Pleťová maska mladosti

Tajomstvom koncentrovanej pleťovej masky, ktorá navracia mladosť je jej unikátne zloženie

Spirulinu možno právom považovať za nutrične najkomplexnejší výživový doplnok. Obsahuje veľké množstvá rôznych dôležitých živín, vrátane bielkovín, komplexných uhľohydrátov, železa a vitamínov A, K a B komplexu. Má vysoký obsah karotenoidov ako betakarotén a žlté xantofyly, ktoré majú antioxidačné vlastnosti. Je bohatá na chlorofyl, mastné a nukleové kyseliny a lipidy. Preto má spirulina nespočetné množstvo možností využitia a je dobrým doplnkom na udržiavanie dobrého zdravia a prevencie chorôb.

Pokiaľ funguje vnútorne ako kvalitný prírodný čistič tela, odstraňuje ortuť a iné smrteľné toxíny bežne sa nachádzajúce v tele, je výbornou voľbou použiť ju ako základ v pleťovej maske. Prírodný betakarotén v spiruline obsahuje kľúčový 9-cis izomér, ktorý sa v syntetickom betakaroténe nenachádza. Prírodné karotenoidy v riasach a v zelenine majú najmohutnejšiu antioxidačnú a protirakovinovú silu. Spirulina je ideálna potravina proti starnutiu. Je v nej koncentrovaná výživová hodnota, je plná antioxidantov. Betakarotén je dobrý pre zdravé oči a zdravý zrak. Železo je potrebné na vybudovanie silného systému, a Spirulina je naň bohatá a  železo, magnézium a stopové prvky a vstrebáva ľahko.

V roku 1994 bol udelený Ruský patent na účinky spiruliny ako medicínskeho prostriedku na zníženie alergických reakcií pri ochoreniach spôsobených radiáciou. 270 detí z Černobyľu jej užívali 5 gramov denne počas 45 dní. Hodnoty rádionuklidov sa u nich znížili o 50%, alergická citlivosť sa normalizovala. V súčasnosti sme vystavovaní náporu toxických chemikálií v našom ovzduší, vo vode, v potravinách a liekoch. Naše telá musia neustále tieto naakumulované toxíny eliminovať. Spirulina má úplne jedinečnú kombináciu fytoživín, vrátane chlorofylu, fykocyanínu a polysacharidov, ktoré môžu pri očiste našich tiel pomôcť.

Ak detoxikujeme telo zvnútra, rozhodne by sme ho nemali zaťažovať chemikáliami z komerčnej kozmetiky. Kožou, ako najväčším orgánom všetko preniká do vnútra organizmu. Čo lieči telo zvnútra, prospieva mu aj zvonku.

Ďalšia významná zložka pleťovej omladzujúcej a koncentrovanej masky je včelia materská kašička. Jej zloženie je výlučne prírodné a obsahuje zložky, ktoré sa v prírode vyskytujú len zriedkavo. Tieto zložky dokáže náš organizmus využiť bez tvorby toxínov a všetky jej zložky majú priaznivý účinok. Včelia materská kašička má množstvo benefitov, má protizápalový a antibakteriálny účinok, dokonale čistí póry pokožky, odďaľuje starnutie, pomáha pri liečbe Alzheimerovej choroby, astmy a chorôb dýchacej sústavy, má pozitívny vplyv na liečbu zažívacej sústavy, srdcovo cievnych ochorení, reguluje krvný tlak , znižuje bolesti kĺbov, má detoxikačné účinky

Kvetová voda neroli výborne dopĺňa spirulinu s materskou kašičkou. Jej prednosťou je, že oživuje, rozjasňuje a zjednocuje unavenú pleť bez života. Podráždenú pleť upokojí a zmierni začervenanie. Posilňuje bunečnú stenu a tým zlepšuje pevnosť pleti. Vynikajúca je na citlivú pokožku, aj pri kuperóze, sťahuje póry a je vhodná i na mastnú a aknóznu pleť. Okrem toho je skvelá proti depresii, úzkosti, výkyvom nálad, proti strachu a šoku. Využijete ju aj pri tréme a strachu zo skúšok. Pomáha pri búšení srdca a pri poruchách sústredenia. Pôsobí proti nespavosti, pôsobí priaznivo pri detskej hystérii – po kúpeli s ňou sa bábätko ihneď upokojí. Kúpeľ u dospelých uvoľní stres, úzkosť, napätie a dokonca pomôže pri bolestiach hlavy. Navyše vaša pokožka ostane hebká a žiarivá.

Spirulina dáva pleťovej maske zelenú farbu, ktorá nemusí byť každému sympatická. Zelená však lieči vašu pleť, urobí ju dokonalou a následné precízne umytie pleti vodou tiež určite prospeje. V pleťovej maske je aj olejová zložka – polynézsky vonný olej. Tento prírodný a všestranný skrášľujúci prostriedok používajú Polynézanky už po stáročia a na základe svojich vynikajúcich účinkov sa stal súčasťou domorodej kultúry.

Mojou zásadou je dávať na pleť len kvalitné ingrediencie. Také, ktoré telu prospievajú aj zvnútra, ho určite rozžiaria aj zvonka.

dav

dav

Pridaj komentár