Sérum na bolesť kĺbov a svalov

Množstvo ľudí trpí bolesťami kĺbov a svalov. Predtým, než sa dostanú po dlhom čase do poradovníka na operáciu, užijú kvantá liekov na bolesť a z lekárne si odnesú plné kufre rôznych mastičiek. Zbytočne, úľava neprichádza…….

Sme otrokmi farmaceutických korporácií

Z Brazílie som na skúšku doniesla gél na bolesť kĺbov pre moju ex svokru a na počudovanie jej ako jediný po rokoch zabral. Odpísala som si zloženie gélu a ujo google mi rád pomohol s prekladom. Prevažnú časť ingrediencií som mala a tú poslednú – metylsalicilát som smiešne naivná hľadala v lekárni. Pani mi vymenovala asi 25 druhov mastičiek v hliníkových tubách, ktoré ju obsahujú. Mohla som si tento chemický zázrak objednať zo zahraničia, stačí len cvaknúť 20 € za poštovné, samozrejme i chemikália čosi stojí…… Z lekárne som si nakoniec odniesla len gázu na filtrovanie.

Lieči príroda, nie chémia

Nakoniec som sa rozhodla pre silu prírody. Bylinka Čertov pazúr sa síce nehľadala ľahko, lekárne ju nemajú, no dostala som sa k nej a vyrobila si tinktúru z 85%-ného liehu, neulakomila som sa na lacnú vodku zo supermarketu. Po mesiaci macerovania stačilo výluh scediť a pre lepšie vstrebávanie do tela použiť ako základ kyselinu hyalurónovú rozpustenú v mätovom hydroláte, pridať tinktúru, dva výsostne  prírodné éterické oleje a všetko dobre vyšľahať.

Čertovo kopyto vykopne bolesť z tela   

Harpagofyt ležatý je známejší pod ľudovým názvom čertov pazúr alebo čertovo kopyto. Používa sa na liečbu mnohých ochorení. Táto sukulentná rastlina má svoj pôvod v južnej Afrike a pre tvar svojich plodov sa nazýva diablov pazúr. Za svoj ľudový názov vďačí rastlina plazivým výhonkom

Liečivé účinky

Obsahové látky harpaga majú protizápalové účinky pri kĺbovom reumatizme. Znižuje cholesterol a obsah kyseliny močovej v organizme. V ľudovom liečiteľstve sa používa pri chorobách žlčníka, obličiek, močového mechúra, pri poruchách látkovej výmeny, pri artritíde, pri alergiách a na zmiernenie všeobecných prejavov zdravotných problémov v súvislosti s vyšším vekom. Používa sa i na liečbu osteoartrózy, reumatoidnej artritídy, dny, burzitídy a bolesti mäkkých tkanív (bolesti svalov), zvyšuje ohybnosť kĺbov. Harpagofyt má aj ľahko močopudný účinok, čím zároveň podporuje odvádzanie škodlivých látok z tela a stimuluje pečeň. Je dobrý tiež proti dne – chorobe, pri ktorej dochádza k zhoršeniu odbúravaniu kyseliny močovej v krvi a následnej tvorbe kryštálikov z kyseliny močovej, ktoré sa usadzujú v kĺboch a spôsobujú ich bolesti.

Na liečenie sa využíva najmä koreň, z ktorého sa pripravuje prášok alebo extrakt. Využiť možno aj hľuzu. Harpagofyt sa používa k úľave od artritídy, bolestí dolnej časti chrbta, kolien a bedier. Rastlina je populárna medzi športovcami, ktorí nadmerne zaťažujú svoje kĺby a môžu po tréningu pociťovať ich bolesť. Rastlina  dokáže pomôcť i pri strate chuti do jedla a pri poruchách zažívacieho traktu. Všeobecne Harpagofyt zmierňuje bolesť, má protizápalové účinky, používa sa proti horúčke, podporuje hojivé procesy.

Vyskúšajte

Harpagofyt dokáže pomôcť odstrániť najrôznejšie bolestí – výskumy preukázali, že čertov pazúr môže uľaviť od bolesti z artritídy iba za 10 dní používania. Vedecké štúdie nepreukázali žiadne vedľajšie účinky, dokonca i vo vysokých dávkach môže byť diabolský pazúr alternatívou pre tých, čo užívajú lieky proti bolesti, ako je Ibuprofen a Acetaminophen (tieto lieky môžu spôsobiť problémy s pečeňou a žalúdkom). Harpagofyt môže byť zdravší prístup k liečeniu bolesti kĺbov. Užívaniu Harpagofytu by sa mali vyhnúť tehotné a dojčiace ženy a ľudia s vredovým ochorením žalúdka.

Harpagofyt možno používať vo forme čaju, doplnkov výživy, mastí, gélov, tinktúr a obkladov.

dav
dav

 

Pridaj komentár