Prvý spln mesiaca v r. 2023 – Vlčí spln

Prvý spln v r. 2023 nastáva 7.1. krátko po pol noci a je známy ako Vlčí spln. Hovorí sa, že Mesiac vplýva na podvedomie a vnútorné emócie, ovplyvňuje ženskými energiami, každé astrologické znamenie naň reaguje inak.

Ujasnite si minulé vzorce, ktoré bránili v osobnom naplnení, najmä tie, ktoré sú zamerané na domov a rodinu, alebo ktoré sa točia okolo rovnováhy medzi prácou a domovom i postojmi k pohodliu a zodpovednosti.

Údajne indiánske kmene pomenovali januárový spln po vlkoch, pretože ich počas zimných januárových nocí počuli zavýjať. Január je mesiac, kedy vlci zvyčajne viac vyjú do splnu. Vlci vo všeobecnosti vzhliadajú akýmkoľvek smerom a zvukové frekvencie ich vytia sa prenášajú vo vyššej nadmorskej výšky.

Tipy na zníženie účinkov Splnu

Kým Rak a mesiac pomáhajú spojiť sa s vnútornými emóciami, Blíženci to umocnia. Vlčí mesiac je v období transformácie, všetko je nabité silnou, pozitívnou energiou. Motívy orientované na cieľ získajú potrebný impulz, uvidíte väčší obraz a podľa toho konajte. Nebojte sa snívať grandiózne a majte veľké nádeje. Platí to pre všetkých 12 znamení zverokruhu. Spln najviac ovplyvní znamenia Baran, Rak, Váhy a Kozorožec.

Baran: Atmosféra tohto ohnivého znamenia je uvoľnená a teplá. S ničím sa neponáhľajte. Relaxujte a chvíľu si oddýchnite, kým sa v roku 2023 pustíte do šialenstva úloh a povinností.

Býk: Zemské znamenie bude konfrontovať vnútorné emócie. Môže sa zdať nepríjemné viesť ťažké rozhovory o pocitoch s blízkymi, ale tento spln vás poháňa presne k tomu a konečne získate potrebné uzavretie.

Blíženci: Očividne výrazne pocítia vplyv Vlčieho Mesiaca, je v ich dome. Stanovte si isté hranice a uprednostnite osobný rast a duševné zdravie pred všetkým ostatným. Spoločenskí Blíženci sa budú pozerať dovnútra a udržiavať si zdvorilý odstup od všetkého, čo narúša ich pokoj.

Rak: Keďže Vlčí mesiac čiastočne spadá aj do domu Raka, sentimentálny Rak bude pociťovať ešte viac emotívnosti a nájde spôsob, ako vybiť svoje pridusené pocity.

Lev: Znamenie hľadajúce pozornosť, ovplyvnené slnkom, bude počas Vlčieho mesiaca nezvyčajne zdržanlivé. Pre leva sa odporúča introspekcia a čas osamote.

Panna: Praktik hľadajúci dokonalosť sa pre zmenu pozrie na vzťahy. Pozornosť zameria na blízkych a rodinu, nie na prácu. To dá priestor na pestovanie vzťahov, ktoré sú im najbližšie a odhalí svoje srdce.

Váhy: Vzdušné znamenie sa naopak bude viac zameriavať na svoj kariérny rast. Sebadôvera je teraz rozhodujúca pre realizáciu pracovných cieľov. Tento rast podporí aj lunárny cyklus.

Škorpión: Musí odolať búrke, v čase splnu bude čeliť pár nepríjemným situáciám. Môže byť aj trochu pomstychtivý. Toto však nie je čas na správanie podľa svojich základných inštinktov, musia zostať pokojní a nechať veci ísť k zmene.

Strelec: Známy vyváženým pohľadom na život môže spln potlačiť cez okraj a vyzdvihnúť dramatickú stránku ich osobnosti. Nenechajte sa obťažovať emočným otrasom a zostaňte vyrovnaní, spln je len dočasná fáza.

Kozorožec: Pracovité a príliš horlivé znamenie nasmeruje energiu k domovu. Budú mať hlboký rozhovor s milovanou osobou a posilnia osobné väzby.

Vodnár: Bude mať náladu si trochu oddýchnuť a relaxovať. Je to zaslúžený oddychový čas pre toto progresívne a futuristické znamenie.

Ryby: Láska bude stredobodom záujmu zasnených Rýb. Januárový spln mesiaca prinesie romantiku pre toto vodné znamenie, ktoré miluje pobyt vo svojom svete rozprávok.