Magické byliny na dvere

Bylinná mágia je staroveké umenie a dôležitým prvkom väčšiny magických rituálov. Každá bylina má iný účel a silu. Vytváranie kúzelných bylinných zväzkov je ľahké: jednoducho zozbierajte tie správne bylinky a zviažte ich stuhou. Zaveste ich na dvere alebo blízko okien. Je v poriadku zavesiť viacero zväzkov na rôznych miestach po príbytku. Predtým by ste mali vyčistiť priestor silným kadidlom 

Šalvia

Šalvia sa už stáročia spaľuje za účelom vyčistenia priestoru od negatívnych síl. Šalvia sa spaľovala aj v chrámoch počas náboženských rituálov. Gréci a Rimania tvrdili, že dym šalvie podporoval múdrosť a duševnú jasnosť. V desiatom storočí arabskí lekári tvrdili, že šalvia prináša prinajmenšom dlhý a zdravý život. V Anglicku  služobníci kráľovskej rodiny v sedemnástom storočí šalviou maskovali vôňu každodenného života.

Jablko

Zaveste vetvičky jablone (konáre a kvety) na steny alebo okná a podporia kúzla lásky. V keltskom mýte bola jablčná vetvička s kvetmi a neotvoreným púčikom magickým kľúčom k podsvetiu. Je tiež symbolom hojnej úrody.

Harmanček

Harmanček je známy ako bylina očistenia a ochrany a dá sa použiť v spálni na dosiahnutie pokojného spánku a meditácie. Zaveste ho na dvere, aby ste zabránili psychickému alebo magickému útoku. Ak ste hazardný hráč, použite harmanček, aby ste si zaistili veľké šťastie v hazardných hrách. V mnohých tradíciách ľudovej mágie je harmanček známy ako kvetina šťastia.

Yzop

Yzop bol v dávnej minulosti posvätným pre svoje čistiace vlastnosti. Yzop pomôže zbaviť dom negativity. Je tiež vhodný na použitie pri magickej sebaobrane; Ak to chcete urobiť, zaveste zväzok yzopu na dvere alebo ho rozprestrite po obvode svojho majetku a urobíte tak silnú magickú ochranu.

Levanduľa

Z magického hľadiska je levanduľa často spájaná s kúzlami lásky, prináša i pokoj. Ak chcete pritiahnuť lásku do života, zaveste levanduľu okolo svojho príbytku alebo ich zopár položte do každého rohu izby. Ak sa chcete dobre vyspať v noci, mať pokojné sny, zaveste zväzok levandule blízko vašej postele. Môže byť tiež použitá v čistiacom kúpeli alebo pri vydymovaní priestoru.

Pačuli

V modernej mágii je pačuli cenená pre svoju odpudzujúcu silu. Rastie v Ázii, Indonézii a na Filipínach. Vysušené vetvičky pačuli zviažte a zaveste ich na vstupné dvere alebo aj na okná, aby ste zabránili negatívnym vplyvom. Pačuli vytvára aj silnú  magickú sebaobranu.

Mäta sivá

Mäta je známa kúzelná bylina. V niektorých tradíciách je spájaná s peniazmi, zatiaľ čo v iných jej pripisujú silu a ochranu. V špecifických formách ľudovej mágie sa  používa i na odvrátenie „zlého oka“. Ak tak chcete urobiť, zaveste zväzok na predné dvere, aby ste udržali nepriateľské sily na uzde, alebo aby ste sa vyhli urieknutiu či kliatbe.

Rozmarín

Rímski kňazi používali rozmarín ako kadidlo v náboženských obradoch a mnoho kultúr ho považovalo za ochrannú bylinu pred zlými duchmi a čarodejnicami. Ak chcete zbaviť domov negatívnej energie, na predné dvere zaveste zväzok rozmarínu, aby zabránil vstupu škodlivých ľudí (napr. zlodejov) do príbytku.

Pridaj komentár