Príčina pálenia nôh

Problémom je istá situácia, ktorá v nás vrie. Ak dlhodobo potláčame hnev a nedokážeme sa ho zbaviť, ani v živote sa nepohneme dopredu

Pálenie nôh je pocit, akoby sme mali nohy v blízkosti ohňa, doslova až štípu. Najčastejšie sa to stáva osobám nad 50 rokov veku, diabetici tento pocit veľmi dobre poznajú, ale sú náchylní k nemu aj alkoholici. Problém môže byť aj v štítnej žľaze, nesprávna diéta, nadmerné potenie nôh, nervový útlmový syndróm alebo pricviknutý nerv medzi tretím a štvrtým prstom.

Ak máte pocit pálenia nôh, ide o emočný problém hnevu na nejakú viac ročnú situáciu. V prípade cukrovky má človek hnev na to, čo vníma ako nedostatok sladkosti života alebo na svoju neschopnosť kontrolovať osoby vo svojom okolí. Na fyzickej úrovni diabetici nedokážu vstrebávať cukor z potravy, čo sa na emočnej rovine odráža v problémoch s prijímaním lásky či životnej radosti. Môže sa jednať tak o nedostatok lásky ako i jej nadbytok. Existuje i spojenie medzi cukrovkou a obezitou. Človek sa rozhodne, že sa bude prejedať aby si tak vykompenzoval nedostatok lásky v živote. Ak cítime, že nás pália nohy, horíme túžbou po láske ale i hnevom, že sa nám jej nedostáva.

V prípade alkoholikov ide o hnev a rozčarovanie z toho, kam sa ich život uberá. Cítia sa nedostatoční a nehodní lásky. Jej nedostatok ich však rozčuľuje a tento hnev spôsobuje pálenie nôh.

Ak je za pálením nôh štítna žľaza, človek je až extrémne rozčúlený z toho, kto ho ponižuje. Ak má pocit pálenia v oblasti hrdla, je človek nahnevaný sám na seba. Sám sebe sa človek postaviť nedokáže.

Syndróm tarzálneho tunela je podobný karpálnemu tunelu, ktorý zasahuje zápästie. Holenný nerv je uväznený v tarzálnom tuneli členka. Bežné príčiny tohto uväznenia zahŕňajú zväčšený susedný sval, cystu, plochú nohu, reumatickú artritídu, zlomeninu, či cukrovku. Počas dňa sa stav obvykle zhoršuje. Nervy sú telesní informátori, ak nechtiac dáme ruku na horúcu platňu, sú to práve nervy, ktoré dajú príkaz mozgu okamžite odtiahnuť ruku. Ak je nerv zacviknutý, ide o prejav zablokovanej komunikácie alebo toho, že existuje v našom živote oblasť, kde sa cítime uväznení. Pálenie nôh odráža frustráciu a hnev, ktorý cítime kvôli určitému stavu vecí. Členky podporujú naše telo, takže sa môžeme cítiť určitým spôsobom lapení v oblastiach, ktoré majú do činenia  s podporou a schopnosťou volne sa pohybovať a my sme z toho pochopiteľne rozhnevaní.

Ak je príčinou pálenia nôh pricviknutý nerv medzi tretím a štvrtým prstom, tieto prsty súvisia s problémami vo vzťahoch k vlastnému Ja a vo vzťahoch k jednotlivcom vo vašom okolí. Trpíme blokom v komunikácii či vo vyjadrovaní vlastných ideí a postojov. To môže spôsobovať bolesť a hnev voči ostatným ľuďom ale i voči vlastnému Ja.

Fyzické uzdravenie

Bolesť a pálčivý pocit môže byť obvykle zmiernený odpočinkom, kúpaním nôh v chladnej vode, tým, že si nohy vyložíme vyššie, nosíme bavlnené ponožky alebo si zájdeme na masáž. Pomôcť môže aj podpora klenby nohy, širšia obuv a steroidové injekcie. V extrémnych prípadoch pomôže chirurgický zákrok.

Emočné uzdravenie

Zistite, aké problémy vás rozčuľujú. Ak problém objavíte, snažte sa zbaviť hnevu bez toho, aby ste na narušiteľa brali palicu. To môže zahŕňať prácu s problémami so sebadôverou, aby ste dosiahli bod, kedy sa dokážete v pokoji a priamočiaro zamerať na záležitosti, ktorá vás rozčuľovali a stále rozčuľujú.

Hnev často maskuje bolesť a strach. Aby ste sa úplne zbavili pálivej bolesti nôh, musíte vyriešiť svoje emócie a najmä hnev. Ide to napríklad cez prijatie zodpovednosti za to, čo sa stalo. Potom je potrebné odpustiť sebe ale aj tomu, kto s vašim problémom súvisí.

Uvedomte si, že váš hnev nie ste vy. Ide jednoducho o energetickú šablónu, s ktorou ste sa identifikovali. Vaše myšlienky a emócie tiež nie ste vy. Naučte sa brať na vedomie svoj hnev a snažte sa ho prijať bez toho, aby ste ho odsúdili. Potom si uvedomte, že akonáhle si ho uvedomíte, hnev sa vytratí sám od seba. Rovnako je to s každou inou ťažkou negatívnou emóciou. Pamätajte – ak uzdravíte emočnú príčinu svojho problému, zákonite uzdravíte aj fyzickú bolesť a to už za to stojí.

Pridaj komentár