Regenerácia pleti na bunkovej úrovni

Nové tajomstvo krásy – Marulový olej 

Náš uponáhľaný život sa výrazne podpisuje negatívnym spôsobom v našej pokožke. Umelú krásu z rúk dermatológov si málokto môže dovoliť a nakoniec tieto zásahy sú nezvratné a náročné pre peňaženku.

Tajomné a u nás málo známe africké ovocie Marula a jeho zázračné účinky na pokožku sú vyskúšané generáciami afrických žien. Marulový olej obsahuje vitamíny C, E a mastné kyseliny. Je vynikajúci antioxidant, ktorý vyživuje a hydratuje pleť, chráni ju pred vysušením a podporuje tvorbu kolagénu v tkanivách, čo má za následok zlepšenie elasticity pleti a odstránenie vrások. Vynikajúco pôsobí i na jazvy.

V čom je unikátny olej z marule?

Marula olej sa stáva najnovším módnym pojmom vo svete kozmetiky a je uznávaný ako prírodný tajomstvo vyhladenie pokožky. Má skvelé hydratačné vlastnosti a domáce ženy v dedinách južnej Afriky a Madagaskaru ho používajú na ochranu pokožky a vlasov pred ich drsnými, suchými klimatickými podmienkami. Olej získavajú ručne z ovocia uctievaného stromu Marula. Ovocie je podobné našej slivke. V oleji z jadier týchto plodov je obsiahnuté až 4-násobné množstvo vitamínu C ako v pomarančoch a je nabitý omega-9 mastnými kyselinami, vitamínom E a flavonoidmi.

Esenciálne mastné kyseliny a silné antioxidanty pomáhajú udržiavať v pokožke potrebnú hydratačný vrstvu a poskytujú tak dlhodobú hydratáciu a ochranu proti vonkajším nepriaznivým vplyvom. Vysoká hladina antioxidantov pomáha udržať mladistvý vzhľad pleti, takže olej je ideálny pre unavenú, dehydratovanú pokožku.

Zdroj prírodných tokoferolov

Marula olej je významným zdrojom prírodných tokoferolov a nenasýtených mastných kyselín. Dokonale sa absorbuje do pokožky, pričom nezanecháva nežiaduce pocit mastnej pokožky. Je veľkou prednosťou je ochrana pokožky pred pôsobením voľných radikálov, ktoré spôsobujú predčasné starnutie kože. Je právom považovaný za skutočného strážcu mladosti.

Viacúčelový olej Marula obsahuje účinné antioxidanty, vysokú koncentráciu živín, minerálnych látok a esenciálnych mastných kyselín, ktoré chránia pokožku proti negatívnym vplyvom životného prostredia, podporuje bunkovú aktivitu, hlboko hydratuje a zamedzuje tvorbe vrások, obnovuje tvorbu kolagénu a tým zvyšuje elasticitu pleti. Je to vynikajúci zdroj vitamínov C a E, ktoré pomáhajú chrániť pred UV žiarením, škodlivými účinkami voľných radikálov a podporujú tvorbu kolagénu.

Pokiaľ chcete vyskúšať tento zázračný olej, máte možnosť objednať si bio krém. Ako každý jedinečný produkt by sa nemal pridávať do bežných krémov plných chémie. Olej je vhodné skombinovať s inými prírodnými aktívnymi látkami, čím ukáže svoju omladzujúcu a liečivú silu.

Pridaj komentár