Prsty rúk pod drobnohľadom metafyziky

Pod problémom s prstami rúk mám na mysli akúkoľvek formu bolesti, tuhosti, či zlomeniny, ktoré bránia pohyblivosti prstov alebo ich nepriaznivo ovplyvňujú 

Z emočného a duševného hľadiska nám prsty pomáhajú v jemnej motorike. Problém s nimi je zároveň posolstvom, že naše hľadanie presnosti nie je motivované správnymi pohnútkami. Neznamená to nemať záujem o detaily, len že to máme robiť iným spôsobom. Každý prst má svoj metafyzický význam.

Palec riadi ostatné prsty, predstavuje zodpovednosť, najviac nás poháňa. Človek chce niekoho postrčiť, robí si veľké starosti s detailmi, no môže sa cítiť postrkovaný, sám núti kohosi k niečomu alebo je nútený k tomu inými ľuďmi. Chce všetko kontrolovať.

Ukazovák je známkou charakterovej sily, ním dávame rozkazy, ukazujeme, hrozíme, vysvetľujeme. Je prstom autority. Problém s ním hovorí o pocite, že ktosi autoritatívny na nás ukazuje prstom.

Prostredník súvisí s obmedzením a vnútorným životom, je spojený i so sexualitou. Koho trápi problém s týmto prstom, hľadá v tejto oblasti dokonalosť, ľahko sa cíti odmietnutý vo svojom súkromí.

Prstenník bez ostatných prstov znamená málo. Zastupuje vysnený ideál vo vzťahu a závislosť na ďalšom človeku. Problémy s prstenníkom ukazujú na smútok v intímnom živote. Človek nemá správny uhol pohľadu, všíma si iba detaily.

Malíček ako najmenší prst odráža duševnú sviežosť a ľahkú komunikáciu ale i potrebu nezávislosti a prirodzenú zvedavosť. Koho trápi malíček, ten kladie veľký dôraz na to, čo si o ňom myslia iní ľudia. Bojí sa prejaviť svoju nezávislosť, nepočúva intuíciu, alebo sa chce veľmi líšiť od iných ľudí. Je možné, že sa viní z toho, že nehne ani prstom.

Problémy s prstami či určitým prstom je pre človeka odkazom, že sa nemá venovať nedôležitým detailom, či perfekcionizmu. Nech sa zameria na to čím je, čo chce robiť či mať – to všetko mu pomôže nájsť potrebnú harmóniu. Nemal by sa zaoberať ani detailmi týkajúcich sa iných ľudí v jeho okolí.

Pridaj komentár