Obnovujúci, živý krém

Čučoriedkový olej zakomponovaný v bio kréme obsahuje vysoké množstvo tokoferolov, karotenoidov a prírodných antioxidantov. Je lisovaný zo semien Vaccinium myrtillus, druh európskych čučoriedok 

Čučoriedky vďaka svojim antioxidačným účinkom obnovujú kožné bunky a zároveň posilňujú a chránia pokožku pred znečistením z vonkajšieho prostredia. Vysoký obsah Omega-3 pokožku rozžiari a omladí. Prirodzene sa vyskytujúce vitamíny sú mimoriadne prospešné pre problematickú, poškodenú, citlivú a zrelú pokožku. Čučoriedkový olej je ľahký, menej mastný a rýchlo sa vstrebáva do pokožky.

Ďalšie výnimočné ingrediencie

Vodná fáza krému obsahuje hydrolát zo slamienky, pridala som aj bio granátový CO2 extrakt. Tento extrakt vykazuje niekoľko násobne vyšší obsah pleti prospešných látok než granátový olej lisovaný za studena. Extrakt je bohatý na kyselinu punicovú, ktorá je známa svojimi silné upokojujúcimi vlastnosti. Je to ideálna ingrediencia pre zrelú a citlivú pokožku. Hĺbkovú hydratáciu pokožky podporuje sodná soľ kyseliny L-pyrrolidon karboxylové, tá zabezpečuje a obnovuje optimálnu úroveň hydratácie pokožky, je certifikovaná.

V kréme nechýba ani osvedčený Liftonín xpert (aktivuje produkciu vysoko kvalitného kolagénu, pôsobí ako plnivo kolagénu, znižuje hĺbku strií, ideálna starostlivosť po tetovaní – rýchlejšie hojenie). Liftonin-xpert je revolučná aktívna látka z rastliny Mačací chvostík (africký sukulent), ktorý je omnoho účinnejší, než aloe. Z rastliny je extrahovaná šťava, tá má preukázateľné omladzujúce účinky na pleť. I v malej koncentrácii sa vo fibroplastoch aktivuje produkcia vysoko kvalitného kolagénu a navyše pôsobí aj ako výplň už stenčených vláken. Kolagénové vlákna v priebehu života tratia nielen na pevnosti, ale celkovo sa znižuje ich produkcia v pokožke. Pleť je menej pružná, tvoria sa vrásky a pokožka viditeľne vädne. Preukázateľné účinky nastávajú už po 1,5 mesiaci, po 3 mesiacoch je stav pokožky zlepšený až o 138%, o 53 % sa znižuje viditeľnosť strií.

Hroznové polyfenoly v tomto kréme majú preukázateľné antioxidačné vlastnosti, sú schopné zabrániť predčasnému starnutiu pleti a dokážu dokonca vyhladzovať jemné vrásky. Polyfenoly veľmi dobre pôsobia ako prevencia, redukujú výskyt vrások a spomaľujú proces starnutia zrelej pokožky. Bojujú proti voľným radikálom, chránia  mitochondriálnu DNA proti agresívnym faktorom zodpovedným za mutáciu, chránia epidermálne kmeňové bunky, stimulujú syntézu kolagénu, chránia elastické, kolagénové a sieťové kyseliny kyseliny hyalurónovej proti degradácii a pôsobia proti vráskam

Do krému som zakomponovala komplexné vitamíny, jantárový extrakt a ďalšie osvedčené ingrediencie. Cena tohto krému nemôže byť porovnávaná s cenou krému v obchode, kde je v kréme destilovaná voda s chemickým kokteilom. Dnes sa denne stretávam so záplavou ponuky krémov. Vedzte, že ak má krém záruku dlhšiu ako 4 mesiace, všetky bio ingrediencie v ňom sú logicky znehodnotené. Moje výrobky vydržia cca 4 mesiace, nemusia byť uskladnené v chladničke, no miniete ich oveľa skôr. Budete na vlastné oči vidieť, ako krém pokožka vstrebáva a nevie sa ho nabažiť.

Nezabúdajte, že všetko, čo na pokožku natriete, musí spracovať vaša pečeň. Ak vám je zdravá strava cudzia, natierate sa chemickým kokteilom, užívate viac druhov liekov, nevážite si svoju pečeň a vlastne ani sami seba.

Pridaj komentár