Nemoci a úrazy

Väčšina ľudí si vysvetľuje choroby ako istú životnú smolu, nespravodlivosť najmä ak ide o nemoc dedičnú či nákazlivú. Tento spôsob uvažovania je popieraním veľkého zákona zodpovednosti

Každú chorobu či úraz si človek nevedome vyvoláva sám, naše nadvedomie nám posiela odkaz, že niektoré naše činy, myšlienky a slová sa nezhodujú s veľkým zákonom lásky a zodpovednosti. Nemá zmysel zazlievať to prírode, ľutovať sa či nebodaj hnevať. Ak príčiny pochopíme, mali by sme podľa toho aj jednať. Uvediem jednoduchý príklad: Zazvoní vám sused, aby vás upozornil, že ste zabudli vypnúť svetlá svojho auta. Vy neotvárate a on zvoní ďalej, nie preto, aby vás vyrušoval a robil problémy, ale aby pomohol predísť škodám na aute. Ak ho nevypočujete, ráno bude batéria auta vybitá.

Nadvedomie jedná rovnako, neustále nám posiela odkazy, aby v nás vyburcovalo reakciu. Ak ich budeme odmietať, skončíme nadobro ako batéria auta. Mali by sme mu byť vďační za upozornenia, prestať predstierať ochotu, skoncovať s výhovorkami  a začať konať aby sme sa znovu vrátili na správnu cestu.

Artritída je vlastné presvedčenie, že sa nechávame využívať a chýba nám odvaha priamo pozrieť na kritiku vo svojom vnútri. Postihuje tých, čo nedokážu odmietať. Iní jednajú s nimi podľa toho, čo od nich dostávajú. Prestaňte si myslieť, že ste zneužívaní, nepodliehajte tomu, naučte sa hovoriť „nie.“ Ak chcete urobiť niekomu službu, urobte tak bez očakávaní, prestaňte kritizovať a pokúšať sa meniť iných.

Bolesť kolena hovorí o nepružnosti, tvrdohlavosti. Často znamená, že myšlienkam vládne pýcha. Autoritatívna osoba, odmietajúca podvoliť sa vo svojich názoroch má strach z toho, čo by si iní mohli myslieť a neúprosne trvajú na svojom. Staňme sa poddajnejšími, bez strachu, čo povedia iní, nepodliehajme názorom svojho okolia. Telo znovu upozorňuje, že jednáme proti láske.

Ústa hovoria o príliš ustálených názoroch a uzatvorenom duchu. Odmietame prijať posolstvá, ktoré dostávame v názoroch iných. Ak nás hnevajú zuby, je najvyšší čas urobiť isté rozhodnutie. Netreba sa ho obávať, vždy ide o rozhodnutia, ktoré dajú do pohybu skvelé udalosti. Ak je problém v ďasnách, svoje rozhodnutia posilnime a podľa toho aj jednajme.

Pri pocite chýbajúcej opory nás telo upozorní bolesťou chrbta. Ak na seba berieme zodpovednosť za šťastie či nešťastie iných, potrebujeme ďalšiu oporu, ktorú nemáme odkiaľ vziať. Ak s tým neviete prestať, potom to robte z lásky a dobrovoľne, nie z povinnosti, opora nebude potrebná. Ak nemáme oporu, chceme ju od iných, no nie je nám to po chuti. Odrádzame iných a tí nám podporu nedajú. Horná časť chrbta vypovedá o poškodenej citovej stránke a spodná súvisí s hmotnou a finančnou podporou.

Horúčka je znakom vnútorného hnevu, ktorý speje k výbuchu. Jej nával je jediným spôsobom ochrany tela pred explóziou. V človeku vybuchuje príliš veľa túžob, je načase prestať ich potláčať, trestáme len seba.

Problém s pažami vyjadruje neznalosť vlastnej hodnoty, presvedčení, že nás nik neoceňuje, že nie sme užitoční. Bolesť v ruke značí veľkú príležitosť, ktorú sa neodvažujeme uchopiť, možno sa chceme venovať čomusi inému ak máme pocit, že nás to, čo robíme neuspokojuje. Mali by sme jednať v súlade so svojimi potrebami a zahodiť strach.

Nohy nám treba na to, aby sme šli tam, kam chceme, aby nás posúvali vpred. Jej bolesť hovorí o strachu z budúcnosti. Odkaz nadvedomia je jasný – niet sa čoho obávať.

