Príčiny nemocí, časť 8.

Pokračovanie štúdia zoznamu príčin ľudských nemocí odhalí nielen zdroj problému, ale je aj prvým krokom na ceste k uzdraveniu človeka 

DNA

Je metabolická choroba súvisiaca so zvýšením množstva kyseliny močovej v krvi. Postihuje viac mužov a v 60% prípadoch sa začína prejavovať bolesťami palca na nohe. Dna vždy postihuje kĺby a ak nie je postihnutý palec na nohe, môže sa nemoc preniesť do kolena alebo nohy.

Emočný blok: Nemocou postihnutý palec na nohe je pre človeka upozornením, že chce ovládať, ale nedopraje si právo to urobiť. Dotyčný vôbec nemusí pôsobiť panovačne, ale napriek tomu sa ním nepriamo stane. Choroba poukazuje na nedostatok flexibility, až na zaujatosť v spôsobe náhľadu na budúcnosť. Pacient prežíva nechuť voči niekomu alebo niečomu.

Duševný blok: Dna je považovaná za istú formu artritídy. Naznačuje, aby človek dával veciam voľný priebeh, aby bol viac sám sebou, aby si sem-tam pripustil túžbu čosi ovládať, pretože to bude lepšie, než si nahovárať opak. Pacientovi by prospelo keby si uvedomil, že jeho strach z budúcnosti nie je nutne opodstatnený a mal by o ňom aj viac hovoriť.

DUSENIE

Predstavuje extrémne dychové problémy, ktoré po niekoľkých minútach neúprosne ukončujú život. Súčasne dochádza k nedostatočnému okysličovaniu krvi pre nedostatok čerstvého vzduchu a k nahromadeniu oxidu uhličitého preto, že z pľúc neodchádza vydýchnutý vzduch.

Emočný blok: Dusiť sa môže začať ten, kto prežíva paralyzujúci strach, ktorý je dlhodobo zakorenený vo vnútri človeka. Možno, že sa mu darilo dlhšiu dobu tento strach ovládať, ale nejaká udalosť ho v súčasnosti prebudila a človek tak silnú emóciu už nemôže zvládnuť.

Duševný blok: Je dôležité, aby človek obnovil kontakt s onou obrovskou silou, ktorá je v ňom. Aby si uvedomil, že jedine on sám je strojcom svojho života. Preto by sa mal stať pánom svojich myšlienok a začať odhodlane čeliť svojim obavám, ktoré ho k smrti desia.

DYSLEXIA

Ide o poruchu čítania, ktorá by sa nemala zamieňať za dočasnú neschopnosť čítať z dôvodu veľkého stresu či pre ťažké emočné vypätie. Dyslektické dieťa alebo dospelý má problém zorganizovať si svoj priestor pre zvláštne chyby, ktorých sa dopúšťa a tie stále pretrvávajú alebo sa zhoršujú.

Emočný blok: Porucha sa väčšinou objavuje u detí, ktoré sa cítia odstrkované alebo sú nútené podávať vysoké intelektuálne výkony. Majú problém súčasne používať obe mozgové hemisféry. V metafyzickej rovine to znamená, že dieťa v sebe ťažko harmonizuje ženský a mužský princíp. Jeho duša je nerozhodná a zmätená v súvislosti so zvoleným pohlavím. Ide o hlboko uloženú a nevedomú poruchu. Mozog dieťaťa má podobné problémy harmonizovať výmeny medzi oboma hemisférami.

Duševný blok: Je nevyhnutné raz a navždy rozhodnúť sa súhlasiť žiť so zvoleným pohlavím. Ide o rozhodnutie, ktoré musí byť urobené rázne a v hlbinách svojho vnútra. Pacient si nepotrebuje vytvárať tento fyzický problém pre ospravedlnenie, že po intelektuálnej stránke nie je dokonalý. Človeku nič nebráni v tom aby bol inteligentným a prekypoval talentom. V každom prípade pri liečení poruchy skvele pomáhajú cvičenia, ktoré používa kineziológia.

ENDOMETRIÓZA

Je veľmi častým gynekologickým ochorením, ktoré sa vyskytuje až do menopauzy. Prejavuje sa abnormálnym výskytom sliznice maternice na nezvyklých miestach v brušnej dutine. Táto sliznica vytvorí skutočnú, miniatúrnu maternicu.

