Škodlivá strava

Napriek tomu, že vieme o tomto fenoméne dosť, nezaškodí si znovu pripomenúť, čo človeka vedie do náručia choroby 

Biela múka – pomocník smrti

Uhorsko patrilo medzi významných európskych producentov múky a dokonca používalo mlyny vybavené valcami na rozdrvenie zrna a rozrušenie jeho štruktúry. Ďalší vývoj viedol k výrobe jemnej bielej múky a viedenskí pekári sa špecializovali najmä na viedenské žemle, tzv. kaizerky. Biela múka bola z roka na rok viac denaturovaná a dnes už v nej nenájdeme ani stopy života.

Vonkajší obal zrna obsahuje mnohé z najdôležitejších vitamínov na udržanie zdravia. Ide o biotín, riboflavín a kyselinu nikotínovú. Bez týchto minerálov a stopových prvkov je výživa nesprávna, vedie k vzniku mnohých chorôb ale i k zápche, k rozšíreniu srdca, k akútnej chudokrvnosti, opuchom nôh až ochrnutiu.

Konzumácia pečiva z bielej, denaturovanej múky je nebezpečná a do zdravej výživy určite nepatrí. Už samotné pečenie ničí dôležité enzýmy, napriek tomu si drvivá väčšina ľudí myslí, že chlieb potrebujú. Opak je pravdou.

Ešte škodlivejšia je konzumácia vyprážaných múčnych výrobkov. Smažená potrava zo škrobov je mimoriadne nebezpečná. Už zohriaty tuk je nestráviteľný a tukom nasýtené škroby tráviace šťavy nevedia spracovať z princípu. Je nemožné premeniť ich v tele na cukor a prehriaty tuk tiež nemôže byť správne emulgovaný. Táto zdravotne škodlivá kombinácia vedie v tele k tvorbe toxínov a plynov hoci spočiatku sa v tele šíri pocit spokojnosti. Konečným produktom je však zahnívajúca a skvasená kaša v hrubom čreve. Nepríjemne páchnuce plyny a zápcha sú následkom konzumácie šišiek, doliek, chipsov, omeliet a pod.

Sacharidy

Len asi 7% všetkých prvkov, z ktorých telo pozostáva, sú sacharidy. Chemické substancie z nich sú škroby a cukry. Telo musí vynaložiť veľa energie, aby škroby zmenilo na cukry.

Naše telo cukor potrebuje, nie však trstinový, kukuričný či z cukrovej repy, lež prírodný cukor obsiahnutý v zelenine, ovocí a v mede. Konzumácia bieleho cukru má škodlivé účinky na zuby, žalúdok, črevá a celú tráviacu sústavu, spôsobuje črevné poruchy, cukrovku, rakovinu, očné choroby, hnisavé procesy, vypadávanie zubov a ochorenie ďasien. Biely cukor je mimoriadne škodlivý pre ženy, provokuje a zosilňuje menštruačné bolesti, zhoršuje nervozitu. Už len samotným vynechaním cukru sa tieto ťažkosti často odstránia.

Cukor a alkohol

Biely cukor sa stane tekutý ešte skôr, než opustí žalúdok. Pretečie cez dvanástnik do tenkého čreva, kde sa mení na glukózu a alkohol. V tomto stave vteká do pečene zaplavenej veľkým množstvom glukózy, ktorú odovzdáva do krvi čím spôsobuje jej presýtenie nadmerným množstvom cukru.

Ak obsah glukózy v pečeni prekročí prah tolerancie, zmení pečeň glukózu na čiastočky tuku. Výsledkom je nebezpečná tuková degenerácia pečene, tzv steatóza. Tieto čiastočky tuku priťahujú aj svalové vlákna tých častí tela, ktoré človek zanedbáva (oblasť stehenná, brušná, pod bradou)

Biely cukor považujte za jed a tak s ním aj zaobchádzajte!

Rafinované škroby

Škrob ako taký nie je rozpustný vo vode. Chlieb a škrobové produkty sa vyrábajú z bielej, jemno pomletej múky, z ktorej sa takmer každá životne dôležitá látka odstránila alebo zničila. Pre pokoj svedomia potravinári pridávajú do múky umelé produkty či chemikálie aby ju obohatili. Mŕtve však nemožno už ničím obohatiť.

Výrobky z bielej múky ako chlieb, buchty, keksy, knedle a pod nie sú užitočné ani dôležité pre stavbu tela. Nemajú žiaden význam, čo sa týka získania dobrého zdravia.

Konzumácia nadmerného množstva sacharidovej stravy, pri konštantnom nedostatku čerstvého ovocia, šalátov a zeleniny spôsobí tzv. otravu škrobom. Vysoký obsah uhlíka v sacharidoch môže spôsobiť srdcové ťažkosti a toto nebezpečenstvo je tým väčšie, čím viac sacharidov jeme. Mali by sa konzumovať spolu so surovými potravinami.

Mäsové náhrady

Svojou mäsovou chuťou mylne provokujú tvorbu štiav tráviacich bielkoviny. Pretože žiadna bielkovina nie je prítomná, vrhnú sa pripravené šťavy na náhradu zvyčajne z obilia, sójových bôbov alebo škrobu. Dôsledkom toho je nestráviteľná potrava a ako dohra škodlivé toxémia. Tieto potraviny nemajú žiadne miesto v ľudskej výžive!

Pivo ničí obličky

Pivo prispieva k degenerácii obličiek. Mimoriadne veľa piva sa pije nielen u nás a našich susedov Čechov, ale i v Nemecku a v Anglii, ktoré majú aj najvyššie % obličkových ochorení a sme na najlepšej ceste ich dobehnúť.

Alkohol je pre človeka, jeho telo i psychiku ten najhorší jed. Je to jediná substancia prenikajúca žalúdočnou stenou priamo do krvného prúdu bez toho, aby prešla tráviacim procesom. Dostane sa do mozgu krátko po prehltnutí, negatívne vplýva na mozog ale i systém žliaz s vnútornou sekréciou.

Pre človeka sú užitočné len nápoje bohaté na enzýmy, čím sa výber zužuje na čerstvé surové ovocné a zeleninové šťavy a na čaje z bylín.

Máme k dispozícii tisíce byliniek s neoceniteľnou hodnotou, nemali by sa však variť. Aby sme z nich získali čo najviac, stačí ich zaliať horúcou vodou (okolo 50°C) a nechať vylúhovať.

Pridaj komentár