Bolesť v krku nás tlačí vyjadriť sa. Tutláme v sebe strach a hnev. Niekto nás mohol zraniť tým, čo povedal. Ostali sme prekvapení až sme onemeli, nahovárame si, že nás to nevzrušilo. Poďme za dotyčným a vyjadrime mu to, čo sme cítili, keď sa nás dotkol. Zápal hrtana hovorí o strachu vypovedať svoj názor, o potlačení odpovede. Aby sme sa vyhli reakcii, radšej sme si nechali všetko pre seba. Nedajme sa ovplyvňovať, vždy povedzme svoj názor. Iných vždy poteší naša poctivosť. Pokojne povedzme: „mám strach z tvojej reakcie, že ťa moje slová zrania, ale musím ti povedať svoj názor.“ Ak s tým otáľame, ďalej hromadíme v sebe zlosť a nevraživosť.

Neschopnosť udržať moč u detí je znamením, že má z niektorého rodiča veľký strach. Nemusí to byť strach fyzický, dieťa má toho rodiča rado, bojí sa, že sa mu nebude páčiť a nikdy sa neodváži jednať proti jeho vôli, čim si odrieka pohodu, nie je samé sebou. Dieťaťu stačí vysvetliť, že nie je jeho povinnosťou nikomu robiť radosť, všetko sú len jeho skúsenosti a nech urobí čokoľvek, nepotrebuje k tomu strach. Lepšie je ho povzbudiť ako kárať, tak sa bude vyvíjať správne a zdravo.

Chronický kašeľ hovorí o únave životom, o nervozite a skľúčenosti. Dočasný kašeľ je len trápenie a kritika či už vlastná alebo smerovaná na iného.

V črevách prebieha trávenie potravy a jej premena na výživné látky. Chod myšlienok prebieha rovnako a ak niekto trpí zápchou, príliš lipne na svojich starých názoroch, nerobí v sebe miesto novému. Možno ide o malichernosť, chamtivosť, neschopnosť vzdať sa minulosti. Hnačka je opačný problém, myšlienky plynú príliš rýchlo, odmietame prijať nové podnety. Bojíme sa a chceme rýchlejšie dianie, aby všetko bolo hotové. Odmietame sami seba, bojíme sa odmietnutia inými. Je to len naša predstavivosť.

Problém s obličkami trápi ľudí, ktorí kritizujú, sú často sklamaní, frustrovaní, s pocitom, že sa im nič nedarí. Ľutujú sami seba pre osud. Za to, čo sa nám deje, nesieme zodpovednosť len sami.

Bolesť v prsiach je spôsobený príliš autoritatívnym, nabrúseným postojom  voči niekomu a neprináša to osoh nikomu.

Problémy s očami hovoria, že sa nechávame vyviesť z miery tým, čo vidíme okolo seba. Nemáme sa tým toľko zaoberať. Ak nám ktosi zasahuje do nášho priestoru, urobme potrebné opatrenia a situáciu zmeňme. To isté platí pre uši, nechávame sa rušiť tým, čo počujeme. Nos hovorí o tom, že nás rozladil ktosi, koho nemôžeme ani cítiť. Nechávať sa vyviesť čímkoľvek z miery nie je rozumné.

Úraz je znakom toho, že cítime vinu. Udrieť si napríklad ruku tiež nie je náhoda, bolí a nehoda upozorňuje na pocit viny, lebo človek má reflex zbavovať sa viny trestom. Stačí ak pri bežnej práci na kohosi pomyslíme s výčitkou, že sme v súvislosti s ním na čosi zabudli a vyčítame si to. Nehoda je upozornením na zbytočnú vinu za čosi, čo v skutočnosti nie je a ani nikdy nebolo. Zrekapitulujte si svoje nehody a pochopíte to.

V pokoji si prejdite všetky svoje zdravotné problémy, poďakujte sa za posolstvá, požiadajte nadvedomie o uľahčenie ich pochopenia. Choroba pominie, keď posolstvo pochopíte. Vždy ide o nesprávne využitie energie, byť chorým – na to je potrebné ohromné množstvo energie, ktorú by ste mohli použiť omnoho rozumnejšie a užitočnejšie.

Donekonečna sa predlžujúca nemoc hovorí, že si prajeme mať moc nad niekým, kto nemoc sám má, pozrime sa teda, nad kým chceme mať moc.

Liečivý výrok: Dôverujem svojmu telu a ono sa prestáva vzpierať a reagovať. Pomáha mi nájsť pokoj, zdravie, lásku a harmóniu.

Pridaj komentár