Príčina zatvrdnutých nechtov nôh

Ich výskyt je pomerne častý najmä u starších ľudí, no zatvrdnuté nechty na nohách sa nevyhýbajú ani mladším ročníkom 

Dôvodom býva fakt, že človek sa snaží brániť svoje myšlienky. Posilňuje sa tým, že lipne na svojich ideách a postojoch a chce si ochrániť svoj intuitívny vhľad. Niekedy môže byť príčinou zatvrdnutia nechtov aj plesňová alebo bakteriálna infekcia, ktorá môže necht postupne rozštiepiť a zdeformovať či zmeniť jeho farbu. Často nechty stvrdnú tak, že začnú spôsobovať bolesť. Tlačia totiž na ostatné prsty alebo na vnútro topánky.  Ľudia s cukrovkou sú na tvrdnutie nechtov náchylnejší, pretože v extrémnych situáciách dochádza k zhoršeniu cirkulácie krvi a schopnosti tela bojovať s infekciami.

Emočné príčiny problému

Nechty chránia prsty a následne idey a myšlienky. Akákoľvek deformácia, stvrdnutie či abnormalita nechtov by mala byť vnímaná z tohto uhla pohľadu a tiež je nevyhnutné sústrediť sa na čakry aby sme poznali čoho sa myšlienky a názory týkajú. Často pomôže i čistenie aury aurovými olejmi.

Ak sa necht rozštiepi, je to dôkaz rozpoltenosti. Ak sa lámu, človek sa cíti odcudzený vlastnému uvažovaniu, chce sa brániť alebo sa cíti zraniteľný, lebo sa od neho odlomili jeho idey. Biele bodky na nechtoch sú často signálom zdravotných problémov v dôsledku nedostatku dôležitých minerálov. Ak človek príde o necht, cíti sa bezbranne a zraniteľne. Ak necht stvrdne, je to známka toho, že potrebuje nadmernú ochranu. Možno cíti, že ostatní chcú ubiť jeho plány a dôvod býva často banálny.

Jednej dáme sa na konci štvrtého prsta (čakra 2) vytvoril veľký mozoľ a tiež stvrdol necht. Táto oblasť na nohe bola červená. Ak sa problém vyskytne na tomto prste a mieste, príčina je v blízkom partnerskom vzťahu alebo vo financiách atď. Pani potvrdila, že sa v tejto oblasti cíti zraniteľná a má veľký hnev na manžela, ktorý došiel o prácu a nerobí nič aby si našiel novú. Partner ju aj sexuálne odmietal, čo potvrdzovalo zapálenie prstu. Inklinoval aj k alkoholu a opitý ju urážal. Niet divu, že sa potrebovala brániť.

Inej žene stvrdli nechty na oboch malíčkoch len preto, že sa potrebovala brániť veľmi hektickému rodinnému prostrediu. Bola matkou 2 dospievajúcich detí a mala veľmi náročného manžela, ktorý bol podľa nej jej tretím dieťaťom. Neustále potláčala svoje potreby len aby mohla uspokojiť potreby svojej rodiny. Manžel ju volal mamina a veril, že je starostlivá matka, ktorá sa má o neho starať ako o dieťa. Akákoľvek snaha zapojiť členov rodiny do domácich prác sa skončila jej výsmechom. Žena bola zničená a frustrovaná, stratila všetky životné ilúzie. Začalo ju bolieť aj koleno. Naše obranné mechanizmy nám síce hovoria aj to, čo nechceme počuť a tak je bezpečnejšie túto oblasť citového života potlačiť čím vzniknú boľavé mozole v odpovedajúcej oblasti patričnej čakry. Pani stratila aj kontrolu nad situáciou, rozumela všetkému, no nevedela bojovať proti útlaku a nechcela sa mu ani podrobovať. Po krátkom rozhovore pochopila, že svoje túžby viac nemôže potláčať a mala by kreatívne využiť všetko, čo dokáže a začať pracovať doma, pretože jej rodina bola v tom, že v práci si oddýchla. Takto videli, že je vyťažená a nemá čas ich obsluhovať. Postupne sa jej deti osamostatnili, manžel si tiež našiel zaujímavé hobby a ona sa posunula vpred.

Fyzické uzdravenie

Stvrdnuté nechty sa liečia ťažšie pretože rastú pomaly a sú len málo zásobované krvou. Moderné spôsoby cez lieky však škodia oslabenej pečeni. Pomoc dáva alternatíva cez zharmonizovanie aury a tým aj čakier, ľahko to ide Magickými aurovými olejmi, osvedčil sa peroxid vodíka naniesť na čistý necht a následne po pol hodine pôsobenia natrieť smrekovou živicovou masťou. Po istom čase sa výsledok ukáže.

Emočné uzdravenie

Pacient musí najskôr zistiť pred  čím, kým sa potrebuje brániť. Potom už môže problému čeliť namiesto toho, aby sa mu bránil. Ak si človek vytvorí múr, uzatvorí sa pred ostatnými ľuďmi a uzavrie sa i do seba. Potom je ťažké nadviazať blízke vzťahy s inými. Môže sa nielen zatvrdiť voči iným ale aj voči svojim potrebám. V uvedených príkladoch oboch žien tiež šlo o ženy s nadváhou, čo signalizuje, že niesli ťarchu svojho nešťastia a kilá navyše i vrstva kože na nechtoch boli obranným štítom proti ostatným ľuďom. V prípade nadváhy sa človek najskôr musí zbaviť tohto škodlivého obranného štítu aby sa pohol vpred.

Pridaj komentár