Emočný blok: Najzávažnejším emočným blokom tejto choroby je neschopnosť porodiť. Pacientka je skôr typ generála, ktorý všetko riadi a je nadmieru plodný v iných oblastiach. Po dieťati túži napriek strachu z dôsledkov pôrodu – napríklad z toho, že pri pôrode zomrie, alebo že pri ňom bude príliš trpieť podobne ako jej matka. Tento strach je dosť silný na to, aby blokoval túžbu ženy po dieťati.

Duševný blok: Presvedčenie pacientky, že pôrod musí byť zákonite niečo ťažké a nebezpečné je natoľko silné, že vytvorilo prekážku brániacu otehotnieť. Veľmi zaujímavé je zistenie, že choroba vytvorí rastom slizníc akoby druhú maternicu, čo je jasným znakom túžby po dieťati. Všetky presvedčenia pacientok s endometriózou sa týkajú najmä pôrodu samotného, nie jeho dôsledkov – teda povinnosťou starať sa o dieťa. Dôležité je uvedomenie si strachu, ktorý nemocnú dlho prenasledoval a právo uspokojiť svoju hlbokú túžbu priviesť na svet dieťa. Každá žena má právo dopriať si byť neporaziteľná, právo priviesť na svet nové projekty.

ENURÉZA

Enuéza je mimovoľný únik moču, ku ktorému dochádza najčastejšie v noci u detí nad vek 3 roky, u ktorých by sa už nočné pomočovanie sa nemalo vyskytovať. Rozhodne pod diagnózu Enuréza nepatria prípady príležitostného úniku moču po desivom sne alebo ako dôsledok silnej emócie.

Emočný blok: Nekontrolované nočné pomočovanie je známkou toho, že dieťa v sebe cez deň všetko príliš držalo a v noci sa mu už nedarí kontrolovať sa. Ide o typ detí, ktoré majú prílišný strach z autorít, najmä z otca, alebo osoby plniacej úlohu otca. Neznamená to nevyhnutne fyzický strach z otca, skôr sa bojí, že s ním otec nebude spokojný, lebo nesplní jeho očakávania. Nepáčiť sa otcovi je pre dieťa rovnako zahanbujúce ako je hanba, ktorú cíti, keď sa v noci pomočí.

Duševný blok: Dieťa trpiace Enurézou potrebuje viac povzbudenia a opakovane ho musíme uisťovať, že hoci robí chyby, jeho rodičia ho napriek tomu budú milovať. Dieťa sa prestane prehnane kontrolovať. Určite pomôže i komunikácia s dieťaťom o opodstatnenosti jeho predstáv a očakávaniach v súvislosti s otcom.

EPILEPSIA

Ide o chronické nervové ochorenie, charakterizované viac či menej častým opakovaním kŕčovitých záchvatov, ktoré postihujú celé telo alebo sú lokalizované a so stereotypným priebehom. Záchvaty sú nepredvídateľné a väčšinou trvajú len krátko.

Emočný blok: Epileptik je väčšinou k sebe veľmi prísny a nedokáže si odpustiť žiaden omyl, prehru a potknutie. Všetkými prostriedkami sa snaží skryť svoje chyby. Za všetko sa obviňuje, čo znamená že mu chýba sebaláska. Aby tento nedostatok vyrovnal, pokúša sa ho naplniť u iných. Vo vnútri prechováva násilné myšlienky. Ktoré sa obracajú proti nemu samému. Pri epileptickom záchvate potom podvedome pácha násilie sám na sebe. Často sa stáva, že pri prvých záchvatoch v detstve mu to umožnilo dostať od iných pozornosť, cit, alebo aspoň odkloniť pozornosť od niektorých jeho chýb. Rovnako je možné, že choroba slúžila na zakrytie chýb jeho rodičov, lebo starostlivosť venovaná chorému dieťaťu bola preň prostriedkom na zblíženie.

Duševný blok: Epileptikovi telo hovorí, že je najvyšší čas si uvedomiť, že na prijímanie a dávanie citov stačí, aby tento cit zasial a dostane ho. Nepotrebuje si už spôsobovať utrpenie aby získal lásku iných. Už má viac citu, ako si myslí, no nedokáže to vidieť. Veľmi by mu prospelo zistenie, čo znamená pre svojich blízkych, ktorých má rád. Mal by si dopriať právo robiť chyby bez obviňovania sa a bez presvedčenia, že ho iní prestanú mať radi. Len tak sa vyhne tomu, že ho bude prepadávať zlosť a násilnícke pocity, bude môcť vyjadriť všetku nehu, ktorá sa v ňom skrýva.

 

Pridaj komentár