Pleť ako zrkadlo duše i zdravia

Svoje fantastické pleťové krémy používam od začiatku roka. Až moja známa si všimla, že napríklad vôbec nepotrebujem vreckovku. Predtým som sa nevedela bez nej pohnúť, ustavične som smrkala, hoci alergiu ani sennú nádchu som nemala žiadnu 

Dnes viem, že moje telo sa samo snažilo detoxikovať prínosné a čelové dutiny zamorené chemickými koktailami, ktoré kozmetický priemysel hojne používa. Človek si ani neuvedomuje, ako ním škodlivé ingrediencie prenikajú a krv ich roznáša do všetkých orgánov tela.

Naša pokožka nie je len zrkadlom duše, symbolizuje aj spojenie vnútorného a vonkajšieho sveta. Tenká koža ukazuje naše emócie a reakcie na rôzne situácie omnoho zreteľnejšie, než je nám milé. V napätých situáciách očervenieme, pukáme hnevom (kuperóza), ideme akoby vyletieť z kože (neurodermatitída) alebo sa cítime dobre vo svojej koži. Obrazné spojenia ukazujú, ako úzko je emočná pohoda s našou pokožkou spojená. Koža je hranicou a bránou zároveň. Niekedy sa cítime vydaní napospas, reagujeme alergicky na vplyvy prostredia a stres spôsobuje červené škvrny alebo nervózne svrbenie.

Ak žijeme v súlade so sebou samým i našim okolím, mnohé reakcie, dokonca i vrásky zmiznú samy o sebe. Pleť bude rovnomerná a krásne žiarivá zvnútra. Naša pleť žiari zvnútra von, ukazuje ako sa cítime alebo ako seba vnímame. Súčasne sa samozrejme môže ťažký kožný problém prejaviť i na našej mysli. To jasne vysvetľuje, prečo je zdravie pokožky tak dôležité.

Druhy pleti a starostlivosť

U všetkých nemocí kože i u alergických reakcií je často dôležitá liečba čriev. Súvislosť medzi krásnou, žiarivou pleťou a zdravými črevami je zrejmá. Črevá slúžia aj na trávenie zážitkov a cez kožu sa vždy ukazuje kúsok nášho osobného, životného príbehu a našej bytosti.

Okrem toho je možné pravidelne pomocou liečivých bylín, masiel, olejov, kvetinových vôd a esenciálnych olejov zbavovať záťaže pečeň a obličky, teda detoxikačné orgány tela. Pre trvale krásnu pleť je tiež dôležité vypátrať a odstrániť ložiská hnisu v tele. Môžeme ich nájsť napríklad v skazených zuboch, pod zubnými korunkami alebo v chronicky zhnisaných vedľajších dutinách či mandliach.

Čudujem sa všetkým ženám, ktoré sa nevedome zamorujú v presvedčení, že sa o seba starajú. Bohužiaľ chémia v bežných krémoch je tak silná a návyková, že sa dostávajú doslova do bludného kruhu a nielen pleť, ale aj ich zdravie sa zhoršuje.

Milé dámy, máte jedinečnú možnosť začať sa o svoju pokožku naozaj starať a poskytnúť jej skutočne čisté a zdravé ingrediencie. Stačí uviesť typ pleti a dátum narodenia. Cez dátum zistím, aké ďalšie ingrediencie vaša pokožka naozaj potrebuje. Sviatky sa neúprosne blížia, doprajte sami sebe originálny darček v podobe luxusného prírodného krému.

 

Pridaj komentár