Netradičné veštenie

Mnohí z Vás, milí čitatelia, ste zaručene prišli do styku s nejakým spôsobom veštenia, či vykladania osudu. Možno to bol klasický tarot, či jeho varianty – tarot zdravia, tarot partnerských vzťahov, cigánske karty, karty madam Lenormand, holistické liečebné karty.

Nemožno nespomenúť astrológiu, numerológiu, veštenie z kávy, čajových lístkov, odpovede cez kyvadlo, sny, atd. Pokračovať by som mohla siahodlhým zoznamom.

Človek sa odpradávna snažil poznať, čo ho v živote postretne, či bude zdravý, alebo ako sa vyvinie situácia, v ktorej sa chtiac, či už nechtiac ocitol. Odpovede vám vie dať aj Veštenie z drahých kameňov, takzvané Orákulum, ktoré sa radí medzi jednu z najstarších vešteckých metód. Dobre sa osvedčili ruženínové kamienky, jemné a príjemné na dotyk, cez ktoré tiež môžeme komunikovať s vyššou múdrosťou vesmíru a následne dostávame presné odpovede, potrebné k správnym rozhodnutiam v danej chvíli. Tieto kamene sa dajú bezpečne očistiť pod teplou vodou a následne ich môžeme energeticky posilniť na slniečku. Potom vedia odkloniť negatívne, rušivé vplyvy.

Ak nám to financie nedovoľujú, pokojne môžeme namiesto ruženínu použit drobné kamienky s obsahom kremeňa, ktoré si nazbierame na zdravotnej prechádzke v prírode. Nič nám však nebráni nahradiť ruženín morskými mušľami, ktoré budú pre nás nielen spomienkou na dovolenku, budú aj našimi užitočnými pomocníkmi. V prípadoch náhrad by sme nemali zabudnúť na očistu orákula. Počet potrebných kamienkov, či mušlí je vždy 108.

Základný systém veštenia ostáva zachovaný tak, ako je to u ostatných spôsobov veštenia. Orákulu by sme mali klásť len vážne mienené a pre nás dôležité otázky, tu nemá miesto žiadne testovanie, či skúšanie (napr. Či vonku prší?….., na to postačí pohľad von oknom). K orákulu by sme vždy mali pristupovať s úctou a v absolútnej rovnováhe. A čo je úplne samozrejmé, nemali by sme zabúdať na čarovné slovíčka „Prosím“ a „Ďakujem“.

Ako orákulum funguje?

Smelo môžeme povedať, že jeho základom je astrológia, teda vplyv planét ako symbolov odrážajúcich náš stav vedomia v okamihu zrodenia a ich pôsobenie na nás v priebehu života.

Kamienky rozložíme na čistej, rovnej ploche, pohladíme ich pravou rukou a súčasne im položíme otázku, na ktorú potrebujeme odpoveď. Úplne sa odovzdáme svojim pocitom a kamienky rozdelíme na tri kôpky vo vodorovnom slede. Potom kamienky prvej kôpky odpočítavame po 8 dovtedy, kým sa nedopracujeme k jednoduchému číslu, ktoré môže byť od jedna do osem, vyššie nie. Číslo si zapíšeme, alebo zapamätáme. S ďalšími dvoma kôpkami urobíme ten istý odpočet. Čísla, ku ktorým sme sa dopracovali sú magickými číslami pre našu odpoveď. Tu však musíme poznať nasledovné priradenie planét podľa čísel:

Slnko – symbol úspechu, uznania, a priaznivých vplyvov

Mars – nedorozumenie, spory, nebezpečenstvo, strata, choroba

Jupiter – úspech, zisk, rast

Merkúr – námaha, strata, nesúlad

Venuša – láska, šťastie, zisky, blahobyt, romantika

Saturn – negatívne udalosti, námaha, stagnácia, skúšky

Mesiac – šťastie v rodine, úspech, kľud, city

Rahu – neúspech, problémy, nedorozumenie, zlo, choroba, temné sily

Ešte dôležitá technická poznámka pred záverom – tri rozložené kôpky predstavujú zľava minulosť, alebo čo predchádzalo situácii na ktorú sa pýtame, stredná kôpka vypovedá o súčasnosti a pravá o budúcnosti, ako sa udalosti vyvinú a práve to nám stačí na správne rozhodnutie.

Pridaj komentár