Pleťový krém s najúčinnejším kolagénom

Verím, že ste v súvislosti s kolagénom neprepadli ponuke samozvaných „celebrít“ pravidelne podstupujúcich plastické operácie. Reklamou si ich zrejme financujú.

Kolagén je vo vode rozpustná bielkovina tvoriaca základ spojivových tkanív, tvorí 70% kože. 90% roztok morského kolagénu nahradí nedostatok kolagénu v pokožke, ktorý s pribúdajúcim vekom stúpa, preto je ideálnym riešením pre starnúcu vyčerpanú pleť, ktorá je denne vystavovaná škodlivým vonkajším faktorom

Kolagén je základným prvkom bunkovej architektúry, pomáha udržovať štruktúru, pevnosť a odolnosť kože. Tento proteín sa nachádza v živočíšnej podobe (kosti, koža). V kozmetike sa okrem hovädzieho a prasacieho kolagénu využíva i rybí kolagén, má najlepšiu vstrebateľnosť. Kolagén rýchlo redukuje kožné nerovnosti a tak ako kyselina hyalurónová vie viazať veľké množstvo vody, preto sú kolagén a kyselina hyalurónová v anti-age kozmetike jedny z najžiadanejších látok chrániacich pleť proti prejavom starnutia.

Prečo morský kolagén

Mimoriadne sľubnou alternatívou je hydrolyzovaný rybí kolagén. Preukázal dobrú schopnosť zadržiavať vodu, je vhodný ako zvlhčovač. S bravčovým či hovädzím kolagénom sa spája riziko prenosu zoonotických chorôb, preto je morský kolagén určite lepšou voľbou.

Kolagén z morských rýb sa vo veľkej miere používa pri vývoji kozmeceutických produktov vďaka svojej vynikajúcej bioaktivite smerujúcej k oprave a regenerácii pokožky. Kolagén z morských rýb má vyššiu absorpčnú kapacitu než zvierací. Okrem toho má lepšiu mechanickú pevnosť. Výsledok testov naznačil, že formulácie séra vykazujú počas krátkej doby lepší zvlhčovací účinok. Krémové formulácie sa neskôr stali aktívnejšími, najmä po opakovaných aplikáciách. Bol pozorovaný trvalý spevňujúci účinok počas používania pri revitalizačných kúrach pokožky trpiacich starnutím, po opaľovaní, pri poškodeniach pokožky, na jazvy alebo pri hyperpigmentácii, neinvazívnom liftingu. Celkovo zlepšuje vstrebávanie krémov a podporuje tvorbu vlastného kolagénu. Vhodná je kombinácia s kyselinou hyalurónovou.

Morský kolagén pôsobí v hlbších vrstvách kože, tu stimuluje obnovu buniek a udržuje pokožku pevnú a pružnú. Redukuje vrásky a na pokožke vytvára ochranný film, chráni tak pleť proti vonkajším vplyvom. Viaže množstvo vody, tým udržuje pleť dlhodobo hydratovanú. Rozjasňuje pleť, zjednocuje jej farbu. Pôsobí proti pigmentovým škvrnám.

Čo všetko mám v kréme

Okrem morského kolagénu sú v kréme aj iné fantastické ingrediencie – slamienková voda, opunciový olej, olej z granátového jabĺčka, olej palo santo, slimačí mucín, malachitový extrakt, kigelia, hyalurón z tremelky, calcium, asthaxantín, vitamíny E a A, stoechiol atď.

Milé dámy, pozrite sa na zloženie svojho krému, určite začne destilovanou (mŕtvou) vodou a potom nasleduje množstvo chémie.