Magické nákupy podľa Luny

Podstata každej mágie je v transformácii a ochote k nej. Základnou myšlienkou je svoje súčasné Ja zmeniť v lepšie, väčšie, silnejšie a dynamickejšie. Žiť magický život znamená chcieť denne pracovať na svojom rozvoji a premene v lepšieho človeka. Keď zmeníte seba, svetu okolo vás neostane nič iné, než sa tiež zmeniť. Inak to nejde 

Mágia nakupovania

Žiaden človek sa nezaobíde bez nakupovania, zadarmo nie je nič a ani nebude. Dôležité je poznať správny čas a aj ho múdro využiť. Len tak môžete rozumne hospodáriť so svojimi financiami a vyhnete sa zbytočným nepríjemnostiam, kedy ste si síce zadovážili potrebnú vec, ale dlho vám nevydržala alebo ste veľmi rýchlo boli z nákupu rozčarovaní.

Viacerí z vás sa už riadia podľa lunárnych dní v mesiaci, cítia silu Splnu či Novu mesiaca a vedia, že ak je Luna v Rybách, tak sa vyhnú strihaniu a umývaniu vlasov, ale využijú tieto dni na pranie prádla, pretože kvalitne operú aj s menším množstvom pracieho prášku atď. Už pred stáročiami Hippokrates povedal múdru vetu: „Nesiahni skalpelom na orgán, ktorý je pod vplyvom Luny.“ Preto by ste vo vlastnom záujme mali plánované operácie kontrolovať s lunárnym kalendárom. Ide predsa o vaše zdravie, nie o body zdravotných poisťovní.

V žiadnom Lunárnom kalendári ale nenájdete nič o nákupoch podľa Luny. Ušetríte aj získate súčasne, ak sa začnete riadiť podľa nasledovných odporúčaní. Pripomínam, že postavenie mesiaca má 4 základné fázy – prvá, druhá, tretia a štvrtá fáza, počítať začínate od Novu mesiaca.

  • Drahšie veci nakupujte v prvej fáze Mesiaca a to až do posledného dňa pred začiatkom druhej fázy.
  • Tovar v zľave a vo výpredaji nakupujte od prvého dňa po druhej fáze Mesiaca a to až do posledného dňa pred začiatkom štvrtej fáze Mesiaca.

Nemusíte byť vyškoleným astrológom, stačí mať po ruke Lunárny kalendár či internet. Najlepšie aspekty na nakupovanie majú dni, ktoré sú pod vplyvom Venuše, Slnka a Jupitera.

Veľmi nápomocný vám určite bude nasledovný prehľad:

Mesiac v Baranovi – tieto dni sú vhodné na nákup športového oblečenia, noviniek na trhu, darčeky pre trénera či členov tímu. Nakupujte aj farbu na vlasy a vlasovú kozmetiku, čiapky, náradie, železné a drevené predmety, sklo, turistické vybavenie. Pozor si však dajte na impulzívne nakupovanie!

Mesiac v Býkovi – tieto dni prajú nákupu značkového oblečenia, pleťovej a telovej kozmetiky, skla, posteľného prádla, spacákov, keramiky, čokolády, drahých šperkov a všeobecne vecí, ktoré majú dlhodobú spotrebu (nehnuteľnosti, automobily a pod.).

Mesiac v Blížencoch – tieto dni uprednostnite na nákup kníh a učebníc, učebných pomôcok (ceruzky, fixky, perá, rysovacie potreby, papiere, výkresy, zošity, zápisníky atď.), ale aj odborné časopisy, počítač a jeho príslušenstvo (papier, toner do tlačiarne, CD, DVD, softvér), tablety, herné konzoly, smart hodinky, telefón, záznamník, elektroniku (rádio, tv prijímač, prehrávač, kalkulačka), encyklopédie, slovníky, malé hračky.

Mesiac v Rakovi – tieto dni sú vhodné na nákup kuchynského vybavenia a spotrebičov, kuchárskych kníh, darčekov pre rodinu a blízkych priateľov, osobných vecí do bytu, baliaci a dekoračný materiál na darčeky, tapety, rôzne hry, jazykové učebnice, knihy z oblasti histórie, potreby na plávanie a potápanie.

Mesiac v Levovi – tieto dni využite na nákup zlatých šperkov a všetkého, čo sa leskne, svietidiel, sporákov, grilov, varičov, domácich zvierat, všetkých vecí spojených s vašimi záľubami, ale aj na nákup lístkov do kina, na koncerty, do divadla, vstupeniek do zábavných parkov a pod.

Mesiac v Panne – tieto dni sú vhodné na nákup liekov a vitamínov, vybavenia do posilňovne, permanentiek do posilňovne či iného športového a cvičebného zariadenia, športové potreby. Nakupujte potrebné veci v papiernictve a všetko, čo sa týka matematiky alebo zdravia, náradie a potreby na opravy v domácnosti a okolo domu.

Mesiac vo Váhach – v tieto dni dobre nakúpite slávnostné a príležitostné oblečenie, parfumy, CD, DVD, dekoratívne, darčekové a reklamné predmety, záclony a závesy, umelecké diela (obrazy, sošky a pod.) darčeky pre priateľov, hudobné nástroje, romantickú literatúru, sviečky, vonné tyčinky, dekoračné veci do bytu. Navštívte kaderníka, maséra či kozmetičku.

Mesiac v Škorpiónovi – tieto dni prajú nákupom kamier, videokamier, fotoaparátov a ich príslušenstva, fotopascí, ale aj rôzne magické a rituálne pomôcky, knihy o okultizme a ezoterike či mystike, spodné prádlo, psychologickú, sociologickú a ekonomickú literatúru, i literatúru z oblasti sexu.

Mesiac v Strelcovi – v tieto dni nakupujte veci na dovolenku a prázdninový pobyt, mapy, navigácie, vybavenie na výlety a turistiku, vybavenie pre vysokohorskú turistiku, bežnú sezónnu obuv, knihy, pomôcky na štúdium zemepisu a cudzích jazykov, rôzne prekladače a dobre nakúpite použitý tovar v bazároch.

Mesiac v Kozorožcovi – tieto dni nie sú najvhodnejšie na nakupovanie všeobecne. Ak už musíte nakupovať, tak dobre nakúpite napríklad hodinky, kalendáre, diáre, darčeky pre starých rodičov, pleťové mlieka, oleje a potrebné veci týkajúce sa astrológie.

Mesiac vo Vodnárovi – tieto dni sú vhodné na nákup počítača, elektronického vybavenia, ventilátorov, klimatizácie, sušičov na vlasy, leteniek, dobre vyberiete záujmový krúžok či kapelu ale aj advokáta, ak ho potrebujete.

Mesiac v Rybách – tieto dni prajú nákupom potrieb pre umelcov (farby vodové, olejové, akrylové), maliarske potreby na maľovanie interiéru, pomôcky pre chemikov a na chémiu, oblečenie a doplnky, masky na maškarný ples, pančuchy, ponožky, plavky, filmy a knihy.

Pridaj komentár