoré posilňujú chemické procesy v mozgu.

Homár

V lete žijú blízko brehu, v zime v hlbšej vode. Silno ich priťahuje rozkladajúce sa mäso, živia sa všetkým, čo nájdu a žerú sa i navzájom. Sú to nevrlé, samotárske a agresívne zvieratá, žijúce ukryté v štrbinách a pod skalnými prevismi. Bojovná povaha je zjavná v ich vzťahu s chobotnicou, medzi nimi je vrodené nepriateľstvo zrejme preto, že osídľujú rovnaké miesta. Ak kanibalský homár uviazne v pasci alebo ma zvlečený pancier, stane sa objektom týrania a je roztrhaný na kusy často vlastným druhom. Nakoľko nemá rozvinutú nervovú sústavu, bolesť takmer necíti. Má však veľmi dobre vyvinutý čuch.

Krab

Kraby sa po morskom dne a piesočnatých plážach pohybujú do strán a svoj posledný pár zadných nôh využívajú na plávanie. Poznáme asi 4400 druhov krabov a všetky sú jedlé. Krab je ostražité a agresívne zviera, je to lovec, no zároveň žerie aj mršiny. Oproti ostatným kôrovcom sú kraby prispôsobené životu na súši. Vajíčka znášajú v lete, oplodnené vajíčka sú mimo tela počas 2 týždňov pripojené k samici, kým sa nevyliahnu larvy.

Kreveta

Krevety majú mnoho spoločných rysov s homárom. Líšia sa dvoma veľkými klepetami, ktoré homár využíva na lov a rozdelenie svojej potravy. Veľký sval v chvoste krevete umožňuje, aby rýchlym tempom postupovala vodou dozadu.

Rak

Rak je sladkovodná obdoba homára, v skutočnosti sú raky malé sladkovodné homáre. Podobne ako ostatné kôrovce tak i rak trávi väčšinu času vo vode. Počas chladných zimných mesiacov sa však odváži na breh a vyhĺbi si tam jamu, v ktorej sa ukryje a zostane v nej počas zimy. Toto neobyčajné stvorenie je slepé, nie je ani nočný ani denný živočích. Raky sú aperiodické, čo znamená, že nedbajú na to, aký je čas.

Energetika kôrovcov

Všetky kôrovce majú niekoľko zhodných kvalít, ktorá sa prenáša na osobu, ktorá ich viac konzumuje. Ich schopnosť vytvoriť pevný pancier chrániaci lahodné mäso spôsobuje, že tieto zvieratá sú navonok tvrdé, vo vnútri mäkké. U ľudí sa to môže prejaviť tak, že navonok sa javia ako prísni, tvrdohlaví, priebojní a trochu pokryteckí ale pod ich ochranným pancierom je skrytý iný charakter – človek je trochu plachý, neistý ale ak ktosi prenikne jeho pancierom vytvoreným skúsenosťami, zistí že ide o človeka učenlivého a schopného sa zmeniť. Pohľad kôrovcov je chladný, neľútostný a prenikavý, vo vnútri sú však jemné a lahodné.

Tieto zvieratá sa pohybujú veľmi pomaly, nemajú potrebu nikam sa ponáhľať a skrývať sa. Niekoľko dní po ich konzumácii sa u človeka prejaví pocit natiahnutých svalov – najmä na šiji a v oblasti chrbta a bude aj podráždený.  Spánok tiež nebude ideálny, človek sa krúti do embryonálnej polohy.

Medzi energetické vlastnosti kôrovcov patrí ľahostajnosť, opakovanie minulosti a z toho plynúca podráždenosť a nespokojnosť. Človek sa potom cíti duševne neustále v strehu, stále čaká, že sa čosi stane a cíti, že nejedná spontánne. Nadmerná konzumácia kôrovcov môže spôsobovať kožné problémy, alebo ich zhoršovať. Zaznamenaná bola aj nestriedmosť a nepravidelné stravovanie.

Kôrovce sú aj užitočné, podporujú nedostatočnú činnosť obličiek, zvyšujú sexuálnu energiu a znižujú ochablosť dlhých svalov obklopujúcich chrbticu, svalov stehien a lýtok. Energetický vplyv kôrovcov sa neprejaví ihneď ale až po 2 – 3 dňoch po ich konzumácii.

Vo všeobecnosti možno konštatovať, že ľudia, ktorí viac konzumujú kôrovce viac mlčia a myslia si svoje. Druhá ich reakcia nie je vyjadrená slovami ale je natoľko jasná, ako by vyslovená bola (dočasne vypína pravú mozgovú hemisféru).

Na eliminovanie negatívnych účinkov kôrovcov sa odporúča pripraviť ich na olivovom oleji či masle, na smotane alebo kokosovom mlieku s cesnakom a bylinkami. Táto kombinácia neutralizuje akýkoľvek jedovatý účinok, ktorý kôrovce môžu mať.

Pridaj komentár