Rovnica života

Túto geniálnu rovnicu vytvoril ešte začiatkom minulého storočia istý nemecký lekár, čím zanechal ľudstvu najdôležitejší dar 

Rovnica platí nielen na fyzické zdravie ale aj na život celkový (vzťahy, emócie, práca, financie).

Tajomstvo vitality

                                                       V = S – O

V = vitalita, S = neznáma sila poháňajúca telo, drží ho pri živote, dodáva silu, efektivitu na zatiaľ neznáme množstvo času bez jedla. O = odpad, zanesenie, zábrana, prekážka, toxíny, hlien a všetky vnútorné nečistoty, ktoré obmedzujú cirkuláciu, funkcie orgánov a celkovú funkčnosť tela. Rovnica jasne hovorí, že ak sa odpad stane väčším ako sila, ľudský organizmus sa musí zastaviť. Nie tým, že si sadne či ľahne, ale ako živý tvor končí, umiera.

Inžinier pozná rovnicu E = S – T. Množstvo energie, efektivity, výkonu čo dostane zo stroja, nie je rovné sile S, najskôr sa musí odpočítať trenie. Ak prenesieme túto základnú rovnicu zo stroja na človeka, znamená to hrubú neznalosť zo strany lekárskej fyziológie a že naturopatia našla pravý spôsob liečenia odstránením prekážok, ktorými sú záťaže cudzorodými látkami, hlien a jeho jedy. Chemické lieky majú vždy vedľajšie účinky a telo zanášajú cudzorodými látkami i jedmi.

Z pohľadu rovnice je človek stroj na vzduch, s výnimkou kostí pozostáva z veľmi elastického, špongiovitého materiálu podobného gume (mäso a tkanivá). Funkciou tela je pumpovať systém tlakom vzduchu s vnútornou cirkuláciou tekutín (krv, lymfa), pričom pľúca su pumpa a srdce piest a nie naopak, ako tvrdí klasická medicína 400 rokov. Telo pracuje automaticky nasávaním vzdušného tlaku s vylučovaním chemicky zmeneného vzduchu a pôsobením vonkajšieho atmosferického protitlaku na dutiny tela. Toto je vitalita, fyzický život vo svojej prvotnej podstate a vitalite. Sila, ktorá človeka drží nažive.

Nekrotická strava

Telo človeka, čo jedáva mŕtvu (nekrotickú) stravu sa nezaoberá ničím iným, len trávením mŕtvej stravy a vylučovaním produktov látkovej výmeny. Na regeneráciu, samočistenie a obnovu nemá čas. Nekrobióza na rozdiel od vitabiózy prebieha pomaly, v špine a je veľmi energeticky náročná. S rokmi odpad v tele narastá, zásoby sily sa zmenšujú.

Ak sa človek stravuje potravinami nízkej kvality (mäso, konzervy, hotové jedlá, polotovary, tepelne spracované a rafinované pokrmy s dlhou trvanlivosťou, fastfoody atď.), vedie to k ľahostajnosti, hlúpnutiu, chronickej únave, obezite až k zakaleniu vedomia. V mladosti to ešte nie je kritické, v strednom veku sa už narušuje nervová sústava, funkcie orgánov krvného obehu, obličiek, kože, dýchacej a tráviacej sústavy a spúšťajú sa patologické procesy. Všetky špongiovité orgány sa jednoducho zalepia. Veľmi dôležité je aj poradie druhov jedál, aby sa telo vyhlo zápche, ktorá je nielen črevná ale aj krvná a lymfatická. Ak nám veľmi chutia pomaly tráviace potraviny a až potom si dáme pre výčitky svedomia nejaké ovocie či zeleninu výsledok je rovnaký, ako keď na ceste pred vami jazdia autá pomalou rýchlosťou.

 

Spotili ste sa pri čítaní? To však nie je všetko! Pijeme znečistenú vodu, dýchame znečistený vzduch. Kam idú splodiny z výfukov automobilov denne sa vlečúcich v zápchach? Kam idú vylučované toxíny, usadeniny z užívaných liekov, všetky pesticídy, hormóny a ďalšia chémia? Predsa do vody, ktorú pijeme. Od 80-tych rokov minulého storočia sa k tomu všetkému pridal aj informačný smog vďaka rozmachu internetu, ktorý je na jednej strane pokladnicou ale na strane druhej aj žumpou.  Človek je doslova zavalený informáciami, prestáva osobne komunikovať, o to viac a častejšie píše a lajkuje na sociálnych sieťach, stláča gombíky, pomaly a isto degeneruje. Po kreativite ani stopy, kritiku a agresivitu ešte dokáže zo seba vypľuť, nič viac ani nemôže. Životné hodnoty sú úplne prevrátené, média stvorili akési „celebrity“ a obyčajný človek sa pachtí v chcení napodobniť ich život. Schopnosť vizualizovať, namaľovať si svoj život vďaka mŕtvej strave už nedokáže. Snaha žiť cudzí, servírovaný cieľ prináša najskôr pád na dno. Hoci aj z toho sa dá dostať, ale až vtedy, keď pád človekom dobre zatrasie. Inak nemá šancu zobudiť sa a prejsť postupne na živú stravu. Často sa stáva v prípade vážnej choroby zúfalo hľadá záchranu v bylinkách. Môže bylinka vyrásť na hnojisku? Nie! Účinky byliniek sa prejavia len v zdravom prostredí. Preto je vopred nevyhnutná primeraná, odborná  detoxikácia a až po nej siahnuť po bylinke.

Vitabióza

Živá strava telo nezaťažuje ale ho aj čistí, stabilizuje nervovú sústavu, rozjasňuje vedomie a vracia telu schopnosť regenerácie. Ak sa telo zbaví odpadu, jeho energetický potenciál narastá a bunky sa aktivujú, obnovujú sa mnohé funkcie a procesy tela. Dokonca i tie, ktoré boli medicínsky pôvodne nezvratné. Človek má pocit, ako by z parnej lokomotívy presadol do formuly.

Ohromné zmeny sa udejú i v jeho mentalite, prejaví sa to bystrejšou pamäťou a ostrejším vnímaním, radosťou, odvahou, mladistvou eufóriou, šťastím, správnymi rozhodnutiami, slobodou a schopnosťou ovplyvňovať chod udalostí vo svojom živote. Manipulátori, závistlivci, agresívni, negatívni a zlí ľudia sa jednoducho sami vytratia zo života. Prečo? Už nebudete na rovnakej energetickej úrovni.

Vďaka zdravej strave človek znovu nadobudne zdravé emócie, dostatočnú sebaúctu, pozná vlastnú hodnotu a nebude sa viac trápiť v patologických vzťahoch či v zamestnaní za minimálnu mzdu prirodzene odmietne robiť otroka. Otrokom sa človek stáva vtedy, ak mu jeho plat ledva stačí pokryť životné náklady na bývanie a stravu.

Je na každom z nás, aký život si uvijeme. Žiadna výhovorka totiž neobstojí a najmenej klamať potrebujete sami seba.

Pridaj komentár