Prevencia a liečba neduhov fytominerálmi II. časť

Väčšina chorôb začína  demineralizáciou tela a nevhodnou stravcou, čo potvrdzujú aj najnovšie výskumy

Pri nedostatku minerálov trpia rôzne funkcie tela, na efektivite stráca i jeho obrana a liečivé mechanizmy. Zdravotné problémy súvisiace s nedostatkom fytominerálov sú mnohé a rôznorodé. Bunky väčšiny ľudí trpia ich nedostatkom, ak sú telu dodané v dostatočnej miere, okamžite sa púšťajú do opravy tela. Zlepšujú prietok krvi, čistia telo od toxínov a usadenín, živiny sa môžu dostať do našich buniek opäť a bez prekážok. Posilňujú imunitný systém a držia v šachu voľné radikály. Všade v tele zapínajú látkovú výmenu, prebúdzajú k životu enzýmy. Telo sa začína regenerovať, človek cíti viac energie a vitality. Bolesti a problémy sa lepšia alebo úplne vymiznú.

Rastlinné mikrominerály neobsahujú žiadne syntetické lieky. Samoliečivým silám tela ponúkajú nevyhnutné látky v prírodnej, rastlinnej forme v kombinácii, ktorá slúžila milióny rokov ako potrava, ktorá dnes stále viac mizne z našich jedál. Fytominerály pôsobia z hlbokej úrovne a opravujú najskôr tie najnaliehavejšie oblasti. Chronické problémy vyžadujú trpezlivosť, nemožno očakávať zázrak na počkanie. Živiny si neprekážajú s inými látkami či terapiami, dokonca ich podporujú. Kto si chce udržať zdravie a sviežosť do vysokého veku, bez fytominerálov to len ťažko dosiahne.

Kedy siahnuť po fytomineráloch

Zdravý človek si ich môže smelo dopriať ako prevenciu v malých dávkach. Ak prežíva vypäté obdobie plné stresu, telo sa značne vyčerpáva a minerály sa rýchlo spotrebúvajú v tele. Vtedy ich treba užívať minimálne mesiac, kým stres neprehrmí.

Problémy s pečeňou – tento mnohostranný orgán je filtračnou stanicou tela. Čistí krv od škodlivín. Najskôr pečeň oddelí telu užitočné látky, čo môže byť zhodnotené je enzymaticky premenené, uskladnené a nepotrebné je vylúčené z tela von. Pečeň je najväčším skladiskom živín, pri prebytku glukózy, vitamínov A, D, E, K, B sú uložené a v prípade potreby vylučované do krvi pre prácu buniek. Pečeň vyrába i rôzne krvné proteíny nápomocné imunitnému systému i pri liečbe rán, bráni úniku krvnej plazmy do tkanív.

Poškodenie pečene – môže mať závažné následky pre zdravie a ťažké problémy často vedú k smrti. Našťastie má pečeň veľké regeneračné schopnosti, je však nutný neustály prísun minerálov, ktoré podporujú obnovu zničených buniek pečene. Dokonca aj závažné formy chorôb pečene dokážu fytominerály uzdraviť za 7 mesiacov.

Kožné problémy – Popri znečistení a nedostatku živín sa musí naša pokožka vysporiadať aj s voľnými radikálmi. Najviac vrások sa nachádza kde je koža nechránená a vystavovaná radikálnotvornému žiareniu (tvár, krk, chrbty rúk). Pokožka rýchlejšie starne a nefiltrované slnečné lúče spolu s chemickými opaľovacími krémami sú stále častejším dôvodom vzniku rakoviny kože. Celá paleta minerálov sa podieľa na prečisťovaní kože. Ak pokožka vypadá staro, určite chýba kremík, zinok, síra, meď, selén, vitamín C a E. Stále viac ľudí trpí poruchou zvanou vitiligo, ktorá je vyvolaná nedostatočnou obranou pokožky proti poškodeniu oxidáciou. Liečivá sila fytominerálov je nápomocná i pri veľmi závažných problémoch kože ako lupienka, ktorú dokážu fytominerály výrazne zlepšiť už v priebehu mesiaca.

Chronická únava a strata energie – nárast energie a motivácie je prvým znamením, že sa v tele deje čosi dobré. Účinky fytominerálov sú porovnávané s pôsobením kávy a čierneho čaju s tým rozdielom, že vydržia zreteľne dlhšie i pri zníženej konzumácii kávy. Životná sila je vyrábaná v spaľovacích komorách buniek. Meď a mangán pôsobia priamo pri získavaní energie. Aby mohol oheň v bunkách správne horieť, je nevyhnutný horčík a zinok. Chróm reguluje krvný cukor, pri jeho nízkych hodnotách sme unavení i napriek dostatočnému spánku. Ak chýba železo, zinok, selén a nikel, tiež nás zmáha únava. Fytominerály pôsobia ako životné iskry, ktoré svojou energiou zásobujú bunky novou elektrickou energiou. Medicína došla k záveru, že syndróm chronickej únavy môže byť vyvolávaný istým vírusom. Dobre fungujúci imunitný systém vďaka fytominerálom je jedinou schodnou cestou na udržanie symptómu v šachu a k prebudeniu životných síl.

Neplodnosť, libido, potencia – pre všetkých s týmto trápením sú fytominerály obrovskou nádejou. Poznáme celú paletu plodnosť zvyšujúcich minerálov, na prvom mieste je však zinok, ktorého sú plné vaječníky i prostata u zdravých ľudí samozrejme. Pri nedostatku zinku sa zreteľne znižuje počet i pohyblivosť spermií. Kým naši predkovia konzumovali v strave ešte 40 mg zinku, dnes dostávame z nej 4-8 mg tohto prvku a vegetariáni sú na tom ešte horšie. Rozmnožovanie podporujú i meď, bróm, bór, jód, mangán. Selén sa stará o ochranu vaječníkov a zárodočných žliaz. Pustošivá kombinácia nedostatku fytominerálov a chemickej záťaže drasticky znižuje počet a kvalitu spermií. Všetky minerály zvyšujúce plodnosť zvyšujú zároveň aj chuť na sex. Ak chýba zinok a bór, človek stráca sex-appeal, ženy ženskosť a muži svoju mužskosť. Muži s chronickým nedostatkom zinku trpia impotenciou.

Choroby srdca a krvného obehu – srdcový infarkt a mŕtvica sa radia na popredné miesto príčin smrti. Našťastie tento okruh chorôb mimoriadne dobre reaguje na rastlinné mikrominerály. Dokonca tieto problémy i v kombinácii s cukrovkou pri užívaní minerálov a multivitamínov s vhodnými prípravkami ajurvédy po pol roku výrazne miznú. Základnou príčinou arteriosklerózy sú usadeniny v cievach a tie sa stále viac zužujú. Arterióza sa často spája s vysokým cholesterolom, ktorý je využívaný na mnohé funkcie ako výroba hormónov, je súčasťou žlčníka a bunkových membrán. Telu slúži ako mazadlo, pri arterioskleróze má tento tuk sklony k usádzaniu sa na stenách ciev. Veľkú časť cholesterolu tvorí pečeň, dôvod vysokého cholesterolu je však inde – bunky ho nedokážu dostatočne vstrebať. Cholesterol LDL je nevinný ak zostáva čerstvý. Ak je napadnutý voľnými radikálmi, žltne a kazí sa. Bunky ho nerozpoznávajú a odmietnutý cholesterol sa hromadí v krvi. Cholesterol využívajú bunky k oprave prasklín ciev. Ak sa tam dostane zoxidovaný cholesterol, prístup ma zabránený. Nemôže plniť svoj úkol a usadí sa medzi poškodenými bunkami. Škodlivý cholesterol upratujú bunky imunitného systému. Hromadia sa a plnia sa žltým cholesterolom, usádzajú sa na stenách ciev a tie sa čoraz viac zužujú, pridruží sa porucha prekrvenia. Nebezpečné je, ak cievu upchá trombus, ten vzniká zo zlepených trombocytov a fibrínu. Rozpúšťadlo zrazenín však napádajú voľné radikály. Zlepovaniu krvných doštičiek podporuje kyselinotvorná strava s množstvom bielkovín, uhľohydrátov, cukrov a fajčenie.  Ak sa zrazenina usadí vo vencovitej tepne, môže viesť k infarktu ak uzavrie mozgovú cievu, dôsledkom je záchvat mŕtvice. Blokáda vedie k zlému prekrveniu a nízkemu prísunu kyslíka do postihnutej oblasti a bunky sú neodvratne poškodené.

Rastlinné minerály pomáhajú aj tu, najskôr pri spracovaní stresu a pôsobia uvoľňujúco na krvný obeh. Tým je vypnutý faktor vysokého tlaku. Postupne sa likviduje aj hrudkovanie v krvi, zlepšujú sa jej prietokové vlastnosti. Často dochádza i k zlepšeniu pamäte a miznú bolesti. Mikrominerály si poradia i s búšením srdca, poruchami srdcového rytmu. Najdôležitejšie minerály pre srdce a krvný obeh je vápnik, horčík, zinok, meď, selén, železo, chróm, draslík a germánium. Potrebné je ich doplniť vitamínom C, E a karotenoidmi a samozrejme pitím dostatočného množstva štrukturovanej vody a čerstvej grepovej šťavy. Za 14 dní sa v takomto prípade zlepší elasticita ciev o 6% a hodnota škodlivého cholesterolu sa zníži o 35%. Vyhýbať sa treba žltým denaturovaným tukom (margaríny, husté dressingy). Zdravý úsudok však káže chodiť na pravidelné lekárske kontroly i v tomto prípade.

O ďalších zdravotných problémoch, ktoré možno liečiť rastlinnými minerálmi sa dozviete v ďalších článkoch. Nakoľko sa pravé fytominerály nedovážajú na SK, môžete sa pokojne obrátiť na mňa, vašu objednávku vybavím do 15 dní.

 

 

Pridaj komentár