Škoricový zázrak

Pôvod škorice môžeme hľadať v Indii. Toto voňavé korenie je skutočnou ozdobou kuchyne a kultových miestností už 4000 rokov. Nezanedbateľné nie sú ani jej liečebné účinky. Už pred tisíckami rokov si vyslúžila aj hrdý titul- afrodiziakum.

V dávnej minulosti sa v Číne vyvažovala škorica zlatom, dokonca mala vyššiu hodnotu ako zlato. Svoje miesto našla aj v mágii a v Egypte ju používal pri balzamovaní, takže človeka sprevádzala nielen na zemi, ale aj v nebi. Arabi ju využívali na tlmenie bolesti a miesto jej určili aj vo svätyniach, kde jej pálenie bolo súčasťou obradov.

Pálenie škorice, alebo jej pridávanie do jedál a do vín, poznali aj v starom Ríme. Marco Polo sa s ňou stretol na Cejlóne a do Európy sa dostala vďaka Benátčanom, ktorí mali monopol na obchod s týmto vzácnym korením. S jej obchodovaním sa im darilo najmä preto, že ľudia v tých časoch zistili, že škorica podporuje trávenie, prinavracia chuť do jedla, zabraňuje nadúvaniu, pôsobí proti hnačke a rannej nevoľnosti v tehotenstve.

Čistiace účinky

Ako súčasť čaju pomáha urýchliť uzdravenie pri horúčkovitých ochoreniach. Jej čistiace účinky sa prejavili pri príprave dezinfekčných prostriedkov, najmä mastí. Kloktanie škoricovej vody pomáha pri liečbe zápalu ďasien. Cejlónska škorica pochádzajúca z vysokého škoricovníka obsahuje viac liečivých látok a má silnejšie účinky ako škorica čínska, ktorá pochádza z menších škoricových kríkov a na liečenie nie je príliš vhodná.

Ak si chcete pochutnať na mletej škorici, mali by ste si ju pomlieť chvíľočku pred podávaním a nekupovať mletú škoricu vo vrecúškach. Škorica sa využíva aj pri liečbe duše. Má upokojujúce účinky a harmonizuje telo na všetkých jeho úrovniach. Okrem toho uvoľňuje napätie a stimuluje krvný obeh. Znižuje poruchy dýchania a ostatných rytmických činností nášho organizmu. Urýchľuje rekonvalescenciu a má blahodarné účinky pri liečení kožných chorôb. V starobe pomáha udržovať duševnú čulosť tým, že uvádza do súladu mozgové prúdy. Je vhodná prie liečbe duševných stavov, ktoré vznikajú na základe zmätku. Stav po rozchode, pred rozvodom, pri strate zamestnania a pod..

Škorica v kombinácii s medom

Je zistené, že zmes medu a škorice lieči väčšinu nemocí. Med je dostupný takmer v celom svete. Vedci ho doporučujú ako veľmi účinný liek na množstvo chorôb. Med môže byť užívaný bez akýchkoľvek vedľajších účinkov na všetky druhy nemocí. Odborníci zistili, že hoci je med sladký a ak sa užíva v správnych dávkach ako liek, nemôže ublížiť ani diabetickým pacientom.

Škorica je nápomocným prírodným prostriedkom pri nasledovných zdravotných problémoch:

Nemoc srdca

Zmiešajte med a mletú škoricu a natrite na chlieb namiesto džemu alebo marmelády a jedzte pravidelne na raňajky. Znižuje to hladinu cholesterolu v krvi a cievach a chráni pred infarktom. Tí, ktorí už infarkt prekonali a budú toto konzumovať denne, budú na míle vzdialení od ďalšieho infarktu. Pravidelné raňajky tohto druhu uľavujú pri dýchavičnosti a posilňujú srdcový tep. V zahraničí niektoré domy s ošetrovateľskou starostlivosťou liečia takto svojich pacientov v staršom veku, kedy cievy a žily strácajú svoju elasticitu a môžu sa upchávať. Med a škorica vracajú cievam a žilám ich pružnosť.

Artritída

Pacienti s artritídou môžu denne ráno a večer jednu šálku horúcej vody s 2 lyžičkami medu a 1malou lyžičkou škorice. Ak si vytvoria pravidelný návyk konzumácie, môžu sa vyliečiť dokonca i z chronickej artritídy. Podľa výsledkov univerzitného výskumu bolo zistené, že z 200 pacientov liečených týmto spôsobom 73 chorých bolo úplne zbavených bolesti a do mesiaca pacienti, ktorí sa nemohli pohybovať, začali chodiť bez bolestí.

