Rituál maľovania magického vajíčka

Najlepší čas na tento veľkonočný rituál je pokojný večer, keď ste zahĺbení do svojho vnútra, sústredení na svoje zámery, ktoré chcete zrealizovať 

Vajíčko – symbol nového života

Jar je ideálny čas pre tento rituál, pretože každý človek silne vyciťuje nové volanie do bytia. Optimálne je, aby ste si zadovážili vajíčko od sliepky z voľného chovu. Vyberte si symboly, ktoré predstavujú energie a tie potom pomôžu vašej vytúženej životnej zmene.

Použite bielu voskovú pastelku a na vajíčka nakreslite pre vás najposvätnejšie symboly (posvätná geometria). Dôležité je aj vybrať si správnu farbu či jej kombinácie, ktoré posilnia váš zámer. Tradične ide o symboly použitých farieb:

Zelená – nový život, nový rast, nádej, financie, zisk, úspech, radosť zo života

Červená – vášeň, energia, láska, vernosť, umenie milovať, dobrá nálada

Biela – čistota, nevinnosť, narodenie, regenerácia duše, umenie odpustiť

Žltá – šťastie, komunita, vitalita, pokoj v dome i v rodine

Oranžová – sila, vytrvalosť, sexualita, dobré zdravie, vyčistenie negatívnych energií

Čierna – tma, prázdnota.

Modrá – nebesá, vzduch, mier a vízia, kvalitný život, proti stresom

Fialová – talent, ochrana, dary, mágia, proti urieknutiu

Keď je vajíčko hotové, podržte ho v rukách blízko úst a vdýchnite do neho svoje želania. Choďte do prírody a zakopte vajíčko do zeme. Nezabudnite požiadať Zem, aby prijala toto vajíčko spolu s vašimi želaniami a podporila rast vašich snov.

Nespoliehajte sa na to, že ktosi iný urobí zázrak namiesto vás. Len vy sami máte tú najsprávnejšiu silu, ktorá poháňa vaše túžby. Rovnako platí, že vajíčko by ste nemali maľovať pre iných členov vašej rodiny.

Pridaj komentár