Novoročné rituály

Ak chcete v nasledujúcom roku vytvoriť trvalú zmenu, možno potrebujete poznať nástroj silnejší než vôľa. Ak chcete zanechať zlý zvyk, mať sa lepšie, zarobiť viac peňazí či stretnúť skutočnú lásku, posilnite zámer niektorým rituálom 

Rituály sú duchovnou technikou súčasnosti, preverené minulosťou. Posunú vaše vedomie tak, aby ste získali do života potrebné. Optimálne je, ak ich vykonáte sami a nespoliehate sa na pochybnú energiu cudzích ľudí. Rituál je sériou štruktúrovaných, symbolických úkonov, ktoré dávajú nástroje na presun vášho myslenia, prelomenie bariér a otvorenie rozšírenej vízie pre váš život. Sú rečou duše, aby obišli logickú myseľ a komunikovali s vami na hlbšej úrovni.

Pokiaľ ide o uskutočňovanie nových predsavzatí, prvých 12 dní roka je zvlášť silných, pretože na duchovnej úrovni symbolizujú 12 mesiacov roka.

Uvoľňujúci rituál

Pred novým rokom je ideálne očistiť, obnoviť a prepracovať všetko stagnačné a vniesť do života nové vzory. Takmer každá duchovná tradícia začína nový rok s rituálmi, ktoré umožňujú uvoľňovať priestor pre nové.

Ako zanechať za sebou staré? Môžete vyčistiť šatník a darovať oblečenie, ktoré už nenosíte na charitu. Vyhoďte staré časopisy a všetko nepotrebné. Toto čistenie je symbolom zbavenia sa starých blokád a negatívnych energií, ktoré mohli byť za posledné obdobie prenesené na vás i príbytok. Uvoľníte tak priestor pre nové veci a skúsenosti, dovolíte im vstúpiť do svojho života. Ešte viac cieleným rituálom je urobiť si inventúru minulého roka. Napíšte na papier všetko, čo vám neprospieva, čo si nechcete priniesť do nového roka. Potom papier roztrhajte, zničte, spáľte. Rituály hovoria s vaším podvedomím. Uvoľňujúci rituál dáva posolstvo, že istá etapa vášho života skončila.

Čistenie posilníte, ak po ňom zapálite vhodné kadidlo, necháte ho dostatočne pôsobiť a potom rýchlo vyvetráte. Takto sa zbavíte aj zvyškových starých energií.

Sviečky tiež môžu vyvážene zharmonizovať priestor kedykoľvek ich zapálite. Preto aj horiaca sviečka môže byť v poslednom dni starého roka a pri vítaní toho nového symbolom prosperity a hojnosti. Vyberte si vhodnú farbu sviečky podľa svojho zámeru. Dôležité je, aby sviečka bola celofarebná, nielen zafarbená na povrchu. Zelenú farbu sviečky zvoľte pre zdravie a prosperitu, ružovú pre novú lásku a romantiku, červenú pre vášeň a posilnenie lásky, fialovú pre zmenu starej  negatívnej energie na pozitívnu, modrú pre harmóniu, dosiahnutie cieľov, úspech a emocionálnu inteligenciu, bielu pre mier,  pokoj a duchovné liečenie, zlatú na finančnú hojnosť, žltú pre radosť a šťastie.

Rituál prosperity

Ak chcete zveľadiť svoj bankový účet, alebo rozmnožiť to, čo považujete za zdroj bohatstva, vyskúšajte rituál prosperity.

Keď sa prvýkrát vrátite domov v novom roku, postavte misku mincí vedľa vstupných dverí vášho príbytku. Požehnajte im za všetko, čo chcete v novom roku – za hojnosť, za zdravie, za úspech atď. Potom misku zoberte do príbytku a znovu ich požehnajte. Nechajte ich tam 48 hodín a potom ich dajte všetky preč, symbolickým gestom vašej dôvery, že dostanete všetko potrebné, a že máte dosť na to, aby ste mince darovali.

Je to zábavný, potvrdzujúci rituál.  Keď ste v stave vďačnosti a šťastia, veci sa realizujú rýchlejšie.

Na Silvestra noste na sebe zlato ako symbol finančnej prosperity. Zlato ako kov má veľmi vysokú vibráciu a ho máte na sebe, hovoríte vesmíru : „daj mi to!“ Ak nemáte žiadne zlato, mali by ste mať pri sebe niekoľko účtov, dať si niečo do topánky a doslova začať nový rok s ​​každým krokom plným prosperity. Čím vyššia je hodnota účtov, tým lepšie.

Rituály na lásku

Túžite nájsť lásku? Robte to, čo robia niektoré národy: Na Nový rok si oblečte nové červené spodné prádlo – dámy nohavičky a páni boxerky. Najlepšie však je, ak vám červené prádlo ktosi daroval. Noste ružové prádlo pre romantiku a vernosť, pretože to nie je vždy len o vášni, alebo sa pokúsite nájsť farebný mix červenej a ružovej, ak chcete lásku, romantiku i vernosť. Ak chcete prilákať nového partnera: Vyberte si za prvú osobu, ktorú objímete na Nový rok človeka opačného pohlavia a pristúpte k nemu pravou nohou.

Môže to vyzerať ako hlúpa povera, ale rituály, ktoré majú začiatok i koniec a takmer vždy zahŕňajú fyzickú akciu, posielajú do mozgu správu, ktorú mozog číta ako skutočnú.

Posilnenie nových vzorov, ktoré sa pokúšate vytvoriť, je tiež súčasťou procesu. Trvá 30 – 40, aby sa mozog preprogramoval. Takže každodenné malé cielené akcie, ako je požehnanie vašich peňazí či recitácia mantry pomáha presunúť váš život na novú úroveň. Váš zámer na začiatku roka určuje tón toho, čo potom nasleduje. Keď máte jasný zámer, rituál ho robí oveľa silnejším.

Cestovný rituál

Ak chcete, aby sa váš nový rok naplnil cestovaním a zážitkami s tým spojenými, pripravte si batožinu. Potom ako po polnoci skončíte so všetkými objímaniami, uchopte batožinu a prejdite okolo vášho domu či bytovky. Nazvite to zákonom príťažlivosti alebo úplného odhodlania. Bonusom je, ak máte starú letenku so svojim menom. Pokojne na ňu napíšte cieľovú krajinu či kontinent, kam by ste v novom roku chceli ísť a vložte ju do batožiny. Budete prekvapení, kam sa v priebehu roka dostanete. Dôležité však je vykročiť pravou nohou. Je to príkaz začať rok plný šťastia.

Nech je váš Nový rok bohatý

Pridaj komentár