Infekcie močového mechúra

Rozpustiť 2 lyžice medu a 1 lyžičku škorice v pohári vlažnej vody a vypiť. Tým sa odstránia infekcie mechúra a močových ciest.

Bolesti zubov

Zmiešajte 1 lyžicu škorice a 5 lyžíc medu. Aplikujte 3x na boľavý zub a bolesť prestane.

Cholesterol

2 lyžice medu a 3 čajové lyžičky škorice zmiešanej s 2dcl horúcej vody, ktoré boli podávané pacientom s vysokou hladinou cholesterolu dokázali znížiť hladinu cholesterolu o 10% do 2 hodín. Ak sa podáva 3x denne je vyliečený i pacient s chronicky vysokou hladinou cholesterolu. Pravidelné denné užívanie zabraňuje zvyšovaniu hladiny cholesterolu.

Nachladnutie

Tí, ktorí trpia na časté nachladnutia, by mali užívať 3x denne 1 lyžicu vlažného medu s ¼ lyžičky škorice počas 3 dní. Tým sa vyliečia z nachladnutia ,chronického kašľa a prečistia si priedušky.

Problémy so žalúdkom

Med so škoricou úspešne lieči bolesti žalúdka a chráni ho pred vznikom žalúdočných vredov.

Nadúvanie

Podľa výskumov vykonaných v Indii a Japonsku med so škoricou zabraňujú tvoreniu nadbytočných plynov pri trávení.

Posilnenie imunitného systému

Každodenné užívanie medu a škorice posilňuje imunitný systém a chráni telo pred vírusmi a baktériami a bráni útokom vírusových infekcií. Vedci zistili, že med obsahuje obrovské množstvo železa a vitamínov. Pravidelné užívanie medu posilňuje biele krvinky v ich boji s vírusmi a baktériami.

Ťažký žalúdok

1 lyžička škorice a 2 lyžice medu pred jedlom zabraňuje zvýšeniu kyslosti žalúdku aj u najťažších jedál.

Chrípka

Španielski vedci zistili, že med obsahuje prírodné látky, ktoré zabíjajú kmene chrípky a chránia pred ňou.

Dlhovekosť

Čaj vyrobený z medu a škorice, ak je užívaný pravidelne, podporuje dlhovekosť. Užívajte 4 lyžice medu,1 lyžicu škorice a s 3 pohármi vody uvarte ako čaj. Pite ¼ šálky 3x denne. To udržuje pokožku čerstvú a hebkú až do vysokého veku. Dĺžka života stále narastá a i 100 roční ľudia môžu byť svieži ako v mladosti.

Akné

3 lyžice medu a 1 lyžička škorice sa zmieša na pastu. Tá sa aplikuje na vriedky pred spaním a ráno sa zmyje teplou vodou. Ak to budete praktizovať denne, vriedky do týždňa zmiznú i s koreňmi.

Kožné infekcie

Aplikácia medu a škorice na postihnuté miesta lieči ekzémy i pásový opar a všetky typy kožných infekcií.

Chudnutie

Každý deň ráno,1/2 hodiny pred raňajkami na lačný žalúdok a večer pred spaním vypite šálku medu so škoricou. Pravidelné užívanie zníži váhu i u mimoriadne obéznych ľudí. Pravidelné užívaní zabraňuje usadzovaniu tuku i pri konzumácii mimoriadne tučných jedál.

Rakovina

Nedávne výskumy prevádzané v Japonsku a Austrálii dokázali, že i pokročilá rakovina kostí, žalúdku a čriev môže byť s úspechom liečená. Pacienti trpiaci týmito druhmi rakoviny by mali užívať lyžicu medu a lyžicu škorice mesiac 3x denne.

Chronická únava

Nedávne štúdie dokázali, že cukor obsiahnutý v mede najviac pomáha pri regenerácii telesných síl. Starší pacienti užívajúci med a škoricu v pomere 1 ku 1 sú čulejší a ohybnejší. Lekár, ktorý tieto výskumy robil hovorí, že 1 lyžica medu a malá lyžička škorice zmiešaná s vodou a užívané niekoľkokrát denne a hlavne okolo 3 hodiny popoludní, kedy začína klesať telesná vitalita obnoví do týždňa vitalitu tela.

Zápach z úst

Ľudia v Južnej Afrike už oddávna prvé čo ráno urobia je to, že kloktajú 1 lyžicu medu a lyžicu škorice zmiešanej s horúcou vodou. Ich dych tak zostáva čerstvý po celý deň. Čo dodať na záver? Vyskúšajte, určite Vám to neublíži, len pomôže. Niečo na tom bude, príroda je totiž naša veľká pomocníčka

Pridaj komentár