Poznáte Bišofit?

Bišofit je minerál zdravia zo starovekého mora a zároveň je minerálom nášho zdravia. Bišofit je minerál, ktorý vznikol kryštalizáciou vyzrážaných morských výparov z obdobia pred takmer 200 miliónmi rokov. Čistý minerál sa ťaží z hĺbky až 1 – 4 km. Vďaka svojmu zloženiu v roku 1985 boli oficiálne uznané jeho liečivé vlastnosti

Pred miliardou rokov v praoceáne začal vznikať pozemský život. Približne pred 200 miliónmi rokov, vplyvom geologických procesov vody praoceánu skryštalizovali a zmizli v hlbinách zeme. Vody oceánov a morí sa líšili od tých dnešných, keďže neboli chlorido – sodíkové ale chlorido – horčíkové. V genetickej pamäti človeka zostalo minerálne zloženie praoceánu matricou energie a to je súčasne genetickým kľúčom k jeho zdraviu.

Výskumy posledných rokov ukazujú, že deficit horčíka sa prejavuje nielen neurologickými a kardiologickými symptómami (depresie, nervozita, nespavosť, tachiarytmia, hypertenzia), ale aj poruchami v imunitnom systéme, onkopatologickými príznakmi, poruchami látkovej výmeny  a tzv. syndrómom chronickej únavy. Prispieva k zápalovým procesom, displáziii kĺbov, narušeniu vstrebávaniu vápnika a jeho vymývaniu z kostného tkaniva. Glukokortikoidy a zápalové ochorenia žalúdočno-tráviaceho systému komplikujú vstrebávanie horčíka, prijímaného cez tráviaci trakt, prehlbujúc jeho deficit  v organizme.

Poltavský Bishofit je geologickým vrstovníkom Mŕtveho mora, ale na rozdiel od neho má komplexnejšie minerálne zloženie, vyšší obsah horčíka a preto aj väčšie ozdravovacie a liečebno-profylaktické možnosti. Obsahuje viac ako 10% ionizovaného horčíka a ďalšie mikroelementy ako jód, bróm, železo, zinok, mangán, kremík, striebro a veľa iných. Unikátna je jeho rýchla cezkožná schopnosť (cez mazové a potné žľazy) dostať sa na problémové miesta. Tým je súčasne dosiahnutá jeho vysoká účinnosť.

Podľa výskumu vedcov Bišofit zlepšuje náladu, normalizuje spánok, odstraňuje napätie a podráždenie, redukuje bolesť svalov, rozsah pohybu v chrbtici a v kĺboch, normalizuje krvný tlak, zlepšuje koronárny prietok krvi v cievach zásobujúcich srdce, výborne lieči natiahnuté svaly a šľachy, vhodný pri úrazoch a poúrazových stavoch, má antireumatické, protikŕčové, protizápalové účinky.

Spôsob použitia

V nádobe zohrejte 50 g soli bišofitu s 1 dl vody na 38 až 40 stupňov. Naneste na postihnutú časť tela (kĺby, bedrová oblasť) a jemne vtierajte v bolestivej oblasti po dobu 3 minút. Ošetrovanú pokožku prekryte obväzom namočeným do základného roztoku naň položte igelit a nakoniec priložte zatepľovaciu vrstvu. Opakujte po dobu 12-15 dní. Opakovať kúru môžete znovu o 2-3 mesiace. Ak budete mať pocit pálenia kože, odstráňte zábal a pokožku opláchnite letnou vodou. Na kúpeľ naplňte vaňu príjemne teplou vodou a pridajte 200 až 250 g bišofitu. Doba kúpeľa sa odporúča na15 až 20 minút.

Jednoduchšie použitie je formou gélu z bišofitu, jednoducho ním potriete bolestivé miesta viac krát denne.

Pridaj